Spať na novinky
Aktuality z Nemocnice Bory

Ako bude vyzerať interiér Nemocnice Bory?

Výstavba nemocnice patrí medzi najkomplikovanejšie občianske stavby. Nová Nemocnica Bory bude vôbec prvou koncovou nemocnicou postavenou na Slovensku po viac ako 20-tich rokoch. Už teraz pracujeme napríklad aj na tom, aby všetok nábytok, ktorý budú používať naši pacienti, bol bezpečný a pohodlný.

Nová bratislavská nemocnica je navrhnutá podľa najmodernejších architektonických princípov

V novej bratislavskej nemocnici bude v izbe pacienta dostatok prirodzeného svetla, pretože je vedecky dokázané, že aj prostredie môže liečiť. S holandskými architektmi sme preto vytvorili budovu nemocnice hrebeňového tvaru s centrálnou spojnicou, množstvom presklených plôch a átriami.

Návrh Nemocnice Bory zahŕňa aj požiadavku na princíp liečivého prostredia v podobe dostatku slnečného svetla, zelene alebo aj hotelový štandard izieb, ktorý spolu s liečivým prostredím prispievajú k rýchlejšiemu zotaveniu pacientov.

Do interiéru Nemocnice Bory je potrebné nakúpiť viac ako 9000 kusov mobiliáru

Predtým, ako sme začali zariaďovať interiér celej nemocnice, oslovili sme lokálneho architekta, aby nám pomohol ešte viac podporiť liečivé prostredie, napríklad výberom farieb. Dnes máme dizajn manuál a už presne vieme, ako bude vyzerať každá jedna miestnosť novej bratislavskej nemocnice.

Pozrite si video s projektovou manažérkou Nemocnice Bory, Jankou Dusemund, ktorá na starosť aj interiér nemocnice. Prezradí vám v ňom aj to, aké je vyberať pre pacientov novej bratislavskej nemocnice pohodlný a bezpečný nábytok. Do Nemocnice Bory je potrebné už teraz zabezpečiť viac ako 9000 rozličných kusov nábytku, od skriniek až po stoličky, aby sa pacienti nemocnice cítili príjemne.

Bezpečnosť pacienta na prvom mieste

Každý jeden typ nábytku vyberáme podľa individuálnych požiadaviek, pričom všetky použité materiály musia spĺňať vysoké hygienické nároky, aby boli vhodné do zdravotníckeho prostredia a dali sa ľahko dezinfikovať. Všetky materiály sa pritom testujú, niektoré aj priamo na stavbe.

Súkromie a komfort pacienta na izbe zabezpečia aj žalúzie

Uprostred podlaží tak napríklad môžete nájsť nainštalované presklené interiérové dvere do pacientskej izby so žalúziami. Vôbec prvé na stavbe. Každý pacient by mal mať vďaka žalúziám dostatok súkromia, no dizajnové riešenia nie sú len o komforte. Zabezpečujú tiež dohľad personálu nad pacientom a zvyšujú tým jeho bezpečnosť

Nemocnicu Bory zariaďujeme technológiami za viac ako 50 miliónov eur

Okrem vybavenia izby pacienta do novej Nemocnice Bory je potrebné nakúpiť aj viac ako 10-tisíc položiek medicínskeho vybavenia – od tých najväčších prístrojov až po teplomery. Aké najmodernejšie technológie môžu pacienti novej bratislavskej nemocnice čakať? Prvý kybernetický nôž v slovenskom zdravotníctve. K nemu ďalší lineárny urýchľovač, ktorý je svetovou novinkou, päť špičkových CT prístrojov a aj dve magnetické rezonancie.

Práve kybernetický nôž umožní onkologickým pacientom s určitým typom diagnózy liečbu, za ktorou museli doteraz dochádzať do zahraničia. Druhý lineárny urýchľovač je svetovou novinkou, ktorá bola uvedená na trh len koncom minulého roka. Sme štvrtí na svete, ktorí si ho objednali.

Chceli by ste sa o Nemocnici Bory dozvedieť viac? Vyberte si z našej jesennej ponuky workshopov a v pohodlí domova sa môžete dozvedieť aj to či je Nemocnice Bory pripravená na vysokovirulentnú nákazu alebo čím sa líši jej prevádzka a služby.