Nemocnica-Bory-Vyberove konanie manazerskych pozicii

Aktuálne hľadáme vedúce sestry: Ako výberový proces vyzerá?

Začiatkom tohto roku sme v Nemocnici Bory začali s výberom kolegov do stredného manažmentu v rámci ošetrovateľskej štruktúry. Výberové konania by sme chceli uzavrieť do leta a aktuálne hľadáme 22 vedúcich sestier. Celkovo bude v nemocnici pracovať 440 sestier.

„Výberový proces na manažérske pozície pozostáva z viacerých krokov. Okrem štandardného behaviorálneho pohovoru sa kandidáti stretávajú aj s praktickými úlohami alebo s psychodiagnostikou. Tá nám umožňuje zistiť, ako kandidát pracuje na rôznych úlohách a ako dokáže spolupracovať,“ hovorí Natália Kantorová, HR Generalista Nemocnice Bory.

Pri modelových situáciách zase kandidáti riešia rôzne konflikty alebo problémy, ktoré môžu nastať v tíme.

Aktuálne prebiehajú pohovory prevažne v online priestore.

„Plne si uvedomujeme, že pre mnoho kandidátov to môže byť stresujúce, preto odporúčame príprave venovať dostatok času. Určite je vhodné zamyslieť sa nad situáciami alebo príkladmi z praxe, ktoré preukazujú ich schopnosti,“ radí Natália.

Hovorí, že sa často stretávajú so spätnou väzbou, že je ešte priskoro vyberať nových kolegov, keďže spustenie nemocnice je plánované na začiatok roku 2023.

„Vybratých kolegov však chceme zapojiť do spolupráce a prípravy nemocnice. Budú sa zúčastňovať školení týkajúcich sa manažérskych, procesných, ale aj odborných zručností a taktiež sa budú podieľať na výbere svojich nových kolegov,“ podotýka.

A akých ľudí v Nemocnici Bory hľadajú?

„Od našich kolegov, budúcich manažérov, očakávame schopnosť viesť tím k vysokej odbornosti, taktiež spolupracovať a motivovať. Mnoho vecí však vieme kandidátov naučiť, preto skúsenosť s vedením ľudí nie je podmienkou. Čo však hľadáme u všetkých kandidátov sú hodnoty, ako je ľudskosť, empatia, rešpekt a flexibilita,“ vysvetľuje Natália.

O Nemocnicu Bory už prejavilo záujem vyše 1800 uchádzačov a Natália potvrdzuje, že mnohí z nich sú veľmi šikovní.

„Majú chuť zmeniť slovenské zdravotníctvo a posúvať ho vpred. A presne takých hľadáme,“ dodáva.

Chcete sa k nám pridať?

Kliknite na záložku Kariéra.

Viac o výberových konaniach sa dozviete v tomto článku.