Až štvrtina slovenských sestier dnes pracuje v iných odvetviach ako je zdravotníctvo. Pôsobia v administratíve, stali sa z nich učiteľky v materských školách alebo predavačky v supermarketoch. V Nemocnici Bory chceme vrátiť sestry nielen k pacientom, ale aj späť do slovenského zdravotníctva.

 

Sestry, vráťte sa späť k pacientom a pridajte sa do tímov zdravotníkov v Nemocnici Bory v Bratislave!

U nás nájdete:

 • nové procesy, ktoré vám uľahčia prácu,
 • rovnocenné postavenie vo vzťahu k lekárom,
 • vysokú pracovnú kultúru a množstvo príležitostí sa vzdelávať.
 • mzdu, ktorá za posledné roky dosiahla úplne inú úroveň, ako keď ste zo zdravotníctva odchádzali - pozrite si konkrétne ponuky v časti Kariéra.
 • možnosť v súlade so zákonom opätovne nadobudnúť zručnosti a kompetencie sestry alebo iného zdravotníckeho pracovníka,
 • adaptáciu a vzdelávanie.

Vytvárame tím ľudí, ktorí chcú zdravotníctvo posúvať vpred, buďte s nami pri tom!

Navyše vám pomôžeme s obnovením odborných vedomostí a zručností, ktoré je potrebné absolvovať, ak ste prerušili zdravotnícke povolanie na obdobie dlhšie ako 4 roky v priebehu predchádzajúcich piatich rokov.
Oceníme vás ako v inom sektore

Okrem motivujúceho ohodnotenia, prepracovaného systému vzdelávania a skvelého tímu, máme pre vás aj mnoho ďalších benefitov ako možnosť ubytovania v modernej ubytovni alebo flexibilný pracovný čas. Ten môžu využiť všetci zdravotnícki pracovníci. Navyše, ak neprídete pracovať do Nemocnice Bory sami a prinesiete si so sebou kolegu alebo aj kolegyňu, odmeníme vás za to.

FLEXI PRACOVNÝ ČAS

TEAMBUILDINGY A INÉ BENEFITY

MODERNÁ UBYTOVŇA

MOTIVUJÚCI PLAT

VZDELÁVANIE A KARIÉRNY RAST

ODPORUČ KOLEGU

BORÝme mýty, prečo sa (ne)vrátiť späť?

Sestier je málo

V Nemocnici Bory je nás už vyše 1 200 a každým týždňom prichádzajú noví kolegovia. Máme dostatok personálu na fungovanie nemocnice a sestrám dokonca umožňujeme flexibilný pracovný čas.

Nikto ma nezaučí

V Nemocnici Bory venujeme adaptácii zvýšenú pozornosť. V úvodnom mesiaci absolvujete okrem povinných BOZP školení aj školenia nemocničného informačného systému, epidemiológie, školenia prevádzky (kanban sklady, potrubná pošta, procesy atď.), školenia komunikačných štandardov, ako aj iné školenia podľa pracovnej pozície.

K dispozícii je vyše 400 e-learningov a edukačné centrum s rôznymi ošetrovateľskými simuláciami na zopakovanie si ošetrovateľských postupov a kompetencií. Opätovné nadobudnutie sesterských kompetencií prebehne pod vedením Manažérky vzdelávania pre ošetrovateľstvo, PhDr. Lucie Lieskovskej a príslušnej vedúcej sestry alebo mentorky v súlade so zákonom stanovenými normami.

Nemám kam rásť

Zdravotníckemu personálu ponúkame možnosť neustáleho vzdelávania a získavanie odborných certifikátov a špecializácií hradených zamestnávateľom.

Vzdelávanie je našou kľúčovou prioritou. Poskytujeme možnosť:

 • získania kreditov,
 • účasť na interných a externých školeniach a konferenciách,
 • e-learningové školenia.

Naši kolegovia sa vedia zdokonaliť vo vyše 250 e-learningoch. V prípade záujmu o zvyšovanie kvalifikácie vieme aj nášho nového zamestnanca podporiť úhradou nákladov v rámci stabilizačnej dohody.

Nevyhovujúca pracovná doba

Chápeme, že dnešná doba vyžaduje flexibilitu. V Nemocnici Bory vás oceníme viac. Preto sme umožnili zdravotníckemu personálu:

 • pracovať aj na dohodu, faktúru či skrátený pracovný úväzok
 • odskúšať prácu u nás formou dohody alebo nízkeho úväzku (napr. 0,5 úväzok a pod.)

Samozrejme, že výšku úväzku je možné v čase meniť, niektorí kolegovia si to vyskúšajú a následne si úväzok navyšujú. Alebo ostanú na tom pôvodnom. Všetko je len vecou osobnej dohody. Flexibilný pracovný čas môžu využiť všetci zdravotnícki pracovníci. Viac informácií sa dozviete aj v inzeráte na pracovnú pozíciu s flexi pracovným časom.

 

Vzťahy sú zlé

Naše tímy sú základom úspechu Nemocnice Bory. Preto okrem pravidelného vzdelávania nielen v oblasti komunikácie, ale tímovej práce, pripravujeme pre našich zamestnancov spoločné aktivity ako:

 • teambuildingy,
 • vianočný večierok,
 • rodinný deň pre našich zamestnancov a ich rodinných príslušníkov,
 • family friendly dni ako prvý deň prváčika, mikuláš pre deti.

Pozrite si video z nášho vianočného večierku.

 

Zlé prostredie

V Nemocnici Bory lieči aj prostredie. Sestry a zdravotníci pracujú v priestoroch s prístupom denného svetla. Navyše v práci nášmu personálu pomáhajú moderné technológie ako mobilné sesterské stanice, potrubná pošta či moderný automat na lieky.

A to je skvelé, lebo zdravotníkom technológie pomáhajú, oni sú tak odbremenení od rutinných činností a môžu sa viac venovať pacientovi. Technológie a počítače však nikdy nenahradia prácu, kde je potrebná empatia. A to všetky pozície v zdravotníctve potrebujú.


Ďalšie benefity

Aký je postup?

1. Pozrite si našu pracovnú ponuku v časti Kariéra.

2. Vyberte si niektorú z oblastí, do ktorej by ste sa chceli vrátiť:

 • sestry na lôžkové oddelenie gynekologického, chirurgického a internistického zamerania
 • sestry na oddelenia OAPIM/ Anestézia
 • sestry na zákrokové sály
 • sestra na endoskopické vyšetrovacie metódy v pneumológii

3. Vyplňte náš formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať.

4. Ak ste ako zdravotnícky pracovník nepracoval v svojom odbore viac ako štyri roky v posledných piatich rokoch, pomôžeme vám s obnovením odborných vedomostí a zručností, ktoré je potrebné absolvovať, ak ste prerušili zdravotnícke povolanie na obdobie dlhšie ako 4 roky v priebehu predchádzajúcich piatich rokov.

5. Po obnovení vedomostí a zručností vám vystavíme potvrdenie o obnovení spôsobilosti. Toto potvrdenie sa zároveň posiela aj zdravotníckej komore, v ktorej ste ako zdravotnícky personál registrovaný.

Sestry, vráťte sa späť do zdravotníctva

"*" označuje povinné polia

Mám záujem o
Súhlas*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

PREZRADÍME VÁM VIAC

Máte nezodpovedané otázky, ktorých odpovede by ste sa chceli dozvedieť? Prečítajte si naše kladené otázky nižšie alebo nám ich napíšte.

V Nemocnici Bory venujeme adaptácii zvýšenú pozornosť. V úvodnom mesiaci absolvujete okrem povinných BOZP školení aj školenia nemocničného informačného systému, epidemiológie, školenia prevádzky (kanban sklady, potrubná pošta, procesy atď.), školenia komunikačných štandardov, ako aj iné školenia podľa pracovnej pozície.

K dispozícii je vyše 400 e-learningov a edukačné centrum s rôznymi ošetrovateľskými simuláciami na zopakovanie si ošetrovateľských postupov a kompetencií. Opätovné nadobudnutie sesterských kompetencií prebehne pod vedením Manažérky vzdelávania pre ošetrovateľstvo, PhDr. Lucie Lieskovskej a príslušnej vedúcej sestry alebo mentorky v súlade so zákonom stanovenými normami.

Na našom webe v časi Práca sestry nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o práci sestry, vrátanie vedenia ošetrovateľstva a možnosti stretnúť vedúcu sestru daného úseku. Zhrnutie benefitov nájdete aj na našom webe https://nemocnica-bory.sk/viac.

Video o ubytovni si môžete pozrieť na našom YouTube kanáli.

Áno. Prehlbovanie ako aj zvyšovanie vzdelania je v Nemocnici Bory významne podporované. K dispozícii sú školenia, konferencie, kongresy, alebo interné aktivity v edukačnom centre nemocnice. Pre všetkých je dispozícii je aj online databáza UpToDate obsahujúca najnovšie vedecké poznatky.