Spať na novinky
Aktuality zo sveta novej generácie

Nemocnica Bory predstavila prvé medicínske a ošetrovateľské tváre

Nemocnica Bory, ktorá sa pre vás otvorí v Bratislave presne o rok, vám dnes predstavuje prvých päť medicínskych a ošetrovateľských tvárí. Je medzi nimi významný český profesor, špičkový intervenčný rádiológ i bývalá prezidentka Slovenskej spoločnosti sestier a pôrodných asistentiek.

Nemocnica Bory, ktorú plánujeme v Bratislave otvoriť presne o rok, predstavila prvých päť medicínskych a ošetrovateľských tvárí.

Špičkoví lekári v nemocnici Bory

  • Je medzi nimi významný český profesor Vladimír Černý, ktorý nastupuje na pozíciu lídra klinického úseku pre anestéziológiu a intenzívnu medicínu a do Nemocnice Bory prináša aj svoje skúsenosti z Kanady a USA.
  • Ďalším klinickým lídrom bude Ivan Vulev, špičkový intervenčný rádiológ, ktorý dnes v Bratislave vedie Centrum intervenčnej rádiológie a endovaskulárnej liečby.
  • Budúcim primárom traumatológie v Nemocnici Bory sa stane Roman Hunák, ktorý po 20 rokoch vďaka tomuto projektu odchádza z Nemecka a vracia sa domov. A nevracia sa sám.
  • Riaditeľkou ošetrovateľstva v Nemocnici Bory sa stáva Alena Kendrick, ktorá 17 rokov pôsobila v arabských krajinách a do konceptu nemocnice vnáša nové pohľady.
  • Andrea Bučuričová, bývalá prezidentka Slovenskej spoločnosti sestier a pôrodných asistentiek, bude ako manažérka viesť ošetrovateľstvo na pracoviskách intenzívnej medicíny. Prvá koncová nemocnica siete Svet zdravia je dokončená na vyše 70 percent a otvoriť ju plánujú v marci 2023.

Lekari nemocnice Bory

Zľava: Ivan Vulev, Alena Kendrick, Vladimír Černý, Andrea Bučuričová, Roman Hunák.

Do Nemocnice Bory chceme prilákať mladé talenty i zdravotníkov zo zahraničia

„V Nemocnici Bory plánujeme zamestnať celkovo 1400 ľudí, z toho bude 320 lekárov, 440 zdravotných sestier, 470 ostatného zdravotníckeho personálu a 170 administratívnych a prevádzkových zamestnancov. To je veľké množstvo ľudí, u ktorých hľadáme nielen vysokú odbornosť, ak ide hlavne o vedúce pozície, ale aj ľudský prístup a iniciatívu. Aj preto sa výberovému procesu posledné roky zodpovedne venujeme. A snažíme sa presvedčiť mnohých Slovákov pracujúcich v zahraničí, že má zmysel sa vrátiť a zároveň motivovať talentovaných zdravotníkov na Slovensku, aby neuvažovali nad odchodom do cudziny, ale prišli realizovať svoje nápady k nám. A veľmi sa tešíme, že sa nám to darí a aj prvé predstavené tváre sú toho dôkazom. Dosiaľ sme stretli množstvo fantastických ľudí, ktorí chcú posúvať slovenské zdravotníctvo vpred,“ hovorí medicínsky riaditeľ Nemocnice Bory Róbert Hill. 

Výber primárov v nemocnici Bory

Aktuálne sú v Nemocnici Bory už obsadené všetky pozície klinických lídrov a takmer všetky pozície primárov. Rovnako tak sú obsadené pozície manažérok ošetrovateľstva a väčšina pozícii vedúcich sestier, pričom niektoré sa budú obsadzovať až neskôr. Aktuálne prebieha výber na posty manažérok klastrov. Nábor sestier sa začne v blízkych dňoch a bude trvať až do otvorenia nemocnice, keďže jednotlivé pracoviská sa budú otvárať postupne.

Postupné otvorenie jednotlivých oddelení nemocnice

Momentálne prebiehajú výbery na pozície na všetkých úsekoch nemocnice, prioritne sa však v tíme zameriavajú na tie pracoviská, ktoré sa otvárajú ako prvé, teda napríklad rádioterapia, fyzioterapia či ambulancie. Postupne sa podpisujú akceptačné listy a už aj prvé pracovné zmluvy. V druhom kvartáli tohto roka, resp. začiatkom leta začne Nemocnica Bory vyberať aj zamestnancov do prevádzky, teda logistov, strážnikov či technických dispečerov.

O pracovnú pozíciu je stále možné sa uchádzať, všetky informácie o aktuálne obsadzovaných postoch nájdu uchádzači len na webe: https://nemocnica-bory.sk/kariera.

pozicie primarov a manazerov oddeleni

Harmonogram otvorenia nemocnice

Nemocnica bude mať viac ako 30 medicínskych špecializácií, šesť komplexných multidisciplinárnych  programov, 1400 zamestnancov a 400 lôžok. Plánujú v nej uskutočniť  35-tisíc hospitalizácií ročne a 350-tisíc ambulantných vyšetrení.

Otvorenie nemocnice Bory je naplánované na marec budúceho roka. Ešte predtým je v júni 2022 naplánovaný začiatok inštalácie medicínskej techniky, v júli by mal nastúpiť prvý nemedicínsky personál a v októbri skončiť kolaudácia. Vo februári budúceho roka by mal do práce nastupovať prvý medicínsky personál a nemocnica tiež spustí registráciu pacientov. 

Nemocnicu Bory budú spúšťať do prevádzky počas deviatich mesiacov v etapách – od menej náročných činností až po tie komplexnejšie. Ako prvé budú otvorené ambulancie a rádiodiagnostická časť, po nich bude nasledovať jednodňová chirurgia. S rozbehom rádiodiagnostiky nemocnica zároveň otvorí aj pracovisko radiačnej onkológie, ktoré bude mať k dispozícii unikátny prístroj CyberKnife (kybernetický nôž), na Slovensku vôbec prvý. 

Súčasne so spúšťaním prvých pracovísk sa v nemocnici budú pripravovať i na otvorenie lôžkovej časti, spoločne s oddelením anestéziológie a intenzívnej medicíny. Otvorenie gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia je naplánované na leto 2023 a spustenie urgentného príjmu na jeseň budúceho roku. Dovtedy pôjde nemocnica v režime prevažne plánovaných výkonov. 

Predregistrujte sa do Nemocnice Bory už dnes

Pacienti sa už dnes môžu do nemocnice predregistrovať online. Ide o veľmi jednoduchý proces, kde aktuálne zadávajú iba svoje meno, vek a emailový kontakt. Nemocnica ich bude pravidelne informovať, ako projekt napreduje a ktoré pracoviská sa aktuálne otvárajú.

Dajte nám
o sebe vedieť