Nemocnica Bory sa stala podľa poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera druhou najlepšie hodnotenou nemocnicou

Nemocnica Bory sa po necelom roku od spustenia stala podľa hodnotenia pacientov druhou najlepšou nemocnicou v kategórii všeobecných nemocníc. Vyplýva to z prieskumu zdravotnej poisťovne Dôvera, ktorá zostavila pacientsky rebríček zdravotníckych zariadení na základe spokojnosti jej poistencov.

V prieskume rozhodli pacienti

„Veľmi si vážime ocenenie našej práce pacientmi. Je pozoruhodné, že Nemocnica Bory dosiahla tento úspech aj napriek tomu, že sa nachádza ešte v nábehu. Nemocnica bola spustená do prevádzky v roku, v ktorom sa hodnotilo, a už sa vyšvihla na druhú priečku v kategórii všeobecných nemocníc podľa pacientskeho hodnotenia. Vnímame to ako skvelý výsledok a zároveň motiváciu do budúcna. Vidíme veľký prínos jednotlivých nových procesov a systému, ktorými sa snažíme vrátiť zdravotnícky personál naspäť k pacientom. Zároveň chcem za výnimočnú prácu v nábehovom roku poďakovať všetkým našim kolegyniam a kolegom,“ uviedol Peter Lednický, generálny riaditeľ Nemocnice Bory.

Nemocnica, ktorej záleží na pacientoch

Dotazník vyplnilo takmer 9 000 pacientov, ktorí sa minulý rok liečili v niektorej zo slovenských nemocníc. Pacienti sa v prieskume sústredili na kvalitu ubytovania, prístup personálu k pacientom a vlastný pocit zlepšenia zdravia po prepustení z nemocnice.