Spať na novinky
Aktuality z Nemocnice Bory
siemens spolupraca najmodernejsie medicinske technologie 5

V Nemocnici Bory budú 15 rokov len tie najnovšie medicínske technológie

Nemocnica Bory a spoločnosť Siemens Healthineers dnes slávnostne podpísali strategickú zmluvu v hodnote vyše 30 miliónov eur. Počas ďalších 15 rokov bude Siemens Healthineers poskytovať budúcej bratislavskej nemocnici servis a výmenu viac ako 20 medicínskych zariadení, s tým spojené vzdelávanie a softwarové riešenia.

Jedinečné partnerstvo v stredoeurópskom regióne

Nemocnici Bory zabezpečí partnerstvo so Siemens Healthineers technologické prvenstvo v oblasti rádiodiagnostickej medicínskej techniky. Nemocnica sa tak stane vlajkovou loďou siete nemocníc Svet zdravia, ale aj celého slovenského zdravotníctva. Cieľom tohto partnerstva je nielen zlepšiť, ale hlavne dlhodobo v Nemocnici Bory udržiavať vysokú kvalitu zdravotnej starostlivosti prostredníctvom precíznej medicíny a digitálnych zdravotníckych riešení.

siemens-spolupraca_dodavka medicinskych technologii

Najmodernejšia medicínska technológia i efektívne procesy

Efektívnosť procesov, digitalizácia s prvkami umelej inteligencie, neustále inovácie a školenia nášho personálu vytvoria jedinečnú pridanú hodnotu. „Na základe dlhodobých pozitívnych skúseností so spoločnosťou Siemens Healthineers vo väčšine našich nemocníc sme sa rozhodli posunúť našu spoluprácu na vyššiu úroveň. A robíme to radi. Som si istý, že toto partnerstvo bude mať zásadný vplyv na budúce smerovanie celého nášho zdravotníctva,“ uviedol Martin Hrežo, generálny riaditeľ Penta Hospitals International.

Cieľom strategického partnerstva je:

 • znížiť technologické riziko pre Nemocnicu Bory,
 • zefektívniť celkové prevádzkové náklady a procesy,
 • uľahčiť digitálnu konektivitu a zabezpečiť, aby zobrazovacie zariadenia neustále spĺňali prísne štandardy odvetvia.

Moderné a digitálne zdravotníctvo aj na Slovensku

Siemens Healthineers je preferovaným partnerom v oblasti dlhodobého Value Partnership v zdravotníctve. Ich produkty, riešenia a služby prispievajú k presnej a tým aj efektívnejšej zdravotnej starostlivosti. Silnou stránkou je vývoj najmodernejších zdravotníckych softvérov a inovácií, čo umožňuje aktívne formovať digitálnu transformáciu zdravotníctva.

Našim zákazníkom poskytujeme kombináciu know-how, spoľahlivosti a kvality, najmä pokiaľ ide o aktívne reakcie na tlak rastúcich nákladov v zdravotníctve a zároveň dosahovanie lepších klinických výsledkov,“ zdôraznila Sonja Wehsely, riaditeľka Siemens Healthineers pre strednú a východnú Európu a Turecko.

Nemocnica Bory bude mať najmodernejšie CT, magnetickú rezonanciu i zariadenia nukleárnej medicíny

Počas 15-ročného zmluvného obdobia bude spoločnosť Siemens Healthineers poskytovať Nemocnici Bory komplexné služby a vymení vyše 20 zobrazovacích a monitorovacích zariadení. Rozsah tejto dohody zahŕňa:

 • prístroje pre počítačovú tomografiu,
 • magnetickú rezonanciu,
 • röntgen,
 • zariadenia nukleárnej medicíny.

Súčasťou dohody je aj vzdelávací program zameraný na inovatívne nástroje, ako sú:

 • Smart Simulator,
 • PEPconnect,
 • Cinematic Anatomy,
 • ako aj inovatívne riešenia na báze umelej inteligencie.

Ich cieľom je pomáhať lekárom v poskytovaní zdravotnej starostlivosti, pričom Penta Hospitals bude benefitovať z inovatívnych diagnostických zariadení a digitálnych riešení.

Ako skutočný zmluvný partner veríme, že budeme počas nasledujúcich 15 rokov sprevádzať novú nemocnicu Bory k úspešnému naplneniu jej ambiciózneho plánu 35 000 hospitalizácií a 350 000 ambulantných vyšetrení ročne. Zmluva o partnerstve je významným krokom k posilneniu vzájomnej spolupráce a dôležitým míľnikom na ceste k modernizácii, digitalizácii a celkovej transformácii slovenského zdravotníctva,“ povedal Vladimír Šolík, výkonný riaditeľ Siemens Healthineers Slovensko.

Predregistrujte sa do Nemocnice Bory už dnes

Nemocnicu Bory budeme spúšťať do prevádzky postupne od jej otvorenia na jar 2023. Ako prvé budú otvorené ambulancie, rádiodiagnostická a rádioterapeutická časť. Po nich bude nasledovať jednodňová chirurgia.

Dajte nám vedieť, ak plánujete v roku 2023 operáciu či pôrod alebo budete potrebovať špeciálne vyšetrenie. Predregistrujte sa na webe nemocnice: www.nemocnica-bory.sk/predregistracia.

Vďaka vyplneniu veľmi jednoduchého formuláru, vás budeme môcť v okamihu, keď sa Nemocnica Bory stane poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, priamo osloviť znova, aby ste doplnili svoje registračné údaje. Následne si budete môcť rezervovať prvé termíny na vyšetrenie a naša vzájomná komunikácia už teda bude veľmi rýchla.