Spať na novinky
Aktuality z Nemocnice Bory

V Pôrodnici Bory sa narodilo tisíce bábätko

Je ním malý chlapček Marko, prvorodený synček šťastných rodičov.

Tisícim bábätkom je chlapček Marko

V Nemocnici Bory sa v sobotu 20. januára, o 15:44, narodilo v poradí už tisíce bábätko. Je ním malý chlapček Marko, prvorodený synček šťastných rodičov, ktorý meral 49 centimetrov a vážil 3440 gramov.

Mamička aj bábätko sú v poriadku.

Pôrodnica Bory v roku 2023

Pôrodnicu Bory sme minulý rok otvorili symbolicky na Deň detí. Od jej tvorenia až do konca roka 2023 sa v nej narodilo 870 detičiek, z toho bolo 448 chlapcov, 422 dievčat.

V najmodernejšej slovenskej pôrodnici prišlo v roku 2023 na svet aj 5 dvojičiek. Medzi najobľúbenejšie mená, ktoré dostali dievčatká, patrili mená ako Nina, Viktória a Diana. Najčastejšie chlapčenské mená boli Jakub, Oliver a Richard.

Najťažšie bábätko, ktoré sa narodilo v Pôrodnici Bory, malo 4 840 g. Najmenšie bábätko – Evička sa narodilo v 28. týždni s váhou 1 050 g.

Bory Hospital_maternity care

Pôrodnica Bory v číslach za rok 2023

  • Priemerný počet nástrihov (epiziotómie) – 20%.
  • Priemerný počet cisárskych rezov – 24 %
  • Priemerný počet prirodzených pôrodov odvedených pôrodnými asistentkami: 52 %

pracovisko-prenatalnej-mediciny (2)

Novinka v Pôrodnici Bory

Máme novinku pre tehotné mamičky. Je ňou 3D/4D ultrazvukové vyšetrenie plodu. Ide o komerčné, doplnkové ultrazvukové vyšetrenie plodu na žiadosť tehotnej ženy, bez medicínskej indikácie (nie je potrebný výmenný lístok od lekára).

Pri tomto vyšetrení sú získavané fotky a videá z povrchového 3D/4D ultrazvukového zobrazenia podľa príslušnej polohy plodu dostupných častí plodu najčastejšie tvár, končatiny a pod.

Viac sa dozviete na našom webe v novinkách o 3D/4D ultrazvuku.