Spať na novinky
Aktuality z Nemocnice Bory
Porod v nemocnici Bory

Dôležité informácie nielen pre budúce mamičky

Nemocnica Bory minulý týždeň predstavila nové gynekologicko-pôrodnícke a novorodenecké oddelenia, ktoré uvádzame do prevádzky symbolicky už budúci týždeň 1. júna 2023 na Medzinárodný deň detí.

Keďže o novú modernú pôrodnicu je obrovský záujem, chceli by sme vás oboznámiť s niekoľkými dôležitými informáciami. Budeme radi, ak ich prípadne prezdieľate aj so svojím okolím.

Pôrodnica Bory a neonatológia sa spúšťa postupne 

Nemocnica Bory svoje jednotlivé pracoviská spúšťa postupne a rovnaký prístup sa uplatňuje aj v prípade gynekologicko-pôrodníckeho a novorodeneckého oddelenia.

Hlavným dôvodom je bezpečnosť ženy a novorodenca. Z tohto dôvodu bude kapacita pôrodnice zatiaľ obmedzená a do plnej prevádzky by sa spomínané oddelenia mali dostať v priebehu najbližších mesiacov.

Veľmi nás mrzí, že nedokážeme hneď od začiatku vyhovieť všetkým mamičkám, ktoré chceli porodiť svoje detičky na svet práve v novej Pôrodnici Bory.

Termíny pôrodov pre mamičky

V tomto momente naše gynekologické ambulancie naplnili termíny pôrodnice približne až do konca leta. Pre mamičky, ktoré majú termín pôrodu v období od septembra, máme dobrú správu.

Od 15. júna 2023 na call centre 0950 105 510 alebo osobne na recepcii v Nemocnici Bory sa bude možné registrovať na septembrové a októbrové termíny.

V súčasnosti už tiež prebieha predpôrodná príprava mamičiek s plánovanými pôrodmi.

Nemocnica Bory nechce robiť rozdiely medzi pacientami z rôznych poisťovní 

V týchto dňoch sa verejne diskutuje ohľadom problémov so zazmluvnením Nemocnice Bory a jej zdravotníckych výkonov zo strany štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP).

Žiaľ, okrem prvej skupiny ambulantných a diagnostických výkonov Nemocnica Bory zatiaľ nemá zmluvu na poskytovanie jednodňovej ani lôžkovej zdravotnej starostlivosti. Aktuálny zoznam zazmluvnených výkonov podľa zdravotných poisťovní nájdete tu.

Aj keď v prípade pôrodov môžeme hovoriť o neodkladnej zdravotnej starostlivosti, ktorú musí uhrádzať každá poisťovňa, týmto poistenkám nedokážeme napriek našej snahe vychádzať plnohodnotne v ústrety.

Za tento stav sa ospravedlňujeme a veríme, že sa situácia čo najskôr vyrieši a Nemocnica Bory nebude musieť robiť rozdiely medzi pacientami podľa zdravotnej poisťovne.

Nateraz všetkým ženám, ktoré sú poistené vo VšZP a majú záujem aj o poskytnutie nezazmluvnenej zdravotnej starostlivosti, odporúčame požiadať svoju poisťovňu o výnimku. Žiadosť o výnimku si môžete stiahnuť tu.

Ďakujeme za pochopenie a dôveru.