Informacie o hospitalizacii do nemocnice Bory

Informácie o hospitalizácii

Hospitalizácia v Nemocnici Bory

Každý pacient si môže slobodne vybrať nemocnicu, v ktorej chce plánovaný zákrok alebo hospitalizáciu podstúpiť. V Nemocnici Bory je otvorené lôžkové oddelenie od mája 2023. Ak si vyberiete pre svoju hospitalizáciu Nemocnicu Bory, najprv sa objednajte na vyšetrenie do nemocničnej ambulancie.

Ako sa môže pacient objednať na vyšetrenie?

Pacient sa objedná do špecializovanej ambulancie, ktorá indikuje hospitalizáciu, prípadne operačný zákrok na základe výmenného lístka. Pre objednanie na vyšetrenie do ambulancie má pacient niekoľko možností:

 • Telefonická rezervácia termínu na čísle 0950 105 510 v čase od 7:00 do 17:00 h.
 • Rezervácia termínu osobne na recepcii nemocnice v čase od 7:00 do 15:30 h.
 • Objednanie priamo cez lekára špecialistu.

Pozrite si, ako pacient postupuje pri hospitalizícii v Nemocnici Bory

 1. V deň, kedy má byť pacient prijatý na hospitalizáciu, sa pacient identifikuje prostredníctvom občianskeho preukazu v kiosku alebo na recepcii a zoberie si lístok s kódom oddelenia, kde má byť hospitalizovaný.
 2. Následne sa sestra otázkami uistí, že pacient nemá žiadne infekčné ochorenie a môže absolvovať hospitalizáciu, resp. naplánovaný operačný výkon. Recepčná pacientovi vytlačí a nasadí náramok s menom a identifikátorom, podľa ktorého mu bude poskytovaná bezpečná liečba.
 3. Nasledovať bude sesterský príjem a príjem lekárom – hospitalistom.
 4. S pacientom bude môcť byť na izbe hospitalizovaný jeho rodinný príslušník, blízka osoba. Táto nadštandardná služba je spoplatnená.
 5. Po ukončení hospitalizácie bude pacientovi nastavená následná liečba.

Návštevy

Návštevné hodiny na lôžkovej časti Nemocnice Bory sú od 14.00 do 19.00 h. Vhodný počet osôb pre návštevu jedného pacienta sú maximálne 4 osoby súčasne v izbe pacienta.

V prípade väčšieho počtu návštevníkov sa osoby striedajú v izbe tak, aby sa dodržalo požadované pravidlo, alebo sa návšteva s pacientom zdržiava vo vyhradenom priestore, napr. návštevná miestnosť, vestibul nemocnice a pod.

Informácie pre návštevy

Čo potrebujete vedieť o návštevách v Nemocnici Bory

Vhodný počet osôb pre návštevu jedného pacienta sú maximálne 4 osoby súčasne v izbe pacienta.

Deťom do 12 rokov sa neodporúča navštevovať príbuzných v nemocniciach.

Ak trpíte akútnym ochorením dýchacích ciest alebo hnačkovým ochorením, zdržte sa, prosím, návštevy.

 • kvety v kvetináčoch a ani iné predmety, ktoré môžu byť zdrojom infekcie,
 • rezané kvety, pokiaľ ide o pacientov hospitalizovaných v chirurgických oddeleniach (chirurgia, ortopédia, traumatológia, gynekológia, urológia, ORL),
 • rýchlo sa kaziace potraviny a nápoje (veľké množstvá čerstvého ovocia, mliečnych výrobkov), vhodné je vopred sa dohodnúť s personálom oddelenia,
 • alkoholické nápoje, drogy, cigarety.

Vstup zvierat do nemocnice je zakázaný. Výnimkou sú vodiace psy, ktoré majú povolený pohyb vo vyhradených priestoroch.

Informácie o pacientovi

 • Spojenie s urgentnym príjmom: telefonicky cez kontaktné centrum na čísle 0950 105 510, voľba 4.
 • Informácie o hospitalizovanom pacientovi: telefonicky cez kontaktné centrum na čísle 0950 105 510 v čase od 7.00 do 17.00 h, voľba 5.

Upozornenie: Pre získanie informácií budete potrebovať identifikačný kód hospitalizovaného pacienta (TOKEN).

 • Aby sme sa vedeli prepojiť na recepciu príslušného oddelenia, budeme od vás vyžadovať celé meno hospitalizovaného pacienta a takzvaný TOKEN.
 • Ide o 4-miestny kód - písmeno, za ktorým nasleduje trojčíslie.
 • Poskytovanie informácií o zdravotnom stave je možné len najbližšej rodine hospitalizovaného pacienta, prípadne osobám, ktoré pri nástupe na hospitalizáciu pacient zadefinoval.
 • Bez týchto identifikačných údajov nemôžeme vašu požiadavku vyriešiť. Obráťte sa, prosím, na priamo hospitalizovaného pacienta alebo na najbližšiu rodinu.

Doprava do Nemocnice Bory

Máte naplánovanú operáciu či iný zákrok v Nemocnici Bory a potrebujete sa do nej dopraviť? Pacienti, ktorí sú poistencami zdravotnej poisťovne Dôvera, môžu teraz využiť jej benefit - dopravu do Nemocnice Bory zadarmo.

Ide o zabezpečenie odvozu raz ročne na hospitalizáciu z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku a aj späť domov prostredníctvom Dopravnej zdravotnej služby Svet zdravia. Benefit sa nevzťahuje na vstupné ambulantné vyšetrenie. Viac informácií o benefite nájdete na webe Dôvery.

Často kladené otázky