Budova nemocnice Bory

Spúšťame predregistráciu pre pacientov Nemocnice Bory

Hoci novú Nemocnicu Bory v Bratislave plánujeme otvoriť až o vyše rok, už dnes sa do nej môžu budúci pacienti predregistrovať. Získajú tým cenné informácie k otvoreniu a spusteniu jednotlivých ambulancií a oddelení Nemocnice Bory. Zároveň sa ňou urýchli proces evidencie pacientov.

Plánujete v roku 2023 pôrod, operáciu alebo budete potrebovať špeciálne vyšetrenie? Dajte nám o tom vedieť, aby sme vás okamžite po otvorení najmodernejšej nemocnice na Slovensku mohli začať liečiť.

Do otvorenia Nemocnice Bory ostáva už len 13 mesiacov

Nemocnicu Bory budeme spúšťať do prevádzky počas deviatich mesiacov postupne od menej náročných činností až po tie komplexnejšie. Ako prvé budú otvorené ambulancie, rádiodiagnostická a rádioterapeutická časť. Po nich bude nasledovať jednodňová chirurgia.

onkologia-kybernetickynoz-cyberknife-2

Onkologické pracovisko

Rozbehnutá rádiodiagnostika umožní otvoriť v Nemocnici Bory aj pracovisko radiačnej onkológie, ktoré bude vybavené špičkovou medicínskou technikou akou je aj unikátny prístroj CyberKnife (kybernetický nôž).

Dnes onkologickí pacienti za takýmto typom liečby cestujú do zahraničia, najmä do Ostravy. Od marca 2023 budú môcť túto liečbu podstúpiť onkologickí pacienti už v Nemocnici Bory, keďže tento prístroj je prvým na Slovensku.

Otvorenie pôrodnice Bory

Súčasne so spúšťaním prvých pracovísk sa v Nemocnici Bory budeme pripravovať i na otvorenie lôžkovej časti a oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Už teraz môžeme potešiť všetky budúce mamičky, ktoré plánujú rodiť v pôrodných izbách novej pôrodnice Bory, že otvorenie gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia je naplánované na leto 2023.

Vďaka predregistrácii budeme o sebe vedieť viac

V Nemocnici Bory plánujeme uskutočniť ročne 35-tisíc hospitalizácií a 350-tisíc ambulantných vyšetrení. Keďže nová bratislavská nemocnica vyrastá na zelenej lúke, nemáme vytvorenú klasickú databázu svojich pacientov tak, ako iné nemocnice, ktoré vznikli pred desiatkami rokov.

Nechceme nič podceniť, preto už vyše roka pred otvorením prichádzame s možnosťou veľmi jednoduchej predregistrácie pre pacientov, vďaka ktorej o sebe vzájomne budeme vedieť.

Prvá návšteva pacienta v Nemocnici Bory

Ak do Nemocnice Bory zavítate ako pacienti v prvý deň, budete musieť vyplniť všetky vstupné dáta, čo síce netrvá dlho, ale pri stovkách nových pacientov denne môže nastať spomalenie chodu nemocnice.

Vďaka predregistrácii budeme okamžite schopní po otvorení začať pomáhať slovenskému zdravotníctvu, liečiť pacientov a dobiehať straty v oblasti plánovaných výkonov, ktoré pandémia COVID-19 zatlačila do úzadia.

Predregistrujte sa do Nemocnice Bory už dnes

Od dnešného dňa sa aj vy môžete predregistrovať online na webe nemocnice: www.nemocnica-bory.sk/predregistracia.

Ide o vyplnenie veľmi jednoduchého formuláru, do ktorého zadáte:

• svoje meno,
  • emailový kontakt,
  • niekoľko doplňujúcich informácií.

Bude pre náš česť, ak sa rozhodnete pre svoju plánovanú operáciu či pôrod vybrať práve Nemocnicu Bory. Vďaka vášmu kontaktu vás budeme pravidelne informovať, ako projekt napreduje, ale aj ktoré pracoviská sa aktuálne otvárajú.

V okamihu, keď sa staneme poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, približne mesiac pred otvorením, vás budeme môcť priamo osloviť znova, aby ste doplnili svoje registračné údaje. Následne si budete môcť rezervovať prvé termíny na vyšetrenie a naša vzájomná komunikácia už teda bude veľmi rýchla.