Spať na novinky
Aktuality z Nemocnice Bory
nemocnica novej generacie bory - stavba december 2020 11

Práce na Nemocnici Bory sa napriek pandémii koronavírusu nezastavili

Hrubá stavba Nemocnice Bory je už dokončená. Práce pokračujú v jej vnútri, kde prebieha príprava napr. pacientskych izieb alebo elektroinštalácie. Kto v nej bude pracovať? Kedy privíta prvých pacientov? Aj na tieto otázky sa zodpovedal MUDr. Róbert Hill, medicínsky riaditeľ Nemocnice Bory.

Cieľom projektu Nemocnice Bory je vybudovať špičkovú koncovú nemocnicu pre všetkých pacientov a poskytovať plánovanú i akútnu zdravotnú starostlivosť na najvyššej európskej úrovni hradenú z verejného zdravotného poistenia.  

Prvých pacientov nemocnica privíta začiatkom roka 2023 

Nemocnica Bory je koncipovaná inovatívnym spôsobomPacienti budú hospitalizovaní primárne na jednolôžkových izbách bez príplatkov, lieky bude za sestry pripravovať automat CPL – centrálna prípravovňa liekov 

Chceme, aby sa o pacientov v novej nemocnici staral vysoko erudovaný personál s ľudským prístupom. Pracovať v nej majú aj zdravotníci, ktorí sa vrátia späť na Slovensko zo zahraničia.  

Čo im ponúkne Nemocnica Bory?  

Aj keď v mnohých prípadoch nie je možné ponúknuť rovnaké finančné benefity, aké mali zdravotníci v zahraničí, Nemocnica Bory im chce ponúknuť inovatívne prostredie, kultúruprincípy a samozrejme najmodernejšie technologické vybavenie. 

Celý rozhovor si môžete pozrieť TU.