Spať na novinky
Aktuality z Nemocnice Bory
urgentny prijem v nemocnic Bory

Ako bude fungovať urgentný príjem v Nemocnici Bory?

Urgentný príjem v Nemocnici Bory bude samostatné pracovisko, ktoré budú môcť využiť pacienti zo spádovej oblasti i širšieho regiónu. Pri spúšťaní Nemocnice Bory ho otvoríme vtedy, keď budeme mať stopercentnú istotu, že nemocnica je funkčne vyladená, čo by malo byť na jeseň budúceho roku. Zatiaľ vám prezradíme, ako bude vyzerať urgentný príjem novej generácie v najmodernejšej nemocnici na Slovensku.

urgentny prijem nemocnica Bory

Svetová urgentná medicína aj na Slovensku

Urgentný príjem v Nemocnici Bory bude odlišný, ako ho poznáme z bežnej slovenskej reality. Iný spôsob riadenia urgentného pracoviska a iné procesy. Samozrejme, nemôžeme zabudnúť ani na perfektné prístrojové vybavenie. 

Expektačné lôžka i moderné crash rooms

Odborníci pracujúci na urgente budú mať k dispozícii 2 vysokoprahové miestnosti „crash room“ na poskytovanie multiodborovej urgentnej starostlivosti o pacientov so zlyhávaním vitálnych funkcií. Okrem nich sa bude na pracovisku nachádzať 18 expektačných lôžok a kresiel vrátane izolačného boxu a viac ako 10 vyšetrovní.

Point-of-Care ultrasonografia

Urgent Nemocnice Bory poskytne aj bohaté zázemie pre Point-of-Care diagnostiku so špeciálnym zreteľom na využitie Point-of-Care ultrasonografie vrátane pažerákovej echokardiografie. 

Ide o koncept práce s ultrazvukom ako primárnej zobrazovacej diagnostickej metódy pri úvodnom vyšetrení, ktorý je novinkou posledných 10 rokov. Je to veľmi efektívny prístup aplikovania medicíny. Zrýchľuje prácu, čo je výhodou pre každého pacienta.

urgentny prijem

Prevádzka urgentného príjmu

Spôsob prevádzkovania urgentnej medicíny je odlišný po celom svete. Každá krajina má svoje špecifiká. V Českej republike je budovanie urgentných príjmov na vzostupe. Na Slovensku je to veľmi podobné. 

Pre pacientov urgentného príjmu v Nemocnici Bory bude k dispozícii triediace centrum tzv. triáž a štruktúrovaný systém čakární. Prvé týždne po spustení urgentného pracoviska budeme dolaďovať triážny systém, aby sme vytvorili optimalizovaný systém na ošetrenie v Nemocnici Bory. Od pacientov si budeme pýtať spätnú väzbu, ktorú následne budeme aj analyzovať, aby sme sa zlepšovali z týždňa na týždeň.

Najkratšie cesty pre pacienta v ohrození života

Pri záchrane ľudského života záleží na sekundách. Preto sa urgentný príjem Nemocnice Bory nachádza hneď vedľa CT a MR vyšetrovne či rádiologického pracoviska s röntgenom. V situáciách ako je cievna mozgová príhoda bude možné z urgentného príjmu pacienta previezť veľmi rýchlo na oddelenie intervenčnej neurológie a kardiológie, kde bude pacient ošetrený.

V novej Nemocnici Bory sa našim odborníkom podarilo vytvoriť unikátne spojenie medzi tzv. crash rooms (t. j. miestnosti na urgentné prvotné ošetrenie akútnych pacientov), CT vyšetrovňami a operačnými sálami tak, aby prevoz pacienta netrval dlhšie ako niekoľko sekúnd. Takýto štandard patrí medzi európsku špičku.

MR vysetrenie na urgentnom prijme

Práca na urgentnom príjme Nemocnice

Chceli by ste pracovať v tíme urgentného pracoviska Nemocnice Bory? Pošlite nám svoj životopis alebo si vyberte z našich aktuálnych voľných pozícií pracoviska urgentného príjmu: