Spať na novinky
Aktuality z Nemocnice Bory
nemocnica bory porodnica terminy pre rodicky1

Pôrodnica Bory sa postará o všetky registrované mamičky

Tím Pôrodnice Bory sa postará o všetky registrované mamičky. Registrácia na pôrod bola v Nemocnici Bory zavedená práve pre to, aby sme vedeli venovať pozornosť každej u nás registrovanej mamičke.

Pôrodnica Bory funguje už osem mesiacov a za túto dobu nebolo ani raz nutné prekladať rodičku z kapacitných dôvodov do inej nemocnice. Aktuálna kapacita Pôrodnice Bory je v priemere okolo 200 pôrodov mesačne. Tento počet plánujeme v najbližších mesiacoch zvýšiť na 250.

Kapacita porodov porodnica bory 1

Špičková starostlivosť aj o novorodencov

Ak novorodenec bude vyžadovať špecializovanú neonatologickú starostlivosť, pre tieto prípady je pripravených desať intenzivistických novorodeneckých izieb s inkubátorom.

Novinkou v slovenskom zdravotníctve je, že mamička môže byť hospitalizovaná spolu so svojím bábätkom počas celej doby pobytu v nemocnici.

Od otvorenia pôrodnice sa narodilo už vyše tisíc bábätiek

V Nemocnici Bory sa v sobotu 20. januára o 15:44 narodilo v poradí už tisíce bábätko. Je ním malý chlapček Marko, prvorodený synček šťastných rodičov, ktorý meral 49 centimetrov a vážil 3440 gramov.

Pôrodnicu Bory sme minulý rok otvorili symbolicky na Deň detí. Od jej otvorenia až do konca roka 2023 sa v nej narodilo 870 detičiek, z toho bolo 448 chlapcov, 422 dievčat a narodilo sa u nás aj 5 dvojičiek.

Opýtajte sa našich odborníkov vaše otázky v livestreame na Instagrame

Vedeli ste, že rakovina krčka maternice patrí u žien medzi štvrté najčastejšie nádorové ochorenie? V prípade podchytenia skorých štádií rakoviny krčka maternice sú predpoklady na jej vyliečenie viac než dobré.

Prevencia je dôležitá. Preto vám klinický líder pre gynekológiu a pôrodníctvo v Nemocnici Bory doc. MUDr. Mikuláš Redecha, PhD. spolu so svojím tímom povie viac o tomto ochorení, dôležitosti prevencie a aj jeho liečbe.

Máte otázky ohľadom tejto témy? Alebo by vás zaujímali iné oblasti? Opýtajte sa ich počas nášho živého vysielania na Instagrame Nemocnice Bory.

Kedy? V stredu 7. februára 2024 o 17:00 h.

Kde? Instagram Nemocnice Bory (@nemocnicabory)

Tešíme sa na vás!