Vizualizácia zo vtáčej perspektívy - Nemocnica Bory

Videogaléria

Nemocnica Bory sa postará aj o tých najmenších pacientov s komplikáciami

V Nemocnici Bory v Bratislave sa postaráme nielen o budúce mamičky, ale aj o novorodencov, ktorí vyžadujú intenzívnu starostlivosť. Predčasne narodené deti, novorodenci s nízkou pôrodnou hmotnosťou alebo pôrodnými komplikáciami budú v novej Nemocnici Bory hospitalizovaní na oddelení novorodeneckej jednotky intenzívnej starostlivosti.

Toto oddelenie bude disponovať desiatimi samostatnými izbami, v ktorých bude možné hospitalizovať dieťatko spoločne s mamičkou. Celkovo bude nová bratislavská nemocnica schopná sa postarať o 19 novorodencov s komplikáciami.

Ako bude vyzerať prostredie tejto časti novej bratislavskej nemocnice? Aj toto vám vo videu zo stavby Nemocnice Bory prezradí jej medicínsky riaditeľ Róbert Hill.

Aké sestry do Nemocnice Bory hľadáme?

Chceli by sme, aby boli naklonené pozitívnym zmenám, mali otvorenú myseľ, chuť učiť sa nové poznatky, ale aj zdieľať s ostatnými svoje cenné skúsenosti.

Aj Martinku Handulovú sestry v Nemocnici Bory stretnú, je to naša budúca manažérka zmeny. Pozrite si video, v ktorom vám povie aj to, čo v nemocnici uľahčí prácu sestry.

Aktuálne obsadzujeme najmä pozície vedúcich sestier, dajte nám o sebe vedieť! Všetky informácie nájdete na www.nemocnica-bory.sk/kariera

V Nemocnici Bory budeme využívať potrubnú poštu

Čo urobí personál v bežnej nemocnici, ak potrebuje na druhú stranu budovy odniesť vzorky či dokumenty? Zavolá sanitára alebo medika?

A čo urobí v Nemocnici Bory? Vloží ich do kapsule a pošle potrubnou poštou!

Opäť vás chceme vziať na stavbu. Juraj Kaiser, náš prevádzkový riaditeľ, vám priamo tam vysvetlí, ako bude potrubná pošta fungovať. Pozrite si video, v ktorom sa s ním zároveň môžete prejsť po stavbe.

Aktuálne hľadáme vedúce sestry: ako výberko vyzerá?

Do polovice tohto roka chceme do Nemocnice Bory vybrať všetky vedúce sestry a celkovo budeme hľadať 440 sestier. Všetky aktuálne obsadzované pozície nájdete na www.nemocnica-bory.sk/kariera.

Čo vás čaká počas výberového konania a ako sa naň pripraviť? Poradí vám naša kolegynka Natália Kantorová z Nemocnice Bory, pozrite si krátke video.

Toto je veľká vec, hovorí budúca manažérka ošetrovateľstva Lenka

Aktuálne obsadzujeme 25 pracovných pozícií, ide prevažne o vedúce sestry. V čom bude pozícia sestry v Nemocnici Bory iná? Prezradí vám to vo videu Lenka Lanžová, jedna z budúcich manažérok ošetrovateľstva. „Chcem, aby môj tím, bol tímom profesionálov, ktorí svoju odbornosť nepovyšujú nad ľudskosť a empatiu. A aby sme si v tíme zakladali na vzájomných vzťahoch, nie na postavení,“ povedala Lenka.

Aj Andreu, budúcu manažérku ošetrovateľstva, stretnete v Nemocnici Bory

Hovorí, že už na prvom stretnutí prebehla iskra. Prvýkrát prišla na pohovor, kde sa pýtali aj na jej názor. Toto je Andrea Bučuričová, budúca manažérka ošetrovateľstva pre intenzívnu medicínu, ktorú už o dva roky stretnú pacienti v Nemocnici Bory.

Ako vyzerala jej pracovná cesta do nemocnice a čo dnes na nej najviac oceňuje? Vyspovedali sme ju! Pozrite si video.

Online simulácia nemocnice Bory

Vyskúšajte si na vlastnej koži, ako by ste sa zachovali v takej situácii vy! Pripravili sme online simuláciu pre lekárov, sestry i všetkých, ktorí by radi vedeli, aké to je pracovať v nemocnici novej generácie.

Počas niekoľkých minút si prejdete príbehmi z pohľadu lekára alebo sestry v simulovanom prostredí Nemocnice Bory. Môžete si vyskúšať nielen to, ako by ste sa v novej nemocnici cítili, ale aj aké inovácie vás v Nemocnici Bory čakajú, či ako budú vyzerať jej priestory. V hre si vyskúšate rôzne možnosti komunikácie s pacientmi či medzi kolegami a otestujete sa, či by táto pracovná pozícia bola pre vás vhodnou voľbou.

BORÝme mýty #5 I Operačné sály NNG Bory

Ako budú vyzerať operačné sály v novej Nemocnici Bory, ktorú pre vás všetkých staviame v Bratislave? Na čo dbáme, aby sme zamestnancom zaručili komfort? Koľko operačných sál budeme mať a akých kolegov hľadáme? Vo videu vám to prezradí naša HR riaditeľka Jana Palenčárová.

Ošetrovateľstvo novej generácie #1 I Žiaci majú učebňu podobnú izbe pacienta v novej nemocnici Bory

Študenti Strednej zdravotníckej školy na Strečnianskej ulici v Bratislave sa učia starať o pacienta v podobnej pacientskej izbe, akú v roku 2022 nájdu v novej nemocnici siete Svet zdravia Bory. Tím nemocnice sa totiž rozhodol jednu z takýchto tréningových učební v škole pretvoriť a zmodernizovať a zároveň do nej zabezpečil medicínske prístroje. Týždenne v nej nadobúda nové zručnosti asi osem desiatok budúcich zdravotníckych pracovníkov. Viac sa dozviete vo videu.

BORÝme mýty #4 I Pôrodné izby NNG Bory

TAKTO BUDÚ VYZERAŤ PôRODNÉ IZBY

Dnes vás vezmeme do priestorov, odkiaľ sa už o dva roky bude ozývať plač novorodencov a mamičky sa budú tešiť z prírastku do rodiny. Do pôrodných izieb Nemocnice Bory. Prevedie vás nimi Alenka Kendrick, riaditeľka pre ošetrovateľstvo, ktorá k nám prišla po dlhoročnom pôsobení v špičkových nemocniciach v Saudskej Arábii a Spojených arabských emirátoch. Tak sa poďte spolu s nami pozrieť na stavbu!

BORÝme mýty #3 I Urgentný príjem

AKÚTNY PACIENT V NEMOCNICI BORY: TÚTO TRASU PREJDE

Urgent, CT, operačka. Viete, akou trasou budú prevážať v Nemocnici Bory pacienta, ktorý je v ohrození života? Miro Halecký, medicínsky riaditeľ projektu novej nemocnice, vás už dnes vezme na miesto, kde akútnych pacientov privezú sanitky a kde pôjde o minúty. Poďte sa s ním prejsť urgentným príjmom novej generácie.

BORÝme mýty #2 I Liečivé prostredie nemocnice

V NOVEJ BRATISLAVSKEJ NEMOCNICI BUDE LIEČIŤ AJ PROSTREDIE

Máme tu pre vás predstavenie ďalšieho člena projektového tímu novej bratislavskej nemocnice – Vlada. Predstaví vám koncept nemocnice, v ktorej sa nestratíte a kde aj prostredie lieči. Viac sa dozviete vo videu.

BORÝme mýty #1 I Stavba novej nemocnice

Nedávno sme sa s kamerou vybrali na bratislavské Bory. Chceli sme vám ukázať, v akom štádiu výstavby je dnes naša nemocnica novej generácie a zároveň vám predstaviť členov projektového tímu. Oni sami vás postupne v niekoľkých videách prevedú časťami nemocnice. A máme pre vás už prvé video. Dozviete sa v ňom, čo sa bude nachádzať na jednotlivých poschodia a spoznáte našich dvoch Jurajov, bez ktorých si náš tím nevieme predstaviť.

Veletrh práce ve zdravotnictví

Veletrh práce ve zdravotnictví 2020 v Oloumoci bol jedinečnou príležitosťou nielen pre študentov medicíny a mladých lekárov, ale aj pre študentov ostatných zdravotníckych odborov, aby si urobili predstavu o tom, kde a za akých podmienok sa môžu na českom a slovenskom trhu uplatniť. My sme boli toho súčasťou! Najčastejšou otázkou záujemcov o prácu v novej bratislavskej nemocnici bolo, ako to bude s možnosťou zaradenia do špecializačnej prípravy. A áno, v Nemocnici Bory budú mať absolventi medicíny po skončení štúdií túto možnosť.

Dajte nám
o sebe vedieť