Potrubna posta v nemocnici Bory

Potrubná pošta s rýchlosťou päť metrov za sekundu

V podzemnom podlaží Nemocnice Bory sa bude nachádzať celé technické zázemie pre systém modernej potrubnej pošty. Tá bude zabezpečovať rýchlu a bezpečnú prepravu či už odobratých vzoriek biologického materiálu alebo vybraných liečiv.

Výhody potrubnej pošty

Kapsule v pneumatickom potrubí, v novej bratislavskej nemocnici Bory, sa budú pohybovať rýchlosťou až päť metrov za sekundu, takže z ktoréhokoľvek miesta nemocnice sa dostanú do laboratórií maximálne v rozmedzí jednotiek minút.

Potrubná pošta bude primárne slúžiť na rozvoz biologického materiálu a niektorých liečiv, ale rovnako sa bude dať využiť aj na prepravu dokumentov, hoci v tomto prípade bude jej prínos postupne upadať, keďže strategickým zámerom je bezpapierová nemocnica.

Fungovanie potrubnej pošty v nemocnici Bory

Ako bude fungovať potrubná pošta v Nemocnici Bory vysvetľuje vo videu prevádzkový riaditeľ Juraj Kaiser.