Slyzby a prevadzka nemocnice Bory

Čím sa líši prevádzka a služby v Nemocnici Bory?

Hotelový štandard pacientskych izieb. Oddelené logistické toky interného zásobovania, prevoz zdravotníckeho materiálu alebo doprava stravy a lôžkovín. Zabezpečenie správnej čistoty vzduchu. Aj toto budú mať na starosti pracovníci novej bratislavskej nemocnice, ktorí sa budú starať nielen o jej chod, ale aj o potreby zdravotníckeho personálu. Aj vďaka tomu sa budú môcť lekári a sestry v Nemocnici Bory venovať viac pacientovi.

Efektívna prevádzka a optimalizované logistické toky

Nemocnicu Bory tvorí päť podlaží s celkovou plochou 53-tisíc m2. Budova novej bratislavskej nemocnice je navrhnutá tak, aby jej priestor poskytol maximálnu prevádzkovú efektívnosť. Týka sa to nielen zdravotníckeho, administratívneho, ale aj napríklad zásobovaciemu personálu, ktorý v Nemocnici Bory bežný pacient na svojej ceste do ambulancie nestretne.

Ako to bude vyzerať v praxi napríklad pre pacienta v kritickom stave?

Pre zdravotnícky personál boli vytvorené dobehové vzdialenosti s presne zadefinovanými medicínskymi procesmi a tokmi. Pri prevoze pacienta v kritickom stave sú naprojektované krátke trasy. Vďaka tomu bude môcť personál Nemocnice Bory pacienta rýchlo previesť k vyšetreniu MR prístrojom a následne na operačnú sálu.

Bežný návštevník Nemocnice Bory nebude musieť preto zažiť taký ruch nemocnice, ako ho pozná z bežnej slovenskej nemocnice. Dokonca v nemocnici nestretne ani lekárov prevážajúcich pacienta v kritickom stave. Keďže pacientske, návštevnícke, zamestnanecké a materiálové toky sú odčlenené.

Urgentný príjem, služobné vstupy pre zamestnancov alebo vjazd do logistického centra sú tiež oddelené od hlavného vchodu do budovy.

Je pripravená budova Nemocnice Bory aj na epidémiu?

Áno je. Vďaka prevádzke novej bratislavskej nemocnice sa pacient bude môcť cítiť bezpečne aj počas epidémie. Nemocnica má k dispozícii deväť špeciálnych izolačných izieb s tzv. air-lockom, ktoré slúžia na hospitalizáciu pacienta s vysokovirulentnou respiračnou nákazou.

Izolovaná vzduchotechnika tiež zabezpečí uzavretie jednotlivých častí budovy, a zabráni úniku vzduchu z izby infekčného pacienta do chodby nemocnice. Tým sa bezpečne izoluje pacient od ostatných pacientov i personálu.

Hľadáme prvých kolegov z prevádzkovej oblasti

Prevádzka budovy je dôležitá ako pre medicínske procesy, tak aj pre tie nemedicínske. Preto už teraz hľadáme kolegov z prevádzkovej oblasti, aby čo najskôr spoznali dokonalo budovu novej Nemocnice Bory v Bratislave. Vďaka ich práci budú môcť do nej nastúpiť ďalší kolegovia.

Aktuálne hľadáme kolegov na pozície:

Čím sa líši prevádzka novej bratislavskej nemocnice?

Pripravili sme si pre vás novinku – online digitálny workshop, pre všetkých, ktorí by chceli vedieť viac o prevádzke a logistike Nemocnice Bory. Na workshop sa môžete prihlásiť online na našom webe.
Workshop sa uskutoční 22. 6. 2021 16:00 o 17.30 hod.

Ponuku workshopov stále aktualizujeme, sledujte nás na našom webeTešíme sa na vás!

Spoznajte Nemocnicu Bory už teraz! Vyskúšajte si našu online simuláciu.