nemocnica bory - porodnica - neonatologia pediater inkubator

Starostlivosť o matku a dieťa
novej generácie

Program
žena a dieťa

Program Žena a dieťa sa zameriava predovšetkým na matky v období tehotenstva, pôrodu a po pôrode. Z veľkej časti zastrešuje ambulantnú starostlivosť o tehotné ženy, čiže sledovanie priebehu tehotenstva a monitoring vývoja plodu vrátane všetkých potrebných vyšetrení. Cesta budúcich mamičiek k pôrodu je nastavená na základe najmodernejších medicínskych poznatkov.

Program-Zena-a-dieta_Gynekologia-a-porodnictvo

Gynekologická a pôrodnícka starostlivosť

Tento proces zahŕňa koordináciu s neonatológmi pred a počas pôrodu, prípravu matky na pôrod a zapojenie sprevádzajúcej osoby. Program Žena
a dieťa zároveň zahŕňa aj rôzne ďalšie gynekologické diagnózy netýkajúce sa tehotenstva a komplexné spektrum vyšetrení a zákrokov v tejto oblasti.

Program zahŕňa komplexné spektrum vyšetrení a zákrokov v tejto oblasti.

Najmodernejšia pôrodnica v Bratislave

Pôrodnica má osem moderných pôrodných izieb. Tie sú vybavené ako plnohodnotné pôrodné sály pre bezpečné zvládnutie prirodzeného pôrodu, avšak mamičke zároveň poskytnú komfort a dostatok súkromia. Mamička v pôrodnej izbe strávi celý pôrod, teda od prvej pôrodnej až po záverečnú popôrodnú fázu, nemusí sa teda nikam presúvať, a po celý čas ju môže sprevádzať partner či iná blízka osoba.

V prípade akútnej potreby cisárskeho rezu je vždy pripravená sekčná pôrodná sála. Priebeh starostlivosti o každé tehotenstvo a pôrod v nemocnici sa riadi princípmi iniciatívy Baby Friendly Hospital.

Prečo si vybrať pôrodnicu Bory

V pôrodnici uplatňujeme moderné metódy ako bonding, priloženie dieťatka na hruď mamičky hneď po pôrode a priloženie dieťaťa k prsníku už v pôrodnej izbe, či rooming in, bábätko je na izbe spoločne s mamičkou, aby mal novorodenec blízky fyzický kontakt s matkou od prvých chvíľ po narodení. Spoločne s mamičkou a bábätkom môže byť na jednej izbe ubytovaný aj otecko či iná blízka osoba. Nemocnica sa postará o matku a dieťa aj prvé týždne po prepustení z pôrodnice.

Porodnicke oddelenie Nemocnica Bory
Prvý deň poslednej menštruácie
Dĺžka cyklu:
Gratulujeme, váš termín je

Termín sa vypočítava.

Vypočítajte si
termín pôrodu

  • jednoduchý výpočet termínu pôrodu
  • zistite termín pôrodu ešte pred návštevou gynekológa

Neonatologická a popôrodná starostlivosť vyššieho typu

O deti, ktoré sa narodia predčasne, so zdravotnými problémami, vrodenými chybami alebo nemajú dostatočnú pôrodnú hmotnosť, sa začnú ihneď po pôrode starať špecialisti z oddelenia neonatologickej intenzívnej starostlivosti vyššieho typu. To je situované hneď vedľa pôrodnice, aby bol novorodenec čo najrýchlejšie premiestnený do inkubátora s monitorovacími prístrojmi na snímanie základných životných funkcií.

Aj v tomto prípade môže matka zotrvať s novorodencom na izbe, kde je inkubátor umiestnený. K dispozícii má nemocnica až desať samostatných miestností s nadštandardne vybavenými inkubátormi.

Porodnictvo a neonatologia Nemocnica Bory
Neonatologia a starostlivost o novorodencov Nemocnica Bory

Detská pohotovosť

Do programu Žena a dieťa sú zapojené aj ambulancie primárnej starostlivosti. Po skončení ordinačných hodín starostlivosť o deti všetkých vekových kategórií prevezme detská pohotovostná služba, ktorá okrem ošetrenia úrazov zabezpečí monitorovanie pacienta aj počas niekoľkých hodín.

Lôžkové pediatrické oddelenie nie je súčasťou nemocnice, keďže súčasný počet lôžok pre deti v Bratislave zatiaľ postačuje. Nemocnica však je pripravená realizovať u detí niekoľko typov vybraných, prevažne plánovaných operačných výkonov.

INTERDISCIPLINÁRNE PROGRAMY
NEMOCNICE BORY

V Nemocnici Bory je pacient na prvom mieste a teda aj jeho klinická cesta po nemocnici vedie
k čo najefektívnejšiemu liečeniu. Uplatňujeme interdisciplinárny prístup, čiže spoluprácu odborníkov
viacerých špecializácií. Tie sa sústredia v šiestich interdisciplinárnych medicínskych programoch.

výberový proces v Nemocnici Bory
nemocnica bory vyberovy proces novej generacie pohovor sestra manazer interview stol notebook

Výberový proces
novej generácie

Modernú nemocnicu netvorí len nová budova vybavená najmodernejšími technológiami, no predovšetkým profesionálny personál, ktorý tvorí súdržný tím a je nositeľom zmeny v zdravotníctve.