Spať na novinky
Aktuality z Nemocnice Bory
nemocnica-bory.sk-ubytovna-pre-zamestnancov-nemocnice

Ubytovňa pre zamestnancov Nemocnice Bory je skolaudovaná

Lekárom a sestrám pracujúcim v Nemocnici Bory chceme priniesť benefit, ktorý im uľahčí prekonať prípadné problémy s hľadaním bývania. Preto sme pri Nemocnici Bory postavili sedempodlažnú ubytovňu, ktorá je už skolaudovaná. Ako bude vyzerať a čo v nej bude môcť personál využívať?

Takmer 200 lôžok pre zamestnancov Nemocnice Bory

Kapacita ubytovne pre zamestnancov Nemocnice Bory je 194 lôžok, pričom izieb v nej bude 102.  Z toho bude 10 izieb v jednolôžkovom štandarde a 92 v dvojlôžkovom. Ubytovňa bude k dispozícii pre sestry i lekárov pracujúcich v Nemocnici Bory.

Využiť ju budú môcť napríklad lekári, ktorí sa prisťahujú do hlavného mesta, no spočiatku tu ešte nebudú mať svoje zázemie alebo sestry, ktoré si pri nástupe do práce po škole budú hľadať cenovo dostupné ubytovanie. 

Čo sa bude nachádzať v ubytovni?

Sedempodlažná ubytovňa poskytne kapacitu nielen pre vyše 190 lôžok, ale zamestnanci Nemocnice Bory budú môcť využiť na prízemí budovy napríklad:

  • miestnosť na bicykle
  • vstupnú lobby s recepciou
  • čajovú kuchynku na oddych a prípadné návštevy, ktorá bude mať aj pohodlné sedenie 
  • práčovňu, ktorá bude disponovať 5 práčkami a 5 sušičkami.

Chceli by ste vidieť, ako vyzerá aj z vnútra? Peter Jurina, správca ubytovne, vás ňou prevedie v novom videu.

Na každom obytnom podlaží ubytovne bude 17 izieb, v ktorej sa okrem nábytku a sociálneho zaradenia nachádza aj vybavenie ako malá chladnička, kanvica, TV a sedenie.

V rámci každého podlažia bude pre zamestnancov k dispozícii aj spoločná kuchynka, ktorá bude vybavená dvomi veľkými chladničkami, dvomi indukčnými varnými doskami, dvomi mikrovlnnými rúrami a jednou elektrickou rúrou. Kuchynky sú kompletne vybavené a v jedálenskej časti je k dispozícii moderný nábytok.

Kedy sa nasťahujú prví zamestnanci Nemocnice Bory do ubytovne?

Prví nájomníci by sa mohli do ubytovne pre zamestnancov nasťahovať už začiatkom budúceho roka. V tesnej blízkosti ubytovne sa nachádza nielen nemocnica ale aj veľké obchodné centrá s reštauračnými, kultúrnymi a športovými službami a tiež priamy spoj MHD na hlavnú vlakovú stanicu, do centra mesta a okolitých častí.