Spať na novinky
Aktuality z Nemocnice Bory
Urologicky tim nemocnice Bory

Urológia v Nemocnici Bory

Urológia je medicínska špecializácia, ktorá sa venuje chirurgickej liečbe ochorení močovopohlavného systému.

V Nemocnici Bory sa urológia chce zamerať na tri subšpecializácie:

  • onkologická urológia,
  • rekonštrukčná urológia,
  • liečba urolitiázy.

Onkologická urológia

V Nemocnici Bory sa venujeme okrem iného aj pacientom s nádormi močových ciest, obličiek, mechúra a prostaty. Cieľom onkourológie je komplexná starostlivosť o týchto pacientov so zameraním na chirurgickú liečbu. Vďaka multidisciplinárnemu tímu, zloženého z onkológov, rádiológov, rádioterapeutov a urológov, dokážme pacientom s urologickými nádormi poskytnúť komplexnú liečbu.

Onkologicke urologicke operacie

Rekonštrukčná urológia

V Nemocnici Bory, na urológii, sme pripravení sa postarať aj o pacientov, ktorí budú vyžadovať rekonštrukčné operácie močových ciest a predpokladáme, že medzi najčastejšie z nich budú patriť plastické operácie močovej rúry u mužov, ktoré sa odborne nazývajú uretroplastiky.

Liečba močových kameňov

Pri liečbe urolitiázy (močových kameňov) sa na pracovisku urológie v Nemocnici Bory snažíme o čo najmenej invazívny postup. Vďaka najmodernejšiemu endourologickému vybaveniu sa nám to aj darí. Myslím si, že technicky aj personálne sme na to pripravení.

Urologia a urologicke operacie

Robotické operácie

Tím MUDr. Borisa Kollárika  má za sebou úspešné urologické operácie s prístrojom da Vinci Xi. Roboticky asistovanú chirurgia sa využila napríklad pri vysokorizikového pacienta s diagnózou karcinóm prostaty, ktorý prešiel celou operáciou bez komplikácií. Podarila sa mu urobiť rekonštrukcia močových ciest bez nejakého leaku. Viac si môžete pozrieť vo videu:

Tím urologického pracoviska

Na urologickom pracovisku pôsobia skúsení odborníci. Primárom je MUDr. Boris Kollárik, PhD., FEBU, ktorý je hlavný odborník pre urológiu na Slovensku. Profesijne sa špecializuje na onkourológiu a venuje sa hlavne realizácii radikálnych chirurgických výkonov pri karcinóme močového mechúra a miniinvazívnej chirurgii, teda laparoskopickým a robotickým operáciám. Vďaka svojmu špecializovanému zameraniu a recenziám na jeho prácu sa stal vyhľadávaným operatérom pacientmi z celého Slovenska.

Urologické pracovisko Nemocnice Bory má tri ciele:

  • tímovosť,
  • poskytovanie excelentnej zdravotnej starostlivosti,
  • výučbu a vzdelávanie mladých lekárov a medikov.

Viac sa dozviete vo videu.