Daruj krv a nájdi svoj typ

Nielen páry, ale aj “singles” ľudia môžu prísť počas Valentína do Darcovského centra Nemocnice Bory darovať krv.

darcovske centrum - darujte krv, krvnu plazmu

Viete, aký ste typ?

0-, AB+ alebo A+ ? Viete, aký ste krvný typ? Ak ste prvodarca, radi vás privítame v našom darcovskom centre, kde v rámci vyšetrenia pred darovaním krvi zistíte, akú krvnú skupinu máte. Pri záchrane ľudského života sa počíta každá krvná skupina!

Preto vo februári môžu prísť počas Valentína do Darcovského centra Nemocnice Bory darovať krv nielen páry, ale aj “singles” ľudia! A kto vie, možno na transfúzke spoznáte niekoho, kto vám “kvapne” do oka.

Romantické darovanie krvi

Romantické darovanie krvi v Nemocnici Bory začína už 9.2. a potrvá do 26.2. Nezmeškajte to a rezervujte si svoj termín odberu na rezervacie.darcovskeventrum.sk.

Kedy: 9.2. – 26.2.2024

Čas: 8.00 – 12.00 hod.

Rezervovať si svoj termín odberu môžete na: https://rezervacie.darcovskecentrum.sk/

Tešíme sa na vás!

Vaša krv môže zachrániť až tri ľudské životy

Predstavte si, aké je to zaspávať každý večer s pocitom, že ste zachránili život. Zachránili ste život niekomu, kto má deti, rodičov, súrodencov, partnerku, partnera, tak ako vy. Tým, že ste zachránili jeho alebo jej život ste vlastne urobili radosť mnohým ľuďom a to predsa má zmysel.

Darovať krv je jednoduché. Stačí navštíviť Darcovské centrum Nemocnici Bory. Vo vľúdnom prostredí a príjemnej atmosfére sa samozrejme porozprávame, zodpovieme vaše otázky a odber potom prebehne v moderne vybavenej odberovej miestnosti.

Viac o darovaní krvi a ceste krvi od darci až po pacienta sa dozviete vo videu.