Spať na novinky
Aktuality z Nemocnice Bory

Pôrodnica Bory má nový vizuál

Pôrodnica Bory má novú vizuálnu identitu v podobe ilustrácie “Neha” z dielne talentovanej umelkyne Alice Kucharovič.

porodnica Bory  - identita a logo

Po mesiacoch príprav vám konečne môžeme odhaliť to, na čom sme doteraz pracovali. Pôrodnica Bory má novú vizuálnu identitu v podobe ilustrácie “Neha” z dielne talentovanej umelkyne Alice Kucharovič, ktorá tvorila pre Nemocnicu Bory aj pri príležitosti jej otvorenia.

Logo vystihuje prvé dotyky matky s dieťatkom

Ilustrácia “Neha” vykresľuje prvé dotyky matky s dieťaťom, ktoré sa nesú v jemných farebných tónoch. Pri procese tvorby autorke silne rezonovali spomienky na tieto momenty, osobné podoby nehy.

Tie vyjadrila v intímnych dotykoch a objatiach. S použitím novej ilustrácie máme veľké plány aj do budúcna a pripravujeme niečo zaujímavé pre mamičky, preto nám dajte do komentára na našich sociálnych sieťach Facebook a Instagram vedieť, čo si o novej vizualite myslíte.

November v Pôrodnici Bory

V predposledný mesiac tohto roka sa v Pôrodnici Bory narodilo 181 bábätiek z toho bolo 81 dievčat a 102 chlapcov. V pôrodnici privítali dvakrát aj dvojičky. Najväčšia hmotnosť bábätka bola 4 690 g a najmenšia 2 000 g. Viac ako polovica pôrodov bola odvedená pôrodnými asistentkami. Najčastejšie dievčenské meno je Nina a chlapčenské Jakub.

  • Počet pôrodov: 181
  • Podiel cisárskych rezov: 24 %
  • Počet pôrodov odvedených pôrodnými asistentkami: 53 %
  • Epiziotómie (nástrihy): 16 %

Viac o Pôrodnici Bory sa dozviete na našom webe www.porodnicabory.sk.

Prve dvojicky v porodnici bory4

Spustenie online registrácie na pôrod v marci 2024

Od 11. decembra si budú môcť mamičky rezervovať termín pôrodu v Pôrodnici Bory na mesiac MAREC, online, z pohodlia domova. To znamená, že kvôli rezervácii pôrodu už nemusia cestovať do nemocnice, ani čakať na linke call centra. Systém pripravujeme tak, aby sa už nestali nepríjemnosti. Vopred prosíme o trpezlivosť a strpenie. Snažíme sa vyjsť všetkým mamičkám v ústrety, avšak dopyt neustále prevyšuje naše kapacity.

Preto spúšťame rezervačný systém zatiaľ iba na pôrody v marci. Termíny na apríl otvoríme neskôr. Bližšie informácie a inštrukcie zverejníme už čoskoro na našom webe a sociálnych sieťach.