Fyziologický pôrod v Nemocnici Bory bude viesť pôrodná asistentka

Najmodernejšiu nemocnicu na Slovensku plánujeme otvoriť v marci 2023. No už dnes do nej vyberáme sestry i pôrodné asistentky. Otvorenie gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia v Nemocnici Bory je naplánované na leto 2023.

Nemocnica Bory spustila nábor sestier

Takmer všetky vedúce pozície v budúcej Nemocnici Bory v Bratislave sú už obsadené a nemocnica aktuálne spustila nábor sestier. Celkovo ich plánuje zamestnať 440. Nábor potrvá až do otvorenia nemocnice, ale aj po ňom, keďže jednotlivé pracoviská sa budú otvárať postupne.

V Nemocnici Bory budú 15 rokov len tie najnovšie medicínske technológie

Nemocnica Bory a spoločnosť Siemens Healthineers dnes slávnostne podpísali strategickú zmluvu v hodnote vyše 30 miliónov eur. Počas ďalších 15 rokov bude Siemens Healthineers poskytovať budúcej bratislavskej nemocnici servis a výmenu viac ako 20 medicínskych zariadení, s tým spojené vzdelávanie a softwarové riešenia.

Ľuboš Lopatka sa ujal vedenia novej Nemocnice Bory

Nemocnica Bory má od začiatku mája nového generálneho riaditeľa. Stal sa ním Ľuboš Lopatka, ktorý sa do nemocničnej skupiny Penta Hospitals vrátil po piatich rokoch s cieľom úspešného uvedenia najväčšej súkromnej investície v dejinách slovenského zdravotníctva do praxe.

Práca sanitára v Nemocnici Bory

Členom ošetrovateľského personálu v novej bratislavskej nemocnici budú aj sanitári. Ide o profesiu, bez ktorej si nevieme chod ošetrovateľskej a zdravotnej starostlivosti v našich nemocniciach predstaviť. Predstavíme vám, ako bude vyzerať práca sanitára v Nemocnici Bory.

Vďaka Nemocnici Bory nemusia naši lekári a sestry ísť pracovať do zahraničia

Vyštudovaný lekár, neurochirurg a medicínsky riaditeľ Nemocnice Bory. Róbert Hill bol hosťom v novom Penta podcaste. Prinášame vám malú ochutnávku, na čo sa môžete tešiť.

Vedúcou sestrou pre anestéziológiu bude Lucia Hlucháňová

Nemocnicu Bory otvoríme pre prvých pacientov budúci rok. Už teraz pracujeme na tom, aby v nej nebolo len najmodernejšie medicínske vybavenie, ale aj kvalitný personál. Súčasťou ošetrovateľského tímu Nemocnice Bory je aj Lucia Hlucháňová, vedúca sestra pre anestéziológiu.

Prítomnosť rodinného príslušníka urýchľuje liečebný proces

Andrea Bučuričová ako manažérka ošetrovateľstva Nemocnice Bory pre oddelenia ÁRO, urgentný príjem, jednotku intenzívnej starostlivosti a anestézie, pod ktorú spadá jednodňová zdravotná starostlivosť a prebúdzacia miestnosť, prináša novú kultúru ošetrovateľského zdravotníctva na Slovensku.

Pri Nemocnici Bory by mal vzniknúť zdravotnícky kampus

Pri novej Nemocnici Bory v bratislavskom Lamači má vyrásť zdravotnícky kampus. Slúžiť má ako výučbové a vedecko-výskumné centrum. Memorandum o porozumení medzi Bratislavským samosprávnym krajom (BSK), Penta Hospitals International a Slovenskou zdravotníckou univerzitou (SZU) na dnešnom rokovaní schválili bratislavskí krajskí poslanci.

Do Nemocnice Bory sa už predregistrovalo vyše 30-tisíc ľudí

Do Nemocnice Bory, ktorá dnes vyrastá na území bratislavského Lamača, sa od februára predregistrovalo už vyše 30-tisíc ľudí. Prvá koncová nemocnica siete Svet zdravia je aktuálne dokončená na 75 percent a otvoriť ju plánujú v marci 2023.

Dajte nám
o sebe vedieť