Spať na novinky
Aktuality z Nemocnice Bory
podcast-studuj zdravotku

Prečo študovať zdravotnícku školu?

Tešíme sa, že vám môžeme predstaviť podcastovú novinku – Študuj zdravotku. Ide o projekt, ktorý chce predstaviť prácu v ošetrovateľstve a zdravotníctve celkovo.

Podcast Študuj zdravotku

Naším podcastom vás budú sprevádzať dve dámy, a to:

V podcastoch vám prezradia nielen to, ako vyzerá štúdium na zdravotníckej škole, pre koho je vhodné, ale aj zo zákulisia práce sestry. A na čo sa môžete tešiť v pilotnom dieli podcastu?

Aká je práca sestry?

O práci sestry sa v spoločnosti veľa hovorí, no možno nie každý si vie predstaviť, ako práca sestry vyzerá. Ako nám prezradila Andrejka Bučuričová aj na základe jej skúseností zo skoro 15 ročného pôsobenia na oddeleniach intenzívnej medicíny, práca sestry je náročná, ale na druhej strane veľmi naplňujúca. 

Sestra je mostom medzi lekárom a pacientom, pretože sú to sestry, ktoré sú celý čas pri pacientovi. Sú najväčšou podporou pre pacientov, a to je na tomto povolaní krásne. Sestry sú múdre a vzdelané osoby, a je dôležité povedať, že sú partnerom lekára.

Podcast - Studuj zdravotku

Aké je štúdium na zdravotníckej škole?

V prvom rade štúdium na zdravotníckej škole je určite veľmi zaujímavé a pestré. Žiak, ktorý prichádza zo základnej školy, sa dozvie obrovské množstvo informácií o sebe, ľudskom tele a organizme. Počas odbornej praxe sa študenti naučia nielen, ako správne odobrať krv či urobiť preväz, ale aj komunikovať s ľuďmi a zvládať náročné situácie.

Navyše v súčasnosti majú študenti možnosť vyskúšať aj štúdium v zahraničí vďaka medzinárodnému programu Erasmus.

Viac sa dozviete v novom podcaste. Vypočujte si náš podcast:

Najdete nás aj na Spotify.