prve narodene babatko v porodnici bory1

Prvé bábätko v Pôrodnici Bory

V Pôrodnici Bory privítali prvé bábätko v roku 2024 o tretej hodine nad ránom.

Prvým bábätkom je dievčatko

Novoročný plač bábätka zaznel aj v Nemocnici Bory. Je ním dievčatko s menom Romanka, ktorá sa narodila 1.1.2024 o 03:07 h. s váhou 3950 gramov a dĺžkou 52 centimetrov.

Mamička aj dieťatko sú v poriadku, aj naďalej im prajeme hlavne veľa zdravia.

Pôrodnica Bory v roku 2023

Pôrodnicu Bory sme minulý rok otvorili symbolicky na Deň detí. Od jej tvorenia až do konca roka 2023 sa v nej narodilo 870 detičiek, z toho bolo 448 chlapcov, 422 dievčat.

V najmodernejšej slovenskej pôrodnici prišlo v roku 2023 na svet aj 5 dvojičiek. Medzi najobľúbenejšie mená, ktoré dostali dievčatká, patrili mená ako Nina, Viktória a Diana. Najčastejšie chlapčenské mená boli Jakub, Oliver a Richard.

Najťažšie bábätko, ktoré sa narodilo v Pôrodnici Bory, malo 4 840 g. Najmenšie bábätko – Evička sa narodilo v 28. týždni s váhou 1 050 g.

Pôrodnica Bory v číslach za rok 2023

• Priemerný počet nástrihov (epiziotómie) – 20%.
  • Priemerný počet cisárskych rezov – 24 %
  • Priemerný počet prirodzených pôrodov odvedených pôrodnými asistentkami: 52 %

Prví novorodenci v pôrodniciach PentaHospitals

Pozrite si, ako vyzeral novoročný deň aj v ostatných pôrodnicach našej siet PentaHospitals. Prvé bábätko, ktoré sa narodilo v sieti PentaHospitals, bola Sumer z galantskej pôrodnice. Narodila sa len 10 minút po polnoci.

prve narodene babatka porodnice penta hospitals