osetrovatelstvo-praca sestry v nemconici bory4 2

Ošetrovateľstvo

V Nemocnici Bory budú pracovať erudovaní odborníci nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Zaujímavosťou je, že o prácu v Nemocnici Bory prejavili záujem aj rodení českí lekári, nielen slovenskí lekári pracujúci v zahraničí. Súčasťou tímu novej bratislavskej nemocnice budú tiež mnohí docenti i profesori, ktorí budú poskytovať nielen špičkovú medicínu, ale aj vzdelávať nové talenty. 

V Nemocnici Bory sa bude o pacientov starať  1 400 praconíkov:

  • 320 lekárov 
  • 910  sestier a ostatného zdravotného personálu 
  • 170 iného personálu

Inovácie v práci ošetrovateľského personálu

V Nemocnici Bory bude organizácia práce iná ako v bežných zdravotníckych zariadeniach na Slovensku. Platí to pre prácu sestier ako aj iných zdravotníckych pracovníkov. Už teraz pracujeme na tom, aby sme sestry vrátili späť k lôžkam pacientov. Aby sa sestry mohli plnohodnotne venovať pacientom, budú odbremenené od prevádzkových a z veľkej časti aj od administratívnych činností. Sestra v Nemocnici Bory sa nebude starať o viac pacientov, než je legislatívne stanovené maximum.

Ich prácu odbremenia administratívnI a logistickí pracovníci. Ošetrovateľskému personálu budú v práci ďalej pomáhať nové technológie a inovácie ako: 

Plávajúce lôžka

Nemocnica Bory bude mať celkovú kapacitu 400 lôžok, z nich sa 246 bude nachádzať priamo na lôžkových oddeleniach. Pacienti budú umiestnení systémom tzv. plávajúcich lôžok na aktuálne voľné lôžka v jednoposteľových izbách, s prihliadnutím na ich diagnózu.

Pacienti nebudú ležať na klasických oddeleniach, preto vedľa seba môže mať izbu chirurgický aj interný pacient. Zabezpečí sa tým efektívna prevádzka, kde namiesto preplnených alebo poloprázdnych oddelení v rovnaký čas, s ktorými sa v nemocniciach stretávame, dokážeme naraz prijať a postarať sa o väčší počet pacientov, bez toho aby sme preťažovali zdravotnícky personál nemocnice. 

 

Vzdelávanie ošetrovateľského personálu

Vzdelávanie sestier a ošetrovateľského personálu ide ruka v ruke s kvalitou ošetrovateľskej starostlivosti, kde je pacient na prvom mieste.

V bežnej slovenskej nemocnici vzdelávanie sestier zastrešuje personálne oddelenie. V Nemocnici Bory bude vzdelávanie zastrešovať spolu s ostatnými manažér vzdelávania. Vzdelávanie bude zamerané na odborné oblasti ako:

  • kompetenčné vzdelávanie – posilňovanie vedomostí v oblasti kompetenčného modelu sestry na jednotlivých pracoviskách,
  • mentoring – každá sestra, ktorá príde ako nováčik alebo ako absolvent do Nemocnice Bory, absolvuje riadenú a premyslenú adaptáciu, ktorá jej umožní kvalitne sa zaradiť do pracovného procesu,
  • podpora vzdelávania prostredníctvom konferencií,
  • e-learningové školenia.

Viac sa dozviete v našom blogu.

Práca sestry v Nemocnici Bory

 V Nemocnici Bory bude pacient na prvom mieste. Sestra naňho bude mať viac času , keďže bude  odbremenená od mnohých administratívnych či prevádzkových úkonov.  Nebude teda musieť riešiť napríklad objednávanie liekov či to, že v kúpeľni tečie vodovodný kohútik.

Pokiaľ ide o organizáciu práce, bude to iné zdravotnícke zariadenie, než na aké sme na Slovensku zvyknutí. Platí to najmä pre prácu sestier a iných zdravotníckych pracovníkov. V novej nemocnici ich bude pracovať deväťsto.

Sestry budú odbremenené od prevádzkových a z veľkej časti aj od administratívnych činností, ktoré sú pre stredný zdravotnícky personál jedna z najväčších prekážok, pre ktorú sa nemôžu plnohodnotne venovať pacientom. „Sestry budú robiť to, na čo sú pripravované,“ tvrdí riaditeľka novej nemocnice pre ošetrovateľstvo Alena Kendrick.

Náš tím

Novinkou je, že proces výberu stredného zdravotníckeho personálu prebieha pod gesciou sestier. Riaditeľka ošetrovateľstva Alena Kendrick si vyberá manažérky ošetrovateľstva, manažérky ošetrovateľstva si vyberajú vedúce sestry a vedúce sestry si vyberajú sestry.

„Ja som toho živým príkladom,“ hovorí manažérka pre ošetrovateľstvo Andrea Bučuričová, ktorá bude mať v novej nemocnici na starosti pracoviská intenzívnej medicíny, čiže sestry pracujúce na urgentnom príjme, jednotke intenzívnej starostlivosti a anestéziologicko-resuscitačnom oddelení. „Je to veľká výhoda, keďže si môžeme vybrať ľudí, s ktorými budeme neskôr úzko spolupracovať.“

Do otvorenia nemocnice novej generácie na Boroch ostáva rok a pol. Okrem intenzívnej výstavby už sa pripravuje aj jej personálne obsadenie. Záujemcovia o prácu, dajte nám o sebe vedieť! Zašlite svoj profesijný životopis prostredníctvom nášho online formuláru.

Kultúra a pracovné prostredie

V Nemocnici Bory bude hierarchia iná, ako ju bežne z nemocníc poznáme, takže konečne sa sestra stane sestrou a bude tímovým partnerom pre lekára. Chcem tímových hráčov, partnerov. Nebude to o tom, že ja budeme dávať nejaké príkazy a nariadenia, že takto to bude. Chceme ľudí, s ktorými budeme diskutovať – či je to správne alebo nie, aký majú oni návrh a akým spôsobom to budeme robiť.

„Myslím si, že je dôležité sa na to pozerať tak, že je to úplne niečo iné, nové. Ľudia, ktorí žijú v stereotypoch a myslia si, že sa niečo nedá, pre nich podľa mňa táto nemocnica nie je. Ale ľudia, ktorí chcú zmenu, tak majú jedinečnú príležitosť teraz. Je to veľký projekt, na ktorom môžu už teraz participovať, podieľať sa na ňom a robiť zmeny. Ľudia, ktorí majú pocit, že to možno nejakým spôsobom nefunguje, potrebujú zmenu, tak u nás je tá cesta,“ vysvetľuje Andrea Bučuričová, manažérka ošetrovateľstva pre intenzívnu medicínu.

 

Kontaktujte nás
Prosím vyplňte vaše meno.
Prosím vyplňte vaše priezvisko.
Prosím vyplňte váš titul.
Prosím skontrolujte vašu emailovú adresu.
Prosím vyplňte telefónne číslo vo formáte napr.: +421900 000 000
Prosím zvoľte oblasť záujmu.
Sem preneste svoje CV a/alebo motivačný list.
Max. 20MB
Pridať súbor
Nahrajte súbory v správnom formáte alebo do max. 20MB veľkosti.
Napíšte správu.
Zaškrtnite prosím súhlasím so spracovaním osobných údajov.
*Povinné polia

Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.

Kontaktujte nás
Prosím vyplňte vaše meno.
Prosím vyplňte vaše priezvisko.
Prosím skontrolujte vašu emailovú adresu.
Prosím zvoľte oblasť záujmu.
Napíšte správu.
Zaškrtnite prosím súhlasím so spracovaním osobných údajov.
*Povinné polia

Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.

Aktuality

Princípy Nemocnice
novej generácie

Nemocnica Bory sa riadi 7 kľúčovými princípmi, ktoré kladú bezpečnosť a komfort pacienta na prvé miesto.

Nemocnica Bory_7 principov_optimalizacia logickych krokov
Optimalizácia logistických tokov
Nemocnica Bory_7 principov_Digitalna forma dokumentov o pacientoch
Nemocnica bez papierov
Nemocnica Bory_7 principov_Orientacia na pacienta
Orientácia na pacienta
Nemocnica Bory_7 principov_Efektivna starostlivost
Efektívna prevádzka
Nemocnica Bory_7 principov_Prijemne liecive prostredie
Liečivé prostredie nemocnice
Nemocnica Bory_7 principov_Neustale zlepsovanie medicinskych procesov
Neustále zlepšovanie medicínskych procesov
Nemocnica Bory_7 principov_Neustaly rozvoj
Pripravenosť na budúci rozvoj
Nemocnica Bory - Sme tu pre vás.