Žiadna iná nemocnica na Slovensku nemá také zázemie na výučbu ako Nemocnica Bory

Vedeli ste, že hosťom v najpočúvanejšom slovenskom podcaste z prostredia zdravotníctva bol medicínsky riaditeľ Nemocnice Bory? V najnovšom diele podcastu Doktor má Filipa prezradil Róbert Hill viac o výstavbe najmodernejšej nemocnice na Slovensku, ale aj ako bude vyzerať pregraduálna a postgraduálna výučba v Nemocnici Bory.

Vzdelávanie pre študentov lekárskych fakúlt i ošetrovateľstva

Nemocnica Bory je modernou nemocnicou, ktorú staviame akoby na zelenej lúke. Je koncipovaná tak, že bude mať veľký potenciál pre výučbu a vzdelávanie. Budú sa v nej môcť vzdelávať v rámci pregraduálneho vzdelávania študenti nielen lekárskych fakúlt, ale aj budúce sestry.

Nezabudli sme ani na postgraduálne vzdelávanie, hoci nová Nemocnica Bory nebola nikdy stavaná ako náhrada za univerzitnú nemocnicu v Bratislave. Nemocnica poskytne možnosť a ďalšiu kapacitu na vzdelávanie aj lekárom, ktorí už ukončili svoje štúdium a chystajú sa na špecializácie.

Ak chceme zmysluplne pomôcť výuke medikov, tak na jedného lekára by nemalo byť viac ako 2-3 študenti medicíny. Menšiu skupinu medikov vieme intenzívnejšie zapojiť do činnosti, nielen do výučby ale aj do tímu. V prípade medikov 5. a 6. ročníka, tí by sa mali už podieľať aj na diagnosticko-liečebnom procese.” vysvetľuje medicínsky riaditeľ Nemocnice Bory Róbert Hill.

Vyucbove vzdelavacie stredisko_Rober Hill

Do Nemocnice Bory prídu pracovať skúsení odborníci

V Nemocnici Bory budú pracovať erudovaní odborníci nielen zo Slovenska, ale aj Česka. Zaujímavosťou je, že o prácu v Nemocnici Bory prejavili záujem aj rodení českí lekári, nielen slovenskí lekári pracujúci v zahraničí. Súčasťou tímu novej bratislavskej nemocnice budú tiež mnohí docenti i profesori, ktorí budú poskytovať nielen špičkovú medicínu, ale aj vzdelávať.

Treningova operacna sala

Výučbové priestory i tréningová operačná sála

V Nemocnici Bory sme pre vzdelávanie pripravili aj napríklad výučbové priestory ako poslucháreň pre 100 študentov, lekárov či sestier. Zdravotníci prichádzajúci na školenia alebo atestácie do Nemocnice Bory budú môcť využiť aj ubytovňu, ktorá rastie vedľa nemocnice.

Súčasťou novej bratislavskej nemocnice bude multifunkčné školiace stredisko s tréningovou operačnou sálou, ktorá bude zariadená ako plnohodnotná operačná sála. V novej nemocnici nájdete aj tréningové pracovisko intenzívnej starostlivosti s kompletným prístrojovým vybavením či štandardnou pacientskou izbou na tréning sesterských postupov. Nemocnica Bory bude skutočne digitálna nemocnica s video manažmentom, vďaka ktorému sa bude môcť streamovať ktorákoľvek činnosť z operačných sál.

Treningova miestnost pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti

Chceli by ste sa dozvedieť o Nemocnici Bory viac? Alebo sa vzdelávať prostredníctvom našich interaktívnych prednášok na tému medicínskych, ošetrovateľských či technologických noviniek? Sledujte našu ponuku digitálnych workshopov!

Špecializačné štúdium v Nemocnici Bory

Do špecializačného štúdia zaradíme lekárov v prvom možnom termíne od začatia pracovného pomeru. Špecializácia bude možná po spustení Nemocnice Bory vo vybraných medicínskych odboroch. Postupne ich budeme pridávať. Cirkuláciu zabezpečíme v rámci novej Nemocnice Bory, keďže nemocnica bude koncovým zariadením pre sieť nemocníc Svet zdravia.

V prípade, že lekári už začali svoje špecializačné štúdium, bude možné do Nemocnice Bory prestúpiť po jej spustení. Najväčší počet miest bude v internistickom odbore a anestéziológii.

Viac o voľných pracovných pozíciách a práci v Nemocnici Bory sa dozviete na našom webe: https://nemocnica-bory.sk/kariera.

Celý podcast Doktor má Filipa s medicínskym riaditeľom Nemocnice Bory Róbertom Hillom si môžete vypočuť na nasledovných platformách: