Spať na novinky
Aktuality z Nemocnice Bory
Otvorenie nemocnice Bory

Nemocnicu Bory otvoríme začiatkom roka 2023

Projekt stavby Nemocnice Bory je rok pred otvorením dokončený na viac ako 70 percent. Práce vo vnútri budovy nemocnice napredujú. Postupne inštalujeme všetky rozvody, ukončujeme vnútorné omietky a podlahy. V decembri 2021 boli skolaudované komunikácie a spevnené plochy. Ťažisko stavebných prác sa presunulo do vnútra budovy, plánujú sa dátumy a súslednosť spustenia jednotlivých častí nemocnice.

Práce na najmodernejšej slovenskej nemocnici napredujú 

V interiéroch Nemocnice Bory panuje čulý stavebný ruch. Pokračujeme vo výstavbe priečok a konštrukcií podhľadov. Taktiež prebieha montáž koncových prvkov, ako aj stropných svietidiel, či sálavých panelov.

V rámci lôžkových oddelení pokračujeme s montážou presklených priečok a posuvných dverí do pacientskych izieb. Pridali sa už aj práce na finálnych povrchoch ako je príprava podláh, keramických obkladov a tapiet.

Na podlaží, kde budú špičkové operačné sály, pokračuje ich výstavba. Na intenzivistických lôžkových oddeleniach prebieha inštalácia stropných medicínskych statívov. Počas roka 2022 nás čakajú práce ako je inštalácia veľkej medicínskej techniky, vonkajšie práce v átriách či kolaudácia heliportu pre urgentný príjem. Do dokončenie a otvorenia nemocnice novej generácie uz nechýba veľa. Pozrite sa spolu s nami, kedy plánujeme do prevádzky spúšťať jednotlivé oddelenie a na kedy je plánované otvorenie lôžkovej časti novej Nemocnice Bory.

nemocnica-bory-stavba-januar-2022-22

Otvorenie nemocnice – chod nemocnice Bory sa bude rozbiehať postupne 

Aj keď je otvorenie nemocnice naplánované na prvý kvartál roka 2023, samotná Nemocnica Bory bude spustená v etapách. Pacienti, ktorí majú záujem o ambulantné vyšetrenie v najmodernejšej nemocnici na Slovensku, ju budú môcť navštíviť ako prví.

Postupne v etapách, ktoré sú rozplánované na obdobie deviatich mesiacov, spustíme pre ostatných pacientov ďalšiu zdravotnú starostlivosť. Po ambulantnej a rádiodiagnostickej časti ako je vyšetrenie RTG, CT alebo MR, bude v krátkom čase nasledovať spustenie jednodňovej chirurgie.

Liecive-prostredie_recepcia-radiologia

Spustenie radiačnej onkológie 

V roku 2023 budeme postupovať od tých menej náročných činností až po tie komplexnejšie. Radiačná onkológia bude spustená na jar 2023.

Novinka v liečbe onkologických pacientov 

V Nemocnici Bory otvoríme špičkové pracovisko radiačnej onkológie, súčasťou ktorého bude aj prvý CyberKnife, tzv. kybernetický nôž, v slovenskom zdravotníctve. Vďaka tejto liečebnej metóde už nebudú musieť pacienti s určitým typom onkologických diagnóz dochádzať za liečbou do zahraničia.

CyberKnife – unikátna liečebná metóda v onkológii 

Vďaka kybernetickému nožu budeme môcť onkologickým pacientom zabezpečiť veľmi presné ožarovanie nádorových ložísk tzv. cyberknife radiation,  s oveľa väčšou mierou precíznosti ako má klasický konvenčný lineárny urýchľovač. Tento druh liečby je vhodný na niektoré veľmi citlivé oblasti ako napríklad mozog, pľúca alebo prostata. Vďaka CyberKnife dokážeme minimalizovať poškodenie okolitých štruktúr, keďže kybernetický nôž eliminuje pohyb tela alebo orgánu.

liecive-prostredie_pacientska-izba

Otvorenie lôžkovej časti oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny

Lôžkovú časť budeme zapájať postupne spoločne s oddelením anestéziológie a intenzívnej medicíny. Približne v tom istom čase začne logisticky náročný proces sťahovania Centra intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby (CINRE) z priestorov Polikliniky ProCare Medissimo.

Kompletné presťahovanie bude riešené tak, aby pacienti nepocítili výpadok. Každomesačne špecialisti v CINRE vykonajú viac ako 350 zákrokov a ich počet neustále rastie. Keďže ide o prevažne život zachraňujúce výkony, nemôže sa stať, že by táto služba bola pre pacientov obmedzená alebo nedostupná.

Spustenie urgentného príjmu nemocnice Bory

Medzitým uvedieme do prevádzky laboratóriá, nemocničnú lekáreň Bory a centrálnu prípravovňu liekov. Ku koncu deviatich mesiacov bude nasledovať posledná fáza – spustenie urgentného príjmu a pracoviska dialýzy.

Dovtedy budeme v Nemocnici Bory pracovať prevažne v režime plánovaných výkonov. Urgentné pracovisko novej generácie otvoríme až vtedy, keď budeme mať stopercentnú istotu, že nemocnica je funkčne vyladená.

Nová nemocnica v Bratislave bude od svojho spustenia poskytovať zdravotnú starostlivosť na najvyššej európskej úrovni pre všetkých pacientov bez rozdielu. Stačiť im na to bude preukaz poistenca.

Spoznajte Nemocnicu Bory už teraz! Vyskúšajte si našu online simuláciu a v nej aj cestu pacienta na urgentnom príjme.