ALS certifikacia

Je prvá na Slovensku! Šéfka sestier Nemocnice Bory môže byť inštruktor ALS

Alena Kendrick, riaditeľka pre ošetrovateľstvo novovznikajúcej Nemocnice Bory, sa stala druhou sestrou, ktorá získala certifikát ALS (Advanced Life Support – Rozšírená prvá pomoc) na Slovensku. Zároveň je vôbec prvou sestrou u nás, ktorá bola označená ako potenciálny inštruktor tohto kurzu.

Kurz rozšírenej prvej pomoci (ALS)

Vďaka nominácii siete nemocníc Svet zdravia mohla Alena Kendrick absolvovať kurz rozšírenej prvej pomoci (ALS) Európskeho resuscitačného koncilu. Organizovala ho počas 6. a 7. októbra 2020 Slovenská resuscitačná rada v Bešeňovej.

ALS kurz sa podľa rovnakých pravidiel organizuje v celej Európe.

„Tento neľahký kurz som so cťou absolvovala a získala Certifikát ALS Provider a taktiež certifikát Instructor Potential. Podľa vyjadrenia inštruktorov som sa tak stala druhou sestrou, ktorá získala tento certifikát na Slovensku a vôbec prvou sestrou, ktorá bola označená ako potenciálny inštruktor tohto kurzu,“ priblížila Alenka.

Certifikát ALS Provide a Instructor Potential

Na získanie certifikátu Instructor Potential je potrebné, aby účastníka kurzu na takéto ohodnotenie nominovali inštruktori kurzu. U Alenky sa tak stalo.

Nemocnica Bory_ALS certifikat_Alena Kendrick
Môže sa teraz prihlásiť do kurzov ALS inštruktorov, ktoré sa uskutočňujú v rámci Európskeho resuscitačného koncilu a získať titul Instructor Candidate (IC). Po zvládnutí dvoch kurzov ALS kdekoľvek v Európe sa potom stane plnohodnotným inštruktorom.

„Som na to patrične hrdá a rada by som sa na inštruktorský kurz prihlásila. Chcem sa zároveň poďakovať sieti za príležitosť, ktorú som dostala,“ dodala Alenka.