Spať na novinky
Aktuality z Nemocnice Bory

Mikulášske darovanie krvi v Nemocnici Bory

Zažite mikulášsku atmosféru v Darcovskom centre Nemocnice Bory.

Darujte krv aj na Mikuláša

Milí darcovia, pozývame vás na špeciálne mikulášske darovanie krvi do Darcovského centra Nemocnice Bory. Na pracovisku vás privíta milý a usmiaty personál v mikulášskych čapiciach, ktorý má pre darcov pripravené aj mikulášske balíčky s prekvapením.

Príďte darovať krv v tomto predvianočnom období a pomôžte pacientom, ktorí to najviac potrebujú. Privítame pravidelných darcov, ako aj prvodarcov, ktorí chcú prispieť svojim činom k dobrej veci.

Vaša krv dokáže zachrániť až tri ľudské životy. 

Rezervujte si svoj termín

KEDY?  Od 4. do 8. decembra v čase od 8.00 do 13.00 hod.

AKO? Presný čas rezervácie odberu si môžete nahlásiť cez náš rezervačný portál rezervacie.darcovskecentrum.sk alebo telefonicky na 02/59 777 150

Tešíme sa na vás!

Cesta krvi od darcu až k pacientov

Krv sa používa pri operáciách, vážnych dopravných nehodách, u onkologických pacientov či pri komplikáciách počas pôrodu. Viete však, ako sa dostane od darcu až na operačné sály? Pozrite si nové video, v ktorom vám viac o tom povedia hematologička MUDr. Lucia Majbová a primár oddelení hematológie doc. MUDr. Jan Blatný, PhD.

Darujte krv v moderne vybavenom darcovskom centre

Predstavte si, aké je to zaspávať každý večer s pocitom, že ste zachránili život. Zachránili ste život niekomu, kto má deti, rodičov, súrodencov, partnerku, partnera, tak ako vy a to predsa má zmysel.

Darovať krv v Darcovskom centre Nemocnice Bory môžete vo vľúdnom prostredí a príjemnej atmosfére. Náš personál každému darcovi rád zodpovie na otázky a odber potom prebehne v moderne vybavenej odberovej miestnosti. Viac info nájdete na našom webe.