Informacie o hospitalizacii do nemocnice Bory

Informácie o hospitalizácii

Hospitalizácia v Nemocnici Bory

Každý pacient si môže slobodne vybrať nemocnicu, v ktorej chce plánovaný zákrok alebo hospitalizáciu podstúpiť. V Nemocnici Bory je otvorené lôžkové oddelenie od mája 2023. Ak si vyberiete pre svoju hospitalizáciu Nemocnicu Bory, najprv sa objednajte na vyšetrenie do nemocničnej ambulancie.

Ako sa môže pacient objednať na vyšetrenie?

Pacient sa objedná do špecializovanej ambulancie, ktorá indikuje hospitalizáciu, prípadne operačný zákrok na základe výmenného lístka. Pre objednanie na vyšetrenie do ambulancie má pacient niekoľko možností:

  • Telefonická rezervácia termínu na čísle 0950 105 510 v čase od 7:00 do 17:00 h.
  • Rezervácia termínu osobne na recepcii nemocnice v čase od 7:00 do 15:30 h.
  • Objednanie priamo cez lekára špecialistu.

Pozrite si, ako pacient postupuje pri hospitalizícii v Nemocnici Bory

  1. V deň, kedy má byť pacient prijatý na hospitalizáciu, sa pacient identifikuje prostredníctvom občianskeho preukazu v kiosku alebo na recepcii a zoberie si lístok s kódom oddelenia, kde má byť hospitalizovaný.
  2. Následne sa sestra otázkami uistí, že pacient nemá žiadne infekčné ochorenie a môže absolvovať hospitalizáciu, resp. naplánovaný operačný výkon. Recepčná pacientovi vytlačí a nasadí náramok s menom a identifikátorom, podľa ktorého mu bude poskytovaná bezpečná liečba.
  3. Nasledovať bude sesterský príjem a príjem lekárom – hospitalistom.
  4. S pacientom bude môcť byť na izbe hospitalizovaný jeho rodinný príslušník, blízka osoba. Táto nadštandardná služba je spoplatnená.
  5. Po ukončení hospitalizácie bude pacientovi nastavená následná liečba.

Doprava do Nemocnice Bory

Máte naplánovanú operáciu či iný zákrok v Nemocnici Bory a potrebujete sa do nej dopraviť? Pacienti, ktorí sú poistencami zdravotnej poisťovne Dôvera, môžu teraz využiť jej benefit - dopravu do Nemocnice Bory zadarmo.

Ide o zabezpečenie odvozu raz ročne na hospitalizáciu z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku a aj späť domov prostredníctvom Dopravnej zdravotnej služby Svet zdravia. Benefit sa nevzťahuje na vstupné ambulantné vyšetrenie. Viac informácií o benefite nájdete na webe Dôvery.

Často kladené otázky