Multidisciplinárna starostlivosť v Nemocnici Bory

V súčasnosti sa pacienti často stretávajú s atomizáciou zdravotnej starostlivosti. Pacient nie je vnímaný ako celok, lekár či sestra vníma primárne jeho časti. Už ste sa ako pacienti niekedy s tým stretli? Napríklad, sestra odoberá krv, ale do skúmavky tečie krv veľmi rýchlo alebo veľmi pomaly, čo môže znamenať, že má pacient iný zdravotný problém.

  • 29. 11. 2022
kolaudacia budovy bratislavskej nemocnice Bory

Nemocnica Bory je skolaudovaná, prvýkrát si ju pozrela verejnosť

Nemocnica Bory, ktorá vyrástla v bratislavskej mestskej časti Lamač, získala od príslušného stavebného úradu kolaudačné rozhodnutie, ktoré na konci novembra 2022 nadobudlo právoplatnosť. Právoplatné kolaudačné rozhodnutie už má zároveň aj ubytovňa pre zamestnancov, ktorú postavili hneď vedľa nemocnice.

nemocnica-bory.sk-nemocnicna-lekaren

Nemocničná lekáreň a centrálna prípravovňa liekov

Nemocničná lekáreň je často širokou verejnosťou vnímaná ako miesto kde sa “len” objednávajú a vydávajú lieky, zdravotnícke pomôcky a špeciálny zdravotnícky materiál. Činnosťou nemocničných lekární je aj individuálna príprava liekov, príprava hromadne vyrábaných liekov špecifikovaných na pacienta ako aj nešpecifikovaných na pacienta. Samotná príprava liekov je súčasťou medikačného procesu, ktorý sa skladá z štrukturovanej preskripcie (predpisu) lieku, prípravy liekov a podávania liekov.

  • 23. 11. 2022
Renata-sinanska-nemocnicna-manazerka-zmeny1

Renáta Šiňanská, nemocničná manažérka zmeny 

K zdravotníctvu sa Renáta Šiňanská dostala vďaka mame, ktorá pracovala ako detská sestra a neskôr sa v sociálnom ústave starala o zdravotne postihnuté deti. Hovorí, že vždy obdivovala jej prístup k práci a pomoc iným mala v sebe zakorenenú.

  • 09. 11. 2022

Zuzana Norovská, manažérka ošetrovateľstva pre program Žena a dieťa

Zuzana Norovská sa do slovenského zdravotníctva vracia po 26 rokoch pôsobenia v Rakúsku. V Nemocnici Bory sa stane manažérkou ošetrovateľstva pre program Žena a dieťa. Do tohto úseku patria nielen pôrodné sály, oddelenie šestonedelia, neonatológia spoločne s neonatologickou jednotkou intenzívnej starostlivosti, ale taktiež operačné a zákrokové sály a pracovisko centrálnej sterilizácie. 

  • 09. 11. 2022
Epidemiologicka nemocnice Bory

Tatiana Izakovič, klinická epidemiologička

Klinický epidemiológ je ochranným štítom pre pacientov, zdravotníkov i návštevníkov nemocnice. Hovorí Tatiana Izakovič, ktorá sa do Nemocnice Bory vracia po siedmich rokoch strávených v Spojených štátoch amerických. V nemocnici sa stane klinickou epidemiologičkou, na pozícii ktorej pôsobila aj posledné štyri roky v univerzitnej nemocnici v americkom štáte Iowa.

roman-skulec-urgentolog-urgentny-prijem

Roman Škulec, primár urgentného príjmu 

Začínal ako internista, neskôr kardiológ a nakoniec zistil, že k týmto odborom potrebuje niečo viac, potrebuje mať širší rozmer. A vtedy v sebe objavil urgentológa. Roman Škulec do Bratislavy prichádza po dlhých rokoch strávených v Čechách a v Nemocnici Bory sa stane primárom urgentného príjmu. Vraví totiž, že príležitosť budovať nemocnicu od základov na zelenej lúke prichádza za život len raz.

  • 09. 11. 2022
nemocnica stavba jesen lozkove oddelenie pacient exterie12

Nemocnica Bory predstavuje ďalšiu štvoricu tvárí

Nemocnicu Bory plánujeme v Bratislave otvoriť už v marci budúceho roka. Už teraz vám však predstavujeme ďalšiu štvoricu medicínskych a ošetrovateľských tvárí.

  • 09. 11. 2022
Riaditel nemocnice Bory Lubos Lopatka podcast

Vypočujte si nový podcast s Ľubošom Lopatkom

Ľuboš Lopatka je generálnym riaditeľom Nemocnice Bory. V rámci skupiny Penta už pracoval aj v minulosti ako riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia. Po niekoľkoročnej pauze sa do zdravotníctva vrátil, aby mohol stáť pri otvorení najmodernejšej nemocnice na Slovensku.

Porod v nemocnici Bory, nova bratislavska porodnica

Pôrodnica v Nemocnici Bory

Otvorenie gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia v Nemocnici Bory bude postupné od ambulantnej časti, cez operačnú časť až po otvorenie pôrodnice do leta 2023. No už dnes vyberáme sestry i pôrodné asistentky, ktoré v nej budú pracovať. Aká bude práca pôrodnej asistentky? Bude mať kompetencie viesť fyziologický pôrod?

Dajte nám
o sebe vedieť