instalacia medicinskej techniky mycka

Inštalácia medicínskej techniky v Nemocnici Bory

Najmodernejšia nemocnica na Slovensku je dokončená na 86 percent. Práce sú v plnom prúde aj v exteriéri Nemocnice Bory, kde už môžete vidieť množstvo novovysadenej zelene či budúcu autobusovú zastávku umiestnenú priamo pred hlavným vstupom do nemocnice. V interiéri prebieha inštalácia najmodernejšej medicínskej techniky. Akej? To vám práve prezradíme.

Centrálna sterilizácia

Centrálna sterilizácia s centrálnymi operačnými sálami tvoria „chrbtovú kosť“ každej modernej nemocnice. Tak to bude aj v Nemocnici Bory, kde bude 14 špičkových operačných sál. Bez spolupráce centrálnej sterilizácie s operačnými sálami neexistujú výsledky a zároveň potrebná bezpečnosť pacienta z hľadiska kontroly infekcie.

instalacia-medicinskej-techniky v nemocnici2

Centrálna sterilizácia je naplánovaná do detailov

Návrh centrálnej sterilizácie pre Nemocnicu Bory sme starostlivo naplánovali z hľadiska jednotlivých procesov. Zabezpečovať ju budú prístroje švédskej spoločnosti Getinge – najväčšieho svetového výrobcu sterilizačnej a dezinfekčnej techniky.

Špičkové dezinfekčné umývačky

V Nemocnici Bory budú k dispozícii špičkové veľkokapacitné dezinfekčné umývačky Getinge, v ktorých je možné dezinfekčne umývať:

• transportné vozíky,
  • dekontaminačné kontajnery,
  • operačnú obuv,
  • dokonca operačné nástroje v obrovských kapacitách.

Rovnako budú zabezpečovať predsterilizačnú prípravu cirkulujúcich zdravotníckych pomôcok.

Najmodernejší robotický operačný systém

Operačné sály budú nadštandardne vybavené. Keďže v Nemocnici Bory bude aj najmodernejší laparoskopický operačný systém na Slovensku da Vinci Xi, k umývačkám ešte pribudne v súčasnosti najmodernejšia dezinfekčná umývačka Getinge, model Aquadis 56, ktorá je schválená výrobcom DaVinci na predsterilizačnú prípravu a dezinfekčné umývanie kritických častí tohto systému.

Operačné svietidlá

Do operačných sál sme už nainštalovali chirurgické lampy najvyššej triedy HyLED X Series od spoločnosti Mindray. Prostredníctvom inovatívneho dizajnu a novej technológie Multi-Patch Superposition Technology (MPST) vytvárajú čisté a homogénne svetelné pole.

Instalacia-medicinskej-techniky v nemocnici

Operačné svietidlá rešpektujúce potreby operačného tímu

Táto séria operačných lámp je vybavené rôznymi funkciami, ktoré rešpektujú potreby operačného tímu – operatérov i operačných sestier. Navyše užívateľsky zameraný dizajn s efektívnym ovládaním uľahčuje personálu sa plne sústrediť na pacienta.

Automatické umývačky endoskopov

Viete na čo slúžia automatické umývačky endoskopov? Napríklad na strojovú dezinfekciu prístrojov z gastroenterologickej ambulancie ako:

• Kolonoskop – optický prístroj, ktorý umožňuje vyšetrenie sliznice konečníka, hrubého čreva a koncovej časti tenkého čreva pohľadom.
  • Gastrokop – prístroj, ktorý slúži na vyšetrenie žalúdka.
  • Duodenoskop – optický prístroj vybavený bočnou optikou, ktorý sa používa na zobrazenie žlčových ciest a pankreatického vývodu.

Tieto prístroje sa po gastroenterologickom vyšetrení pacienta musia dokonale umyť a vydezinfikovať, aby mohli byť znova použité na vyšetrenie iného pacienta.

Iinstalacia-medicinskej-techniky_umyvacky endoskopov

Dbáme na správny proces dezinfekcie

V Nemocnici Bory bude k dispozícii automatický dezinfektor Medivators Advantage Pass Thru, čo je špičkové zariadenie, ktoré celý proces dezinfekcie automatizuje, kontroluje, uľahčuje personálu prácu a hlavne dbá na hygienu a správny proces dezinfekcie.

Pass Thru znamená, že umývačka je „vsadená“ do steny a priestor sa rozdeľuje na „čistý“ a „špinavý“. Do umývačky sa vkladá endoskop, optický prístroj na zobrazenie vnútorných dutín, zo špinavej strany a po ukončení dezinfekcie je ho možné vybrať len z druhej – čistej strany.

Tým sa predíde možnej kontaminácií čistého endoskopu. Následne putuje hneď do sušiacich skríň EndoDry. V sušiacich kabinetoch môže byť endoskop uložený až 30 dní bez opätovnej nutnosti jeho dezinfekcie.

Inštalácia veľkej medicínskej techniky

Už v lete sa v Nemocnici Bory uskutoční aj inštalácia najmodernejšej veľkej medicínskej techniky. Vďaka partnerstvu so spoločnosťou Siemens Healthineers budú v Nemocnici Bory 15 rokov len tie najnovšie medicínske technológie.

instalacia-medicinskej-techniky6

Strategické partnerstvo

Cieľom tohto partnerstva je nielen zlepšiť, ale hlavne dlhodobo v Nemocnici Bory udržiavať vysokú kvalitu zdravotnej starostlivosti prostredníctvom precíznej medicíny a digitálnych zdravotníckych riešení.

Najmodernejšie medicínske zariadenia

Počas 15-ročného zmluvného obdobia bude spoločnosť Siemens Healthineers poskytovať Nemocnici Bory komplexné služby a vymení vyše 20 zobrazovacích a monitorovacích zariadení. Rozsah tejto dohody zahŕňa:

• prístroje pre počítačovú tomografiu,
  • magnetickú rezonanciu,
  • röntgen,
  • zariadenia nukleárnej medicíny.

Onkologia-kyberneticky noz-cyberknife-medicinska zariadenia

Inštalácia medicínskej techniky začína už v júli 2022

Už začiatkom júla bude nainštalovaných 20 medicínskych prístrojov, medzi ktorými bude aj:

• Mamografy
  • CT prístroje
  • MR prístroje
  • Cathlaby – moderné endovaskulárne katetrizačné sály
  • Terapeutický RTG prístroj

Nainštalované budú aj rádiologické prístroje ako:

• Cyberknife – kybernetický nôž
  • PET/CT – pozitrónová emisná tomografia