nemocnica stavba jesen lozkove oddelenie pacient exterie12

Videogaléria

Budú v Nemocnici Bory plávajúce lôžka? Áno aj nie. Prvé mesiace až rok prevádzky nemocnice bude pacient hospitalizovaný na klastrových oddeleniach ako to je to aj vo vybraných nemocniciach Svet zdravia. Keď sa však naplní kapacita lôžok v Nemocnici Bory, prejdeme na efektívnejší spôsob využívania lôžok tzv. systém plávajúcich lôžok. Oddelením je každá izba pacienta a sme pripravení na pacientov s rôznymi diagnózami. Výrazne tak zvýšime efektivitu využívania lôžok v Nemocnici Bory. A ošetrovateľský personál bude mať okrem zaujímavejšej práce aj priestor na odborný rast a rozširovanie vedomostí a zručností.

Oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej medicíny

Akčnosť, kritické myslenie, rozhodnosť, pripravenosť na okamžitú intervenciu u pacienta. Tieto vlastnosti sú veľmi dôležité pre prácu na oddelení intenzívnej medicíny. Aneta Podracká, špecializovaná anestéziologická sestra pre oddelenia intenzívnej medicíny v Nemocnici Bory vám v novom videu predstaví Oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej medicíny, ktoré možno poznáte aj ako pracovisko ložkové ÁRO.

Katarína Šromovská: Na Slovensko sa vrátila hlavne kvôli Nemocnici Bory

Katarína Šromovská po štúdiu odišla do Veľkej Británie, kde pracovala vyše desať rokov ako zdravotná sestra v Londýne. Rozhodla sa však vrátiť späť na Slovensko. Prečo? Hlavným dôvodom, prečo sa vrátila na Slovensko, bola predovšetkým Nemocnica Bory. Rada by v nej uplatnila moje skúsenosti zo zahraničia a priniesla nejaké pozitívne zmeny slovenskému zdravotníctvu.

V Nemocnici Bory pracuje Katarína nemocničný manažér zmeny. Viac o svoje práci a najmodernejšej nemocnici na Slovensku vám Katarína prezradí vo videu.

Lekárom a sestrám z Nemocnice Bory prinášame benefit - ubytovňu pre zamestnancov, ktorý uľahčí prekonať prípadné problémy s hľadaním bývania. Kapacita ubytovne pre zamestnancov Nemocnice Bory je 194 lôžok, pričom izieb v nej bude 102. Z toho bude 10 izieb v jednolôžkovom štandarde a 92 v dvojlôžkovom. Ubytovňa bude k dispozícii pre sestry i lekárov pracujúcich v Nemocnici Bory. Chceli by ste vidieť, ako vyzerá? Peter Jurina, správca ubytovne, vás ňou prevedie v novom videu.

Renáta Šiňanská pracuje ako nemocničná manažérka zmeny v Nemocnica Bory. Ide o novú pozíciu, ktorá je vo veľkej miere známa skôr v západných krajinách. Chcela byť jednoducho pri tom, ako sa otvorí najmodernejšia nemocnica na Slovensku. Do Nemocnice Bory prichádza zo siete Svet zdravia, kde pracovala v Železničnej nemocnici s poliklinikou v Košiciach. Ako sa o Nemocnici Bory dozvedela? Prečo sa rozhodla odísť z Košíc až do Borov v Bratislave? Renáta prezradila odpovede nielen na tieto otázky.

Priestory budúcej pôrodnice, rádiológie, urgentného príjmu či lôžkovej časti. To všetko mohli vidieť predregistrovaní pacienti počas dňa otvorených dverí v novej nemocnici. Sprievod im robili zamestnanci Nemocnice Bory, ktorí počas dvoch dní neustále zvedavým návštevníkom ukazovali, vysvetľovali a odpovedali na rôzne otázky - či už medicínske, materiálno-technické alebo procesné.

Martin Izakovič sa po 25 rokoch vracia na Slovensko zo Spojených štátov amerických. Na Slovensko so sebou prináša koncept hospitalistov, ktorý predstavuje novinku nielen v novej bratislavskej nemocnici, ale aj v slovenskom nemocničnom prostredí. Viac vám už o hospitalistike prezradí sám v novom videu.

Medzi prvými pracoviskami, ktoré v Nemocnici Bory už v marci otvoríme, bude okrem rádiodiagnostiky napríklad aj ambulantná časť. Väčšina ambulancií bude mať charakter nemocničných ambulancií, v dnešných nemocniciach sú označované aj ako ambulancie pri oddelení.

Viete, ako takéto ambulancie fungujú? Vysvetlí vám to Silvia Šimončičová, manžérka ošetrovateľstva pre ambulancie, stacionár, dialýzu a diagnostiku v Nemocnici Bory.

Nemocnica Bory bude najmodernejšou nemocnicou v strednej Európe aj vďaka najmodernejšiemu technologickému vybaveniu v hodnote približne 50 miliónov €. V novej bratislavskej nemocnici nájdete prístroje ako CyberKnife, robot da Vinci Xi, špičkové rádiologické vybavenie či liekový robot.

Tieto technológie zásadne zvyšujú kvalitu diagnostiky a liečby pacienta a skracujú čakacie lehoty. Z pohľadu zdravotníckeho personálu zase moderné technológie zabezpečia vyššiu efektivitu a komfort práce. Keďže nemocnica bude poskytovať špičkovú zdravotnú starostlivosť úplne bezplatne – pacientovi postačí len preukaz poistenca, najmodernejšie technológie budú dostupné pre všetkých, ktorí to budú potrebovať.

Čo inšpirovalo Zuzanu Krajčovič, aby sa prihlásila do výberového konania Nemocnice Bory?

Ako sama hovorí, bola to bezmocnosť a frustrácia. Fakt, že v štátnom sektore nevedela posunúť kvalitu tam, kam by chcela. Po skúsenosti v štátnom sektore oceňuje v Nemocnici Bory aj búranie priepastného rozdielu medzi ošetrovateľstvom a medicínou, partnerské vzťahy medzi lekárom a sestrou.

Pozrite si nové video so Zuzanou Krajčovič, manažérkou ošetrovateľstva pre hladké lôžka v Nemocnici Bory.

Určite už viete, že v Nemocnici Bory bude lieky pre pacientov na základe preskripcie lekára pripravovať robotický automat. Ako však bude vyzerať cesta liekov z nemocničnej centrálnej prípravovne liekov k pacientovi? Ako uľahčia prácu sestry technológie a inovácie?

Prezradíme vám to v novom videu s Jakubom Jamnickým, klinickým IT riaditeľom Nemocnice Bory, a Zuzanou Krajčovič, budúcou manažérkou pre hladké lôžka v Nemocnici Bory.

Predstavujeme vám vedúcu sestru pre anestéziológiu

Ak chceme pracovať v rámci najmodernejšej nemocnici na Slovensku dynamicky, sestry musia uplatniť počas svojej práce svoje zručnosti a vzdelanie. A ako si predstavuje sestry na svojom oddelení? Mali by byť usmiate, komunikatívne, empatické s fokusom na pacienta. Práve také uvíta vo svojom tíme.

A naopak, aká bude Lucia Hlucháňová ako vedúca sestra? Nechce byť vedúca sestra, ktorá zatvorí dvere a nevie nič o svojich sestrách. Základom kultúry jej oddelenia bude pravidelné stretávanie sa ošetrovateľského tímu, komunikácia a spätná väzba. Chceli by ste vedieť viac? Pozrite si video s Luciou Hlucháňovou.

Najmodernejší laparoskopický operačný systém na Slovensku

Roboticky asistovaná chirurgia bude dostupná aj pre pacientov Nemocnice Bory. Ide o najvyšší stupeň miniinvazívnej chirurgickej liečby mnohých onkologických diagnóz týkajúcich sa ochorení napríklad brušnej, hrudnej alebo ústnej dutiny.Roboticky asistovaná chirurgia realizuje výkony pomocou robotického systému da Vinci. V okolitých európskych krajinách je používanie robotickej chirurgie bežné, pričom v slovenskom zdravotníctve v počte robotických centier zaostávame v porovnaní so zahraničím.

Viac o robotickom systéme da Vinci vám prezradí klinický riaditeľ Nemocnice Bory MUDr. Miroslav Halecký v novom videu.

 

Vzdelávanie sestier v Nemocnici Bory

Do Nemocnice Bory prichádza z prostredia zdravotníckeho školstva. Pôsobila vyše 20 rokov v oblasti vzdelávania ošetrovateľského personálu. Za to obdobie získala veľa skúseností, ktoré chce Lucia Lieskovská, manažérka vzdelávania pre zdravotnícke pozície, využiť pri práci v novej bratislavskej nemocnici.

Aké bude vzdelávanie sestier v Nemocnici Bory? Aj na túto otázku vám prezradí Lucia Lieskovská odpoveď v novom videu.

Prvý kybernetický nôž v slovenskom zdravotníctve

Kybernetický nôž alebo inak povedané CyberKnife bude pomáhať v Nemocnici Bory pri liečbe onkologických pacientov. Ide o špeciálny robotický prístroj, vďaka ktorému už nebudú musieť pacienti s určitým typom onkologických diagnóz dochádzať za liečbou do zahraničia.

Pozrite si nové video s Milanom Marinčákom, Medicínsko-technickým manažérom Nemocnice Bory, kde vám prezradíme viac o unikátne liečbe kybernetickým nožom.

Centrálna prípravovňa liekov

Viete si predstaviť, koľko času trvá sestre, kým manuálne pripraví lieky pre všetkých pacientov na oddelení? A čo keby to nemusela robiť a namiesto toho tento čas venovala pacientom?

V našej nemocnici totiž lieky pre pacientov už nebudú pripravovať sestry, ale robotický automat! Chcete vedieť, ako to bude fungovať? Pozriet si video s Ľubošom Dorščicom, manažérom nemocničnej lekárne Nemocnice Bory.

Ubytovňa pre zamestnancov Nemocnice Bory

Začať pracovať v Bratislave a nájsť si hneď aj bývanie, ktoré nám vyhovuje, nemusí byť spočiatku pre personál Nemocnice Bory vôbec jednoduché. V našej Nemocnici Bory sa ale chceme postarať aj o personál ako sú napríklad sestry alebo zdravotnícky asistenti, ktorý bude v istom okamihu potrebovať s bývaním pomôcť.

Vedľa novej bratislavskej nemocnice dnes preto vyrastá nová ubytovňa pre zamestnancov. V novom videu vám senior projektový manažér projektu Nemocnice novej generácie Bory v Bratislave Vladko Kumičák predstaví nielen ako bude ubytovňa vyzerať, ale aj kto v nej tiež môže nájsť zázemie.

V Nemocnici Bory bude pacient poznať svoju sestru po mene

Poznáte to aj vy? Počas hospitalizácie za vami ako pacientom v nemocnici príde cez deň viacero sestier a vy niekedy ani neviete, na koho sa môžete obrátiť.

V našej Nemocnici Bory to ale bude inak. Pacient bude svoju sestru poznať po mene!

Každá sestra bude mať na starosť len určitú skupinu pacientov, o ktorých sa bude starať komplexne. Viac vám prezradí Alenka Kendrick, riaditeľka ošetrovateľstva Nemocnice Bory.

Ako zariaďujeme interiér nemocnice?

Už teraz spoločne testujeme všetok nábytok, ktorý budú používať naši pacienti v Nemocnici Bory a hľadáme tie najlepšie riešenia.

Predtým, ako sme začali zariaďovať interiér celej nemocnice, oslovili sme lokálneho architekta. Aby nám pomohol ešte viac podporiť liečivé prostredie, napríklad výberom farieb či tvarmi. Dnes máme dizajn manuál a už presne vieme, ako bude vyzerať každá jedna miestnosť nemocnice,“ hovorí Jana Dusemund, projektová manažérka Nemocnice Bory, ktorá má na starosť aj interiér nemocnice. Jej úlohou v projektovom tíme je teda vybrať pre pacientov pohodlný a bezpečný nábytok, aby sa v nemocnici cítili dobre.

Zvládli by ste zariadiť celú nemocnicu medicínskymi prístrojmi?

Predstavte si, že by ste mali veľkú nemocnicu kompletne zariadiť medicínskou technikou. Kde vôbec začať a ako vybrať čo najlepšie? V našej Nemocnici Bory dostal túto úlohu Milan Marinčák, medicínsko-technický manažér. Aby sa všetko stihlo kúpiť načas, za jeden rok musia v tíme zrealizovať viac ako 50 výberových konaní.
Milan vás vezme na stavbu a povie vám, ako si s tou náročnou úlohou poradil. A ide mu to skvele! Pozrite si video.

Aký tím čaká v Nemocnici Bory na sestry?

„Chcem tímových hráčov, partnerov. Ľudí, s ktorými budeme diskutovať. Táto nemocnica totiž nebude o jednom človeku,“ hovorí Andrejka Bučuričová, budúca manažérka ošetrovateľstva v Nemocnici Bory.

Vyspovedali sme ju a vo videu vám odpovie aj na to, či mala nejaké obavy z pôsobenia v súkromnej nemocnici.

Pozrite si aktuálne obsadzované pracovné pozície. Pridajte sa k nám!

Nemocnica Bory sa postará aj o tých najmenších pacientov s komplikáciami

V Nemocnici Bory v Bratislave sa postaráme nielen o budúce mamičky, ale aj o novorodencov, ktorí vyžadujú intenzívnu starostlivosť. Predčasne narodené deti, novorodenci s nízkou pôrodnou hmotnosťou alebo pôrodnými komplikáciami budú v novej Nemocnici Bory hospitalizovaní na oddelení novorodeneckej jednotky intenzívnej starostlivosti.

Toto oddelenie bude disponovať desiatimi samostatnými izbami, v ktorých bude možné hospitalizovať dieťatko spoločne s mamičkou. Celkovo bude nová bratislavská nemocnica schopná sa postarať o 19 novorodencov s komplikáciami.

Ako bude vyzerať prostredie tejto časti novej bratislavskej nemocnice? Aj toto vám vo videu zo stavby Nemocnice Bory prezradí jej medicínsky riaditeľ Róbert Hill.

Aké sestry do Nemocnice Bory hľadáme?

Chceli by sme, aby boli naklonené pozitívnym zmenám, mali otvorenú myseľ, chuť učiť sa nové poznatky, ale aj zdieľať s ostatnými svoje cenné skúsenosti.

Aj Martinku Handulovú sestry v Nemocnici Bory stretnú, je to naša budúca manažérka zmeny. Pozrite si video, v ktorom vám povie aj to, čo v nemocnici uľahčí prácu sestry.

Aktuálne obsadzujeme najmä pozície vedúcich sestier, dajte nám o sebe vedieť! Všetky informácie nájdete na www.nemocnica-bory.sk/kariera

V Nemocnici Bory budeme využívať potrubnú poštu

Čo urobí personál v bežnej nemocnici, ak potrebuje na druhú stranu budovy odniesť vzorky či dokumenty? Zavolá sanitára alebo medika?

A čo urobí v Nemocnici Bory? Vloží ich do kapsule a pošle potrubnou poštou!

Opäť vás chceme vziať na stavbu. Juraj Kaiser, náš prevádzkový riaditeľ, vám priamo tam vysvetlí, ako bude potrubná pošta fungovať. Pozrite si video, v ktorom sa s ním zároveň môžete prejsť po stavbe.

Aktuálne hľadáme vedúce sestry: ako výberko vyzerá?

Do polovice tohto roka chceme do Nemocnice Bory vybrať všetky vedúce sestry a celkovo budeme hľadať 440 sestier. Všetky aktuálne obsadzované pozície nájdete na www.nemocnica-bory.sk/kariera.

Čo vás čaká počas výberového konania a ako sa naň pripraviť? Poradí vám naša kolegynka Natália Kantorová z Nemocnice Bory, pozrite si krátke video.

Aj Andreu, budúcu manažérku ošetrovateľstva, stretnete v Nemocnici Bory

Hovorí, že už na prvom stretnutí prebehla iskra. Prvýkrát prišla na pohovor, kde sa pýtali aj na jej názor. Toto je Andrea Bučuričová, budúca manažérka ošetrovateľstva pre intenzívnu medicínu, ktorú už o dva roky stretnú pacienti v Nemocnici Bory.

Ako vyzerala jej pracovná cesta do nemocnice a čo dnes na nej najviac oceňuje? Vyspovedali sme ju! Pozrite si video.

Online simulácia nemocnice Bory

Vyskúšajte si na vlastnej koži, ako by ste sa zachovali v takej situácii vy! Pripravili sme online simuláciu pre lekárov, sestry i všetkých, ktorí by radi vedeli, aké to je pracovať v nemocnici novej generácie.

Počas niekoľkých minút si prejdete príbehmi z pohľadu lekára alebo sestry v simulovanom prostredí Nemocnice Bory. Môžete si vyskúšať nielen to, ako by ste sa v novej nemocnici cítili, ale aj aké inovácie vás v Nemocnici Bory čakajú, či ako budú vyzerať jej priestory. V hre si vyskúšate rôzne možnosti komunikácie s pacientmi či medzi kolegami a otestujete sa, či by táto pracovná pozícia bola pre vás vhodnou voľbou.

BORÝme mýty #5 I Operačné sály NNG Bory

Ako budú vyzerať operačné sály v novej Nemocnici Bory, ktorú pre vás všetkých staviame v Bratislave? Na čo dbáme, aby sme zamestnancom zaručili komfort? Koľko operačných sál budeme mať a akých kolegov hľadáme? Vo videu vám to prezradí naša HR riaditeľka Jana Palenčárová.

Ošetrovateľstvo novej generácie #1 I Žiaci majú učebňu podobnú izbe pacienta v novej nemocnici Bory

Študenti Strednej zdravotníckej školy na Strečnianskej ulici v Bratislave sa učia starať o pacienta v podobnej pacientskej izbe, akú v roku 2022 nájdu v novej nemocnici siete Svet zdravia Bory. Tím nemocnice sa totiž rozhodol jednu z takýchto tréningových učební v škole pretvoriť a zmodernizovať a zároveň do nej zabezpečil medicínske prístroje. Týždenne v nej nadobúda nové zručnosti asi osem desiatok budúcich zdravotníckych pracovníkov. Viac sa dozviete vo videu.

BORÝme mýty #4 I Pôrodné izby NNG Bory

TAKTO BUDÚ VYZERAŤ PôRODNÉ IZBY

Dnes vás vezmeme do priestorov, odkiaľ sa už o dva roky bude ozývať plač novorodencov a mamičky sa budú tešiť z prírastku do rodiny. Do pôrodných izieb Nemocnice Bory. Prevedie vás nimi Alenka Kendrick, riaditeľka pre ošetrovateľstvo, ktorá k nám prišla po dlhoročnom pôsobení v špičkových nemocniciach v Saudskej Arábii a Spojených arabských emirátoch. Tak sa poďte spolu s nami pozrieť na stavbu!

BORÝme mýty #3 I Urgentný príjem

AKÚTNY PACIENT V NEMOCNICI BORY: TÚTO TRASU PREJDE

Urgent, CT, operačka. Viete, akou trasou budú prevážať v Nemocnici Bory pacienta, ktorý je v ohrození života? Miro Halecký, medicínsky riaditeľ projektu novej nemocnice, vás už dnes vezme na miesto, kde akútnych pacientov privezú sanitky a kde pôjde o minúty. Poďte sa s ním prejsť urgentným príjmom novej generácie.

BORÝme mýty #2 I Liečivé prostredie nemocnice

V NOVEJ BRATISLAVSKEJ NEMOCNICI BUDE LIEČIŤ AJ PROSTREDIE

Máme tu pre vás predstavenie ďalšieho člena projektového tímu novej bratislavskej nemocnice – Vlada. Predstaví vám koncept nemocnice, v ktorej sa nestratíte a kde aj prostredie lieči. Viac sa dozviete vo videu.

BORÝme mýty #1 I Stavba novej nemocnice

Nedávno sme sa s kamerou vybrali na bratislavské Bory. Chceli sme vám ukázať, v akom štádiu výstavby je dnes naša nemocnica novej generácie a zároveň vám predstaviť členov projektového tímu. Oni sami vás postupne v niekoľkých videách prevedú časťami nemocnice. A máme pre vás už prvé video. Dozviete sa v ňom, čo sa bude nachádzať na jednotlivých poschodia a spoznáte našich dvoch Jurajov, bez ktorých si náš tím nevieme predstaviť.

Veletrh práce ve zdravotnictví

Veletrh práce ve zdravotnictví 2020 v Oloumoci bol jedinečnou príležitosťou nielen pre študentov medicíny a mladých lekárov, ale aj pre študentov ostatných zdravotníckych odborov, aby si urobili predstavu o tom, kde a za akých podmienok sa môžu na českom a slovenskom trhu uplatniť. My sme boli toho súčasťou! Najčastejšou otázkou záujemcov o prácu v novej bratislavskej nemocnici bolo, ako to bude s možnosťou zaradenia do špecializačnej prípravy. A áno, v Nemocnici Bory budú mať absolventi medicíny po skončení štúdií túto možnosť.

Dajte nám
o sebe vedieť