Moderná komunikácia medzi pacientom a sestrou

V novej bratislavskej nemocnici už teraz pracujeme na tom, aby sme sestry vrátili späť k lôžkam pacientov. Najmodernejšia slovenská nemocnica rastie ako z vody a bude výnimočná nielen svojim prostredím, technológiami, ale aj procesmi a prístupom k ľuďom. Jednou z inovácií, ktoré uľahčia prácu sestrám bude centrálna prípravovňa liekov, liekové vozíky alebo moderný komunikačný systém pacient-sestra.

Sestrám budú pri práci pomáhať technológie

Sestra v Nemocnici Bory sa nebude starať o viac pacientov, než je legislatívne stanovené maximum. Napriek tomu jej budú v práci pomáhať technológie a inovácie ako nemocničný informačný systém. Aj vďaka nemu už nebude musieť vypisovať zdravotnú dokumentáciu ručne. Ale aj centrálna prípravovňa liekov, liekové vozíky, monitory vitálnych funkcií.

Tým sa nielen zvýši bezpečnosť pacientov, zníži sa chybovosť pri podávaní liečby, ale aj sestry sa odbremenia od každodenných administratívnych alebo časovo náročných aktivít. Ranné odbery bude pacientom s komplikáciami ako sú napríklad ťažko prístupné žily pomáhať realizovať odberová sestra. Naviac sestra bude viesť a spolupracovať so zdravotníckymi asistentmi.

Sestra získa vďaka technológiám viac času na pacienta. Aj sanitár. Ten už nebude musieť osobne odovzdávať odbery. Vďaka potrubnej pošte ich jednoducho a rýchlo pošle v špeciálnej kapsule cez potrubie. Elektronické žalúzie, klimatizácia alebo elektronický vrátnik odbremenia sestru, zdravotníckeho asistenta alebo sanitára od otvárania dverí pre návštevy či upratovania a upravovania pacientskej izby.

Liekové vozíky budú sestry využívať ako mobilnú pracovnú stanicu. Práca sestry bude v Nemocnici Bory iná aj vďaka tejto “mini kancelárii” s počítačom a liekovým sklad v jednom. Umožní to sestre prísť priamo k pacientovi, podať mu lieky, odmerať vitálne funkcie či vykonať zápis do informačného systému priamo na izbe pacienta.

pacient-sestra-komunikacia v nemocnici

Bezpečnosť pacientov je na prvom mieste

Zrýchlenie ošetrovateľských procesov zabezpečia inovácie ako identifikačné náramky, identifikačné karty a moderný nemocničný komunikačný systém pacient-sestra. Všetko sa vyvíja v čase a výnimkou nie sú ani nemocničné komunikačné systémy.

Moderný komunikačný systém medzi pacientom a sestrou

V každej modernej nemocnici je komunikácia medzi pacientom a sestrou základ fungovania a interakcie. Dôležitá je pri tom nie len včasná a rýchla reakcia na požiadavky pacientov, ale i optimalizácia a rozloženie zaťaženia požiadaviek medzi personál.

Veď predsa aj to, ako je vyťažený personál podstatne rozhoduje o kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti pacientom. V Nemocnici Bory bude ošetrovateľský personál používať moderný nemocničný systém VISOCALL IP od rakúskeho výrobcu Schrack Seconet implementovaný spoločnosťou ANTES GM.

“ Ide o jeden z najmodernejších komunikačných systémov na svete. Preto sme radi, že bude uľahčovať prácu zdravotníckeho personálu v Nemocnici Bory,“ vyjadril svoje presvedčenie o prínose komunikačného systému technický riaditeľ spoločnosti ANTES GM Ing. Marek Marčok.

Svetové technológie aj v Nemocnici Bory

Okrem prvého kybernetického noža v slovenskom zdravotníctve, bude v novej bratislavskej nemocnici implementovaná aj svetová technológia VISOCALL IP. Jej vývoj začal už pred desiatkami rokov a je úspešne aplikovaný nielen po celom Rakúsku, ale aj v nemocničných odvetviach po celom svete.

Moderný nemocničný komunikačný systém medzi pacientom a sestrou VISOCALL IP je postavený na báze moderných informačných technológií. V prvom rade slúži pre komunikácie personálu s pacientom. Pre zvýšenie komfortu pacientov počas pobytu v Nemocnici Bory zabezpečíme, aby mali k dispozícii wifi pripojenie či televíziu na pacientskej izbe.

Digitálna pomoc nielen pre sestry

V Nemocnici Bory bude v starostlivosti o pacienta pomáhať sestrám nemocničný informačný systém a to počas celého pobytu pacienta v nemocnici. Nemocnica Bory bude skutočne digitálnou nemocnicou. Výstupné správy či RTG snímky sa budú posielať elektronicky. Objednávanie vyšetrení, liekov či nahlasovanie porúch, všetko bude možné vybaviť na pár klikov vďaka nemocničnému informačnému systému.

Spoznajte Nemocnicu Bory už teraz! Vyskúšajte si našu online simuláciu a v nej aj cestu rodičky.