Zdravý podcast #4

Ako zvládnuť stres z epidémie (Nielen pre zdravotníkov)

Slovensko dnes zažíva obdobie, s ktorým takmer nikto nemá skúsenosť. Koronavírus zasiahol do našich životov, obmedzil naše fungovanie a priniesol často najmä strach či obavy. A zdravotníctvo epidémia vedie do takzvaného vojnového stavu.

Hoci sú nemocnice prostredím, kde sú stresové situácie prirodzené, koronavírus ani našich zdravotníkov nenechal ľahostajnými. Celá krajina dnes najviac potrebuje práve ich pomoc. Ako sa s enormným stresom vyrovnať? Ako byť hrdinom, keď niet odvahy, aby som sa ním stal?

V našom podcaste radí zdravotníkom, no nielen im, pracovná psychologička Mária Rusková, ktorá často trénuje aj zdravotníkov. O prístupe k výzvam a technikám, ako nad problémami zvíťaziť si vypočujte na webe našej siete Svet zdravia v časti: Zdravý podcast #4.