nemocnica stavba jesen lozkove oddelenie pacient exterie12

Videogaléria

Jedinečná operácia na pracovisku úrazovej chirurgie

Pracovisko úrazovej chirurgie ako samostatné pracovisko spadá pod spoločný ortopedicko-traumatický program Nemocnice Bory. Špecializuje sa na úrazy a poúrazové stavy so superšpecializáciou na artroskopické operácie a operácie chrbtice v celom rozsahu.

Primárom traumatológie je MUDr. Dušan Matejička, vám vo videu bližšie predstaví jedinečnú operáciu chrbtice, ktorá sa uskotočnila na pôde Nemocnice Bory.

Rádiofrekvenčná ablácia

Fetálna medicína je špecifická časť gynekológie a pôrodníctva, ktorá má v portfóliu starostlivosti plod vo vnútri maternice. Pozrite si video s lekárom materno-fetálnej medicíny MUDr. Martinom Gáborom, PhD. Prezradí vám viac o intervenčnom zákroku – rádiofrekvenčnej ablácie chybne sa vyvíjajúceho sa dvojčaťa, u ktorého bola zistená vrodenávývojová chyba.

Neurochirurgická multiodborová spolupráca Nemocnice Bory a Nemocnice Michalovce

Medziodborová spolupráca je veľmi dôležitá, hlavne pri istých typoch neurochirurgických výkonov. Preto michalovský primár neurochirurgie MUDr. Peter Bačinský, MBA oslovil primára úrazovej chirurgie Nemocnice Bory MUDr. Dušana Matejičku, aby v rámci neurochirurgickej medziodborovej spolupráce zrealizovali spoločne operácie u dvoch pacientov.

U oboch pacientov boli totiž zlomeniny, ktoré boli svojím spôsobom komplikované v tom, že sa nachádzali v oblasti hrudno-driekového prechodu. Stavce boli roztrieštené natoľko, že ich potrebovali nahradiť implantátom. Viac sa dozviete vo videu.

Videoonkochirurgia 2023

Pozrite sa, aký bol štvrtý ročník videonkochirurgického kongresu, ktorú v Bratislave organizoval klinický líder chirurgie v Nemocnici Bory profesor Ferko a jeho tím. Témou kongresu bolo využitie miniinvazívnych technológií v liečbe hlavne nádorových ochorení gastrointestinálnej trubice, tzn. tráviaceho traktu, ale i nádoru pečene a pankreasu.

Zúčastnilo sa ho veľké množstvo zahraničných účastníkov z celej Európy, dokonca aj zo sveta. Asi ten najvzdialenejší bol zo Singapuru, významný profesor, ktorý vedie miestne centrum transplantačné a hepato-pankreato-biliárnej chirurgie, ale i z Európy – z Osla, Milána, Krakova, Vroclavy a iných významných miest. Viac sa dozviete vo videu.

Robotika vs laparoskopia v liečbe karcinómu rakoviny konečníka

Na pôde Nemocnice Bory porovnali chirurgovia dve metódy operácie karcinómu konečníka – robotiku a laparoskopiu. Tieto operácie zrealizovali v priamom prenose dvaja európski odborníci prof. Amjad Parvaiz a prof. Joep Knol v rámci workshopu s medzinárodnou účasťou odborníkov nielen z Európy.

Workshop sa zrealizoval pod vedením prof. MUDr. Alexandra Ferka, CSc., klinického lídra chirurgického úseku v Nemocnici Bory. Počas neho sa podarilo demonštrovať skutočný prínos robotiky pre pacientov. Viac sa dozviete vo videu.

Cesta pacienta na urgentnom príjme

Ak má pacient zdravotným problémom, ktoré vyžadujú okamžitú pozornosť, môže sa rozhodnúť vyhľadať urgentný príjem Nemocnice Bory. Pri ceste na urgentný príjem by mal mať pacient so sebou platný identifikačný doklad a preukaz poistenca, ako aj poznať základné údaje o svojom zdravotnom stave, aktuálnych liekoch či lekárskej histórii. Pacient môže navštíviť pohotovsť pre verejnosť alebo zavolať rýchlu zdravotnú pomoc. Ako vyzerá celá cesta pacienta na urgentnom príjme v Nemocnici Bory? Prezradíme vám to v novom videu.

Cesta krvi od darcu až k pacientovi

Predstavte si, aké je to zaspávať každý večer s pocitom, že ste zachránili život. Zachránili ste život niekomu, kto má deti, rodičov, súrodencov, partnerku, partnera, tak ako vy. Tým, že ste zachránili jeho alebo jej život ste vlastne urobili radosť mnohým ľuďom a to predsa má zmysel.

🩸🅰️🆎🅾️🅱️💉
Darovať krv je jednoduché. Stačí navštíviť niektoré z darcovských centier napríklad to naše v Nemocnici Bory. Vo vľúdnom prostredí a príjemnej atmosfére sa samozrejme porozprávame, zodpovieme vaše otázky a odber potom prebehne v moderne vybavenej odberovej miestnosti.

Poďte sa pozrieť, ako vyzerá cesta krvi v našom Darcovskom centre Nemocnice Bory.

Pracovisko urgentu a intenzívna medicína

Akútna starostlivosť o pacientov Nemocnice Bory sa skladá z oddelenia urgentného príjmu a oddelenia anestéziológie, perioperačnej a intenzívnej starostlivosti. Veľkou výhodou je, že tieto oddelenia sú pomerne prepojené.

To ponúka tímu oboch pracovísk excelentné možnosti, ako naplniť potenciál týchto dvoch príbuzných, ale nie rovnakých odborností a pokryť a preklenúť celú starostlivosť o pacientov so závažným zhoršením zdravotného stavu alebo dokonca o kritických pacientov od začiatku až do konca.

Onkogynekologická operácia s da Vinci Xi

Onko-gynekologický program v Nemocnici Bory je v komplexný program, ktorý zahŕňa: diagnostickú časť, liečebnú časť a samozrejme aj liečebno-preventívnu časť. Pracovisko sa venuje nádorom endometria, nádorom vaječníkov, nádorom krčka maternice, nádorom vulvy a kompletnému spektru gynekologických nádorov, ktoré vieme diagnostikovať a aj liečiť a to za pomoci najmodrenejšieho medicínskeho vybavenia akým je prístroj da Vinci Xi.

Zároveň je pre pacientky k dispozícii aj následná liečbu, ktorou je chemoterapia alebo rádioterapia jednotlivých typov týchto nádorov. Viac sa dozviete vo videu.

Práca anestéziologickej sestry v Nemocnici Bory

Staňte sa súčasťou tímu sestier na pracovisku OAPIM a pomôžte nám poskytovať zdravotnú starostlivosť na najvyššej úrovni. Budujeme novú generáciu anestéziologických sestier a VY môžete byť toho súčasťou!

Prečo sa pre túto prácu rozhodla Mgr. Lucia Hlucháňová, vedúca sestra Anestézie, OPPAS a JZS? Pozrite si v novom videu, kde vám viac predstaví aj samotné pracovisko OAPIM.

Medziodborová spolupráca pri cisárskom reze u pacientky s placentou praeviou

Cisársky rez bol realizovaný tímom pod vedením doc. MUDr. Mikuláša Redechu PhD. u prvorodičky v 37. týždni tehotenstva, ktorá bola vedená v gynekologicko-pôrodníckej ambulancii pre rizikovú graviditu s diagnózou vcestnej placenty (placenta praevia) na základe magnetickej rezonancie a ultrazvukových nálezov pre patologické prerastanie placenty do steny maternice, tzv. placenta accreta spectrum. Viac sa dozviete vo videu.

Operácia vzácneho neurochirurgického ochorenia

Doc. MUDr. Martin Černák, PhD. v kooperácii s neurochirurgom MUDr. Matúšom Kuniakom operovali pacientku, ktorá mala vzácne ochorenie oka. Operácia tumora v oblasti orbity si vyžadovala multiodborové riešenie, t.j. súčinnosť medzi neurochirurgom a oftalmológom. Starou metódou bolo oko vybrať, dnes je to inak. Viac sa dozviete vo videu.

BORÝme mýty s HR

V novej časti BORÝme mýty sa pred kamery posadili kolegyne z HR, Alžbetka a Silvia, ktoré zodpovedali na ďalšie štyri mýty. Aké? Pozrite si vo videu.

Máme dobrú správu pre pacientov Nemocnice Bory i z celého Slovenska. Tímu, ktorý viedol prof. MUDr. Alexander Ferko, CSc., sa podarilo zrealizovať robotickú resekciu pečene. To znamená, že bola roboticky odstránená časť chorej pečene s nádorom. Na Slovensku je to prvý výkon.

Operovaná bola 70 ročná dáma, ktorá prišla s nádorovým ochorením v oblasti hrubého čreva a s nádorovým ochorením v oblasti žlčníka a pečene. Viac o operácii sa dozviete vo videu.

Prvá neurochirurgická operácia

Neurochirurgické pracovisko v Nemocnici Bory vedie MUDr. Kamil Koleják PhD., MSc. Pracovisko poskytuje chirurgickú liečbu pacientom, ktorí trpia ochoreniami nervového systému a ktorí vyžadujú operačnú liečbu.

Prvú neurochirurgickú operáciu v Nemocnici Bory podstúpil mladý muž trpiaci krátko intenzívnymi bolesťami v krížoch, s vyžarovaním do dolných končatín. Využitím mikrochirurgickej techniky sme dosiahli krátkym výkonom úplnú úľavu a zbavili sme pacienta všetkých ťažkostí. Viac o operácii a pracovisku sa dozviete vo videu.

https://www.youtube.com/watch?v=FRI1pgIzprc

Endoskopický tím Nemocnice Bory

Pracovisko gastrointestinálnej endoskopie v Nemoncici Bory vedie primár gastroenterológie MUDr. Branislav Kunčak spolu s vedúcou sestrou endoskopie a zákrokových sál Mgr. Danielou Žalcovou. Pracovisko realizuje okrem kolonoskopie, gastroskopie aj množstvo ďalších diagnostických terapeutických metód, ktoré sú založené na pokročilých technológiách.

V endoskopickom tíme neexistuje klasická hierarchia. Lekári a sestry sú partnermi, ktorí sa navzájom podržia, pretože to je jediná cesta, ako poskytnúť pacientom naozaj špičkovú medicínu.  V tíme majú priestor aj mladé sestry, praktické sestry, ktoré zaškolia skúsenejší kolegovia. Endoskopický tím je stále otvorený tím a radi v ňom privítajú motivovaného lekára či sestru. Viac sa dozviete vo videu.

Tím primára urológie v Nemocnici Bory MUDr. Borisa Kollárika, PhD., FEBU má za sebou úspešne aj prvú urologickú operáciu s prístrojom da Vinci Xi. Išlo o vysokorizikového pacienta s diagnózou karcinóm prostaty, ktorý prešiel celou operáciou bez komplikácií. Podarila sa mu urobiť rekonštrukcia močových ciest bez nejakého leaku. Viac sa dozviete vo videu.

Prvé robotické operácie má tím prof. MUDR. Alexandra Ferka, CSc. úspešne za sebou. Pod vedením anglického odborníka prof. Amjada Parvaiza zrealizovali operáciu aj vysoko rizikového pacienta s rakovinou pravej strany hrubého čreva. Viac sa dozviete vo videu.

Prof. Amjad Parvaiz je svetová špička v kolorektálnej robotickej chirurgii. Má za sebou vyše 1 200 resekcií rekt prostredníctvom robotického systému da Vinci, ktorý sa používa aj v Nemocnici Bory.

Kamery v Nemocnici Bory neslúžia na sledovanie pacientov alebo personálu. V nemocnici máme 285 kamier, ktoré pomáhajú bezpečnostnej službe a údržbe pri zabezpečovaní každodenného chodu nemocnice. A viete, kde kamery v Nemocnici Bory nie sú? Aj to vám prezradí v novom videu prevádzkový riaditeľ Nemocnice Bory Juraj Kaiser.

Prvá robotická operácia s využítím technológie Rosa

V Nemocnici Bory bola zrealizovaná prvá robotická operácia totálnej endoprotézy kolenného kĺbu. Jej unikátnosť spočíva vo využití technológie robotickej asistencie ROSA (Robotic Orthopaedic Surgery Assistant). V strednej Európe patrí ortopedické pracovisko Nemocnice Bory k prvým vôbec, ktoré túto technológiu využíva.

Viac sa o operácii a jej prínosoch pre pacienta dozviete vo videu s MUDr. Jozefom Almásim, PhD., MPH

Rádiodiagnostika v Nemocnici Bory

Oddelenie rádiodiagnostiky v Nemocnici Bory zastrešuje okrem štandardného portfólia vyšetrení aj rozšírené techniky, ako sú napríklad funkčné vyšetrenia mozgu. Tieto vyšetrenia je možné realizovať vďaka nadštandardnému vybaveniu od spoločnosti Siemens Healthineers a Nordic NeuroLab, ktorým nemocnica disponuje.

Viac vám o tomto pracovisku prezradí jeho primárka – MUDr. Anna Šebová.

Neonatológia v Nemocnici Bory

Oddelenie neonatológie sa v Nemocnici Bory bude starať o tých najmenších pacientov v troch oblastiach. Prvou je prítomnosť neonatologickej sestry v pôrodnej izbe, odkedy príde novorodenec na svet. Následne pod neonatológiu spadá starostlivosť o matku s bábätkom na jednolôžkovej intímnej izbe šestodnedelia formou rooming-u.

To znamená, že budú spolu počas celého pobytu v nemocnici nepretržite, vo dne aj v noci. Poslednou a veľmi dôležitou oblasťou je jednotka intenzívnej starostlivosti pre novorodencov narodených s komplikáciami. V rámci interdisciplinárneho prístupu je toto oddelenie umiestnené hneď vedľa pôrodnice. Viac vám v novom videu prezradí MUDr. Irena Dobišová, zastupujúca primárka neontalógie.

Anestéziológia a intenzívna medicína v Nemocnici Bory

Špičková medicína, ľudský prístup, spokojnosť našich zamestnancov. To je vízia prof. MUDr. Vladimíra Černého, Ph.D., FCCM, FESAIC, ktorú prináša do Nemocnice Bory na pracovisko intenzívnej medicíny.

Aku veľký bude anestéziologický tím? Budú mať v ňom miesto aj absolventi? Aj na tieto otázky odpovie spolu s prof. Černým PhDr. Andrea Bučuričová, manažérka ošetrovateľsta pre intenzívnu medicínu.

Predstavenie Pôrodnice Bory

Pôrodnica Bory bude disponovať ôsmimi pôrodnými izbami vybavenými medicínskou technikou v podobe plnohodnotnej pôrodnej sály. V tesnom susedstve pôrodnice budú pri plnej prevádzke dve sekčná operačné sály, jedna pre plánované cisárske rezy a druhá pre urgentné. V prípade, že počas pôrodu nastanú komplikácie, po indikovaní lekárom bude možné pôrod ukončiť cisárskym rezom v ktoromkoľvek čase. Viac sa o najmodernejšej pôrodnici na Slovensku, starostlivosti o ženu a dieťa dozviete vo videu.

Klinický líder Jan Blatný

Doc. MUDr. Jan Blatný, PhD. je klinický líder pre internú a ambulantnú medicínu a primár hematológie. Prichádza z rodnej Českej republiky, kde vybudoval jedno z referenčných hemofilických centier. V novom videu vám predstaví, ktoré ambulancie budú v najmodernejšej nemocnice na Slovensku, i ďalšie pracoviská, ktoré vedie.

Radiačná onkológia v Nemocnici Bory bude pracovisko na európskej úrovni vybavené špičkovými prístrojmi. Príkladom toho je, že ako prvé pracovisko na Slovensku disponujeme robotickým ožarovačom CyberKnife a aj lineárny urýchľovač Elekta – Harmony Pro. Viac vám o tomto pracovisku prezradí jeho primárka – MUDr. Margita Pobijáková, PhD.

Deň otvorených dverí Nemocnice Bory Apríl 2023

Priestory novej koncovej nemocnice v Bratislave, Nemocnice Bory, prilákali počas sobotňajšieho dňa otvorených dverí viac ako 10-tisíc návštevníkov. Nenechali si ujsť príležitosť nahliadnuť do najmodernejšej nemocnice v strednej Európe. Pozrite sa s nami, ako to vyzeralo v tento deň.

https://youtu.be/NeRwftlo8-8

Pridajte sa k nám na nezabudnuteľný let cez Nemocnicu Bory. Uvidíte zákutia a krásu tejto nemocnice ako nikdy predtým. Užite si jedinečný pohľad na moderné zariadenie a vybavenie nemocnice.

https://www.youtube.com/watch?v=T7kjabs5Vw4

Cesta pacienta do ambulancie v Nemocnici Bory

Rozhodli ste sa prísť na vyšetrenie alebo inú návštevu do ambulancie v Nemocnici Bory? Aby ste neblúdili a vedeli, kam presne ísť a čo tam robiť, vytvorili sme pre vás cestu pacienta do ambulancie, na pracovisko rádiológie i radiačnej onkológie.

Pozrite si, ako táto cesta ambulantného pacienta bude vyzerať v praxi.

https://www.youtube.com/watch?v=t_vDk0igrQE

Každý pacient si môže slobodne vybrať nemocnicu, v ktorej chce plánovaný zákrok alebo hospitalizáciu podstúpiť. V Nemocnice Bory otvárame lôžkové oddelenie od mája 2023 . Ak si vyberiete pre svoju hospitalizáciu Nemocnicu Bory, takto bude vyzerať vaša cesta.

https://www.youtube.com/watch?v=_lQ4bTzep2E

Budú v Nemocnici Bory plávajúce lôžka? Áno aj nie. Prvé mesiace až rok prevádzky nemocnice bude pacient hospitalizovaný na klastrových oddeleniach ako to je to aj vo vybraných nemocniciach Svet zdravia. Keď sa však naplní kapacita lôžok v Nemocnici Bory, prejdeme na efektívnejší spôsob využívania lôžok tzv. systém plávajúcich lôžok. Oddelením je každá izba pacienta a sme pripravení na pacientov s rôznymi diagnózami. Výrazne tak zvýšime efektivitu využívania lôžok v Nemocnici Bory. A ošetrovateľský personál bude mať okrem zaujímavejšej práce aj priestor na odborný rast a rozširovanie vedomostí a zručností.

https://www.youtube.com/watch?v=jvrrn1YMFvA

Oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej medicíny

Akčnosť, kritické myslenie, rozhodnosť, pripravenosť na okamžitú intervenciu u pacienta. Tieto vlastnosti sú veľmi dôležité pre prácu na oddelení intenzívnej medicíny. Aneta Podracká, špecializovaná anestéziologická sestra pre oddelenia intenzívnej medicíny v Nemocnici Bory vám v novom videu predstaví Oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej medicíny, ktoré možno poznáte aj ako pracovisko ložkové ÁRO.

https://youtu.be/GFlusLw1bws

Katarína Šromovská: Na Slovensko sa vrátila hlavne kvôli Nemocnici Bory

Katarína Šromovská po štúdiu odišla do Veľkej Británie, kde pracovala vyše desať rokov ako zdravotná sestra v Londýne. Rozhodla sa však vrátiť späť na Slovensko. Prečo? Hlavným dôvodom, prečo sa vrátila na Slovensko, bola predovšetkým Nemocnica Bory. Rada by v nej uplatnila moje skúsenosti zo zahraničia a priniesla nejaké pozitívne zmeny slovenskému zdravotníctvu.

V Nemocnici Bory pracuje Katarína nemocničný manažér zmeny. Viac o svoje práci a najmodernejšej nemocnici na Slovensku vám Katarína prezradí vo videu.

https://youtu.be/gseoKhOJmqA

Lekárom a sestrám z Nemocnice Bory prinášame benefit – ubytovňu pre zamestnancov, ktorý uľahčí prekonať prípadné problémy s hľadaním bývania. Kapacita ubytovne pre zamestnancov Nemocnice Bory je 194 lôžok, pričom izieb v nej bude 102. Z toho bude 10 izieb v jednolôžkovom štandarde a 92 v dvojlôžkovom. Ubytovňa bude k dispozícii pre sestry i lekárov pracujúcich v Nemocnici Bory. Chceli by ste vidieť, ako vyzerá? Peter Jurina, správca ubytovne, vás ňou prevedie v novom videu.

https://youtu.be/tbPTwV-6Qec

Renáta Šiňanská pracuje ako nemocničná manažérka zmeny v Nemocnica Bory. Ide o novú pozíciu, ktorá je vo veľkej miere známa skôr v západných krajinách. Chcela byť jednoducho pri tom, ako sa otvorí najmodernejšia nemocnica na Slovensku. Do Nemocnice Bory prichádza zo siete Svet zdravia, kde pracovala v Železničnej nemocnici s poliklinikou v Košiciach. Ako sa o Nemocnici Bory dozvedela? Prečo sa rozhodla odísť z Košíc až do Borov v Bratislave? Renáta prezradila odpovede nielen na tieto otázky.

https://youtu.be/DfiYgHM4ErI

Priestory budúcej pôrodnice, rádiológie, urgentného príjmu či lôžkovej časti. To všetko mohli vidieť predregistrovaní pacienti počas dňa otvorených dverí v novej nemocnici. Sprievod im robili zamestnanci Nemocnice Bory, ktorí počas dvoch dní neustále zvedavým návštevníkom ukazovali, vysvetľovali a odpovedali na rôzne otázky – či už medicínske, materiálno-technické alebo procesné.

https://youtu.be/Djxs-CSzPpQ

Martin Izakovič sa po 25 rokoch vracia na Slovensko zo Spojených štátov amerických. Na Slovensko so sebou prináša koncept hospitalistov, ktorý predstavuje novinku nielen v novej bratislavskej nemocnici, ale aj v slovenskom nemocničnom prostredí. Viac vám už o hospitalistike prezradí sám v novom videu.

Medzi prvými pracoviskami, ktoré v Nemocnici Bory už v marci otvoríme, bude okrem rádiodiagnostiky napríklad aj ambulantná časť. Väčšina ambulancií bude mať charakter nemocničných ambulancií, v dnešných nemocniciach sú označované aj ako ambulancie pri oddelení.

Viete, ako takéto ambulancie fungujú? Vysvetlí vám to Silvia Šimončičová, manžérka ošetrovateľstva pre ambulancie, stacionár, dialýzu a diagnostiku v Nemocnici Bory.

Nemocnica Bory bude najmodernejšou nemocnicou v strednej Európe aj vďaka najmodernejšiemu technologickému vybaveniu v hodnote približne 50 miliónov €. V novej bratislavskej nemocnici nájdete prístroje ako CyberKnife, robot da Vinci Xi, špičkové rádiologické vybavenie či liekový robot.

Tieto technológie zásadne zvyšujú kvalitu diagnostiky a liečby pacienta a skracujú čakacie lehoty. Z pohľadu zdravotníckeho personálu zase moderné technológie zabezpečia vyššiu efektivitu a komfort práce. Keďže nemocnica bude poskytovať špičkovú zdravotnú starostlivosť úplne bezplatne – pacientovi postačí len preukaz poistenca, najmodernejšie technológie budú dostupné pre všetkých, ktorí to budú potrebovať.

Čo inšpirovalo Zuzanu Krajčovič, aby sa prihlásila do výberového konania Nemocnice Bory?

Ako sama hovorí, bola to bezmocnosť a frustrácia. Fakt, že v štátnom sektore nevedela posunúť kvalitu tam, kam by chcela. Po skúsenosti v štátnom sektore oceňuje v Nemocnici Bory aj búranie priepastného rozdielu medzi ošetrovateľstvom a medicínou, partnerské vzťahy medzi lekárom a sestrou.

Pozrite si nové video so Zuzanou Krajčovič, manažérkou ošetrovateľstva pre hladké lôžka v Nemocnici Bory.

Určite už viete, že v Nemocnici Bory bude lieky pre pacientov na základe preskripcie lekára pripravovať robotický automat. Ako však bude vyzerať cesta liekov z nemocničnej centrálnej prípravovne liekov k pacientovi? Ako uľahčia prácu sestry technológie a inovácie?

Prezradíme vám to v novom videu s Jakubom Jamnickým, klinickým IT riaditeľom Nemocnice Bory, a Zuzanou Krajčovič, budúcou manažérkou pre hladké lôžka v Nemocnici Bory.

Predstavujeme vám vedúcu sestru pre anestéziológiu

Ak chceme pracovať v rámci najmodernejšej nemocnici na Slovensku dynamicky, sestry musia uplatniť počas svojej práce svoje zručnosti a vzdelanie. A ako si predstavuje sestry na svojom oddelení? Mali by byť usmiate, komunikatívne, empatické s fokusom na pacienta. Práve také uvíta vo svojom tíme.

A naopak, aká bude Lucia Hlucháňová ako vedúca sestra? Nechce byť vedúca sestra, ktorá zatvorí dvere a nevie nič o svojich sestrách. Základom kultúry jej oddelenia bude pravidelné stretávanie sa ošetrovateľského tímu, komunikácia a spätná väzba. Chceli by ste vedieť viac? Pozrite si video s Luciou Hlucháňovou.

Najmodernejší laparoskopický operačný systém na Slovensku

Roboticky asistovaná chirurgia bude dostupná aj pre pacientov Nemocnice Bory. Ide o najvyšší stupeň miniinvazívnej chirurgickej liečby mnohých onkologických diagnóz týkajúcich sa ochorení napríklad brušnej, hrudnej alebo ústnej dutiny.Roboticky asistovaná chirurgia realizuje výkony pomocou robotického systému da Vinci. V okolitých európskych krajinách je používanie robotickej chirurgie bežné, pričom v slovenskom zdravotníctve v počte robotických centier zaostávame v porovnaní so zahraničím.

Viac o robotickom systéme da Vinci vám prezradí klinický riaditeľ Nemocnice Bory MUDr. Miroslav Halecký v novom videu.

 

Vzdelávanie sestier v Nemocnici Bory

Do Nemocnice Bory prichádza z prostredia zdravotníckeho školstva. Pôsobila vyše 20 rokov v oblasti vzdelávania ošetrovateľského personálu. Za to obdobie získala veľa skúseností, ktoré chce Lucia Lieskovská, manažérka vzdelávania pre zdravotnícke pozície, využiť pri práci v novej bratislavskej nemocnici.

Aké bude vzdelávanie sestier v Nemocnici Bory? Aj na túto otázku vám prezradí Lucia Lieskovská odpoveď v novom videu.

Prvý kybernetický nôž v slovenskom zdravotníctve

Kybernetický nôž alebo inak povedané CyberKnife bude pomáhať v Nemocnici Bory pri liečbe onkologických pacientov. Ide o špeciálny robotický prístroj, vďaka ktorému už nebudú musieť pacienti s určitým typom onkologických diagnóz dochádzať za liečbou do zahraničia.

Pozrite si nové video s Milanom Marinčákom, Medicínsko-technickým manažérom Nemocnice Bory, kde vám prezradíme viac o unikátne liečbe kybernetickým nožom.

Centrálna prípravovňa liekov

Viete si predstaviť, koľko času trvá sestre, kým manuálne pripraví lieky pre všetkých pacientov na oddelení? A čo keby to nemusela robiť a namiesto toho tento čas venovala pacientom?

V našej nemocnici totiž lieky pre pacientov už nebudú pripravovať sestry, ale robotický automat! Chcete vedieť, ako to bude fungovať? Pozriet si video s Ľubošom Dorščicom, manažérom nemocničnej lekárne Nemocnice Bory.

Ubytovňa pre zamestnancov Nemocnice Bory

Začať pracovať v Bratislave a nájsť si hneď aj bývanie, ktoré nám vyhovuje, nemusí byť spočiatku pre personál Nemocnice Bory vôbec jednoduché. V našej Nemocnici Bory sa ale chceme postarať aj o personál ako sú napríklad sestry alebo zdravotnícky asistenti, ktorý bude v istom okamihu potrebovať s bývaním pomôcť.

Vedľa novej bratislavskej nemocnice dnes preto vyrastá nová ubytovňa pre zamestnancov. V novom videu vám senior projektový manažér projektu Nemocnice novej generácie Bory v Bratislave Vladko Kumičák predstaví nielen ako bude ubytovňa vyzerať, ale aj kto v nej tiež môže nájsť zázemie.

V Nemocnici Bory bude pacient poznať svoju sestru po mene

Poznáte to aj vy? Počas hospitalizácie za vami ako pacientom v nemocnici príde cez deň viacero sestier a vy niekedy ani neviete, na koho sa môžete obrátiť.

V našej Nemocnici Bory to ale bude inak. Pacient bude svoju sestru poznať po mene!

Každá sestra bude mať na starosť len určitú skupinu pacientov, o ktorých sa bude starať komplexne. Viac vám prezradí Alenka Kendrick, riaditeľka ošetrovateľstva Nemocnice Bory.

Ako zariaďujeme interiér nemocnice?

Už teraz spoločne testujeme všetok nábytok, ktorý budú používať naši pacienti v Nemocnici Bory a hľadáme tie najlepšie riešenia.

Predtým, ako sme začali zariaďovať interiér celej nemocnice, oslovili sme lokálneho architekta. Aby nám pomohol ešte viac podporiť liečivé prostredie, napríklad výberom farieb či tvarmi. Dnes máme dizajn manuál a už presne vieme, ako bude vyzerať každá jedna miestnosť nemocnice,“ hovorí Jana Dusemund, projektová manažérka Nemocnice Bory, ktorá má na starosť aj interiér nemocnice. Jej úlohou v projektovom tíme je teda vybrať pre pacientov pohodlný a bezpečný nábytok, aby sa v nemocnici cítili dobre.

Zvládli by ste zariadiť celú nemocnicu medicínskymi prístrojmi?

Predstavte si, že by ste mali veľkú nemocnicu kompletne zariadiť medicínskou technikou. Kde vôbec začať a ako vybrať čo najlepšie? V našej Nemocnici Bory dostal túto úlohu Milan Marinčák, medicínsko-technický manažér. Aby sa všetko stihlo kúpiť načas, za jeden rok musia v tíme zrealizovať viac ako 50 výberových konaní.
Milan vás vezme na stavbu a povie vám, ako si s tou náročnou úlohou poradil. A ide mu to skvele! Pozrite si video.

https://youtu.be/dSuKXgWYfW4

Aký tím čaká v Nemocnici Bory na sestry?

„Chcem tímových hráčov, partnerov. Ľudí, s ktorými budeme diskutovať. Táto nemocnica totiž nebude o jednom človeku,“ hovorí Andrejka Bučuričová, budúca manažérka ošetrovateľstva v Nemocnici Bory.

Vyspovedali sme ju a vo videu vám odpovie aj na to, či mala nejaké obavy z pôsobenia v súkromnej nemocnici.

Pozrite si aktuálne obsadzované pracovné pozície. Pridajte sa k nám!

Nemocnica Bory sa postará aj o tých najmenších pacientov s komplikáciami

V Nemocnici Bory v Bratislave sa postaráme nielen o budúce mamičky, ale aj o novorodencov, ktorí vyžadujú intenzívnu starostlivosť. Predčasne narodené deti, novorodenci s nízkou pôrodnou hmotnosťou alebo pôrodnými komplikáciami budú v novej Nemocnici Bory hospitalizovaní na oddelení novorodeneckej jednotky intenzívnej starostlivosti.

Toto oddelenie bude disponovať desiatimi samostatnými izbami, v ktorých bude možné hospitalizovať dieťatko spoločne s mamičkou. Celkovo bude nová bratislavská nemocnica schopná sa postarať o 19 novorodencov s komplikáciami.

Ako bude vyzerať prostredie tejto časti novej bratislavskej nemocnice? Aj toto vám vo videu zo stavby Nemocnice Bory prezradí jej medicínsky riaditeľ Róbert Hill.

Aké sestry do Nemocnice Bory hľadáme?

Chceli by sme, aby boli naklonené pozitívnym zmenám, mali otvorenú myseľ, chuť učiť sa nové poznatky, ale aj zdieľať s ostatnými svoje cenné skúsenosti.

Aj Martinku Handulovú sestry v Nemocnici Bory stretnú, je to naša budúca manažérka zmeny. Pozrite si video, v ktorom vám povie aj to, čo v nemocnici uľahčí prácu sestry.

Aktuálne obsadzujeme najmä pozície vedúcich sestier, dajte nám o sebe vedieť! Všetky informácie nájdete na www.nemocnica-bory.sk/kariera

V Nemocnici Bory budeme využívať potrubnú poštu

Čo urobí personál v bežnej nemocnici, ak potrebuje na druhú stranu budovy odniesť vzorky či dokumenty? Zavolá sanitára alebo medika?

A čo urobí v Nemocnici Bory? Vloží ich do kapsule a pošle potrubnou poštou!

Opäť vás chceme vziať na stavbu. Juraj Kaiser, náš prevádzkový riaditeľ, vám priamo tam vysvetlí, ako bude potrubná pošta fungovať. Pozrite si video, v ktorom sa s ním zároveň môžete prejsť po stavbe.

Aktuálne hľadáme vedúce sestry: ako výberko vyzerá?

Do polovice tohto roka chceme do Nemocnice Bory vybrať všetky vedúce sestry a celkovo budeme hľadať 440 sestier. Všetky aktuálne obsadzované pozície nájdete na www.nemocnica-bory.sk/kariera.

Čo vás čaká počas výberového konania a ako sa naň pripraviť? Poradí vám naša kolegynka Natália Kantorová z Nemocnice Bory, pozrite si krátke video.

Aj Andreu, budúcu manažérku ošetrovateľstva, stretnete v Nemocnici Bory

Hovorí, že už na prvom stretnutí prebehla iskra. Prvýkrát prišla na pohovor, kde sa pýtali aj na jej názor. Toto je Andrea Bučuričová, budúca manažérka ošetrovateľstva pre intenzívnu medicínu, ktorú už o dva roky stretnú pacienti v Nemocnici Bory.

Ako vyzerala jej pracovná cesta do nemocnice a čo dnes na nej najviac oceňuje? Vyspovedali sme ju! Pozrite si video.

Online simulácia nemocnice Bory

Vyskúšajte si na vlastnej koži, ako by ste sa zachovali v takej situácii vy! Pripravili sme online simuláciu pre lekárov, sestry i všetkých, ktorí by radi vedeli, aké to je pracovať v nemocnici novej generácie.

Počas niekoľkých minút si prejdete príbehmi z pohľadu lekára alebo sestry v simulovanom prostredí Nemocnice Bory. Môžete si vyskúšať nielen to, ako by ste sa v novej nemocnici cítili, ale aj aké inovácie vás v Nemocnici Bory čakajú, či ako budú vyzerať jej priestory. V hre si vyskúšate rôzne možnosti komunikácie s pacientmi či medzi kolegami a otestujete sa, či by táto pracovná pozícia bola pre vás vhodnou voľbou.

BORÝme mýty #5 I Operačné sály NNG Bory

Ako budú vyzerať operačné sály v novej Nemocnici Bory, ktorú pre vás všetkých staviame v Bratislave? Na čo dbáme, aby sme zamestnancom zaručili komfort? Koľko operačných sál budeme mať a akých kolegov hľadáme? Vo videu vám to prezradí naša HR riaditeľka Jana Palenčárová.

Ošetrovateľstvo novej generácie #1 I Žiaci majú učebňu podobnú izbe pacienta v novej nemocnici Bory

Študenti Strednej zdravotníckej školy na Strečnianskej ulici v Bratislave sa učia starať o pacienta v podobnej pacientskej izbe, akú v roku 2022 nájdu v novej nemocnici siete Svet zdravia Bory. Tím nemocnice sa totiž rozhodol jednu z takýchto tréningových učební v škole pretvoriť a zmodernizovať a zároveň do nej zabezpečil medicínske prístroje. Týždenne v nej nadobúda nové zručnosti asi osem desiatok budúcich zdravotníckych pracovníkov. Viac sa dozviete vo videu.

BORÝme mýty #4 I Pôrodné izby NNG Bory

TAKTO BUDÚ VYZERAŤ PôRODNÉ IZBY

Dnes vás vezmeme do priestorov, odkiaľ sa už o dva roky bude ozývať plač novorodencov a mamičky sa budú tešiť z prírastku do rodiny. Do pôrodných izieb Nemocnice Bory. Prevedie vás nimi Alenka Kendrick, riaditeľka pre ošetrovateľstvo, ktorá k nám prišla po dlhoročnom pôsobení v špičkových nemocniciach v Saudskej Arábii a Spojených arabských emirátoch. Tak sa poďte spolu s nami pozrieť na stavbu!

BORÝme mýty #3 I Urgentný príjem

AKÚTNY PACIENT V NEMOCNICI BORY: TÚTO TRASU PREJDE

Urgent, CT, operačka. Viete, akou trasou budú prevážať v Nemocnici Bory pacienta, ktorý je v ohrození života? Miro Halecký, medicínsky riaditeľ projektu novej nemocnice, vás už dnes vezme na miesto, kde akútnych pacientov privezú sanitky a kde pôjde o minúty. Poďte sa s ním prejsť urgentným príjmom novej generácie.

BORÝme mýty #2 I Liečivé prostredie nemocnice

V NOVEJ BRATISLAVSKEJ NEMOCNICI BUDE LIEČIŤ AJ PROSTREDIE

Máme tu pre vás predstavenie ďalšieho člena projektového tímu novej bratislavskej nemocnice – Vlada. Predstaví vám koncept nemocnice, v ktorej sa nestratíte a kde aj prostredie lieči. Viac sa dozviete vo videu.

BORÝme mýty #1 I Stavba novej nemocnice

Nedávno sme sa s kamerou vybrali na bratislavské Bory. Chceli sme vám ukázať, v akom štádiu výstavby je dnes naša nemocnica novej generácie a zároveň vám predstaviť členov projektového tímu. Oni sami vás postupne v niekoľkých videách prevedú časťami nemocnice. A máme pre vás už prvé video. Dozviete sa v ňom, čo sa bude nachádzať na jednotlivých poschodia a spoznáte našich dvoch Jurajov, bez ktorých si náš tím nevieme predstaviť.

Veletrh práce ve zdravotnictví

Veletrh práce ve zdravotnictví 2020 v Oloumoci bol jedinečnou príležitosťou nielen pre študentov medicíny a mladých lekárov, ale aj pre študentov ostatných zdravotníckych odborov, aby si urobili predstavu o tom, kde a za akých podmienok sa môžu na českom a slovenskom trhu uplatniť. My sme boli toho súčasťou! Najčastejšou otázkou záujemcov o prácu v novej bratislavskej nemocnici bolo, ako to bude s možnosťou zaradenia do špecializačnej prípravy. A áno, v Nemocnici Bory budú mať absolventi medicíny po skončení štúdií túto možnosť.