Spať na novinky
Aktuality z Nemocnice Bory

Pacientovi bude v Nemocnici Bory stačiť na ošetrenie kartička poistenca

Liečivé prostredie ako v najmodernejších európskych klinikách. 14 špičkových operačných sál a najmodernejšie prístrojové vybavenie. Súkromie pre pacientov zachované vďaka jednolôžkovému izbovému štandardu. Osem intímnych pôrodných izieb namiesto boxov.

Aj takáto bude Nemocnica Bory, ktorú práve dokončujeme v lokalite Bory pri bratislavskom Lamači. Bude však táto nemocnica pre všetkých, ktorí majú verejné zdravotné poistenie?

Ak ste si aj vy položili otázku pri pohľade na budúcu najmodernejšiu nemocnicu na Slovensku, rozumieme vám. Je ťažké uveriť tomu, že Nemocnica Bory, ktorá bude poskytovať plánovanú i akútnu zdravotnú starostlivosť na najvyššej európskej úrovni, tu bude pre všetkých pacientov. A na to, aby mali nárok na zdravotnú starostlivosť v nej, im bude stačiť ich kartička poistenia. Ale je to tak.

Mám cukrovku a som z Malaciek. Je Nemocnica Bory aj pre mňa?

Samozrejme! Nemocnica Bory bude poskytovať zdravotnú starostlivosť ako koncová nemocnica pre sieť nemocníc Svet zdravia, ale aj pre iných pacientov z Bratislavy a celého Slovenska.

Chceme, aby Nemocnica Bory bola prvou voľbou pre pacientov nie len v Bratislave, ale aj z okolia. Rovnako aj pre pacientov s náročnými diagnózami z oblasti chirurgických a intervenčných výkonov zameraných na onkologické, neurovaskulárne, kardiovaskulárne a traumatologicko-ortopedické výkony, ktoré sa bežne na Slovensku nevykonávajú.

Zdravotná starostlivosť bude v Nemocnici  Bory bude usporiadaná do šiestich nosných klinických interdisciplinárnych programov:

Okrem toho sa budú liečiť aj všetky bežné choroby ako je cukrovka, vysoký krvný tlak i žlčníkové ťažkosti.

Aké to bude “byť pacientom” v Nemocnici Bory?

Prvý rozdiel, ktorý sám pacient spozoruje už pri vstupe do budovy ale aj pri pohľade na ňu, je liečivé prostredie. Keďže je vedecky dokázané, že na zotavenie a liečbu pacienta vplýva aj prostredie, v ktorom pacient je, v Nemocnici Bory sme sa rozhodli, že aj prostredie nemocnice bude liečiť.

Celá päťpodlažná budova je navrhnutá podľa najmodernejších metód a nebude mať klasický nemocničný vzhľad. Nemocnicu tvorí veľa okien a presklených plôch, ktorých účelom je umožniť dennému svetlu, čo najviac preniknúť do interiéru nemocnice. Prostredie spolu s dizajnom interiérom, ktorý bude tvoriť napríklad veľa zelene i drevo, tak budú pôsobiť upokojujúco na ľudskú psychiku.

Intimita pacienta je na prvom mieste

Všetky izby v Nemocnici Bory budú jednolôžkové a nadštandardne vybavené. Steny medzi chodbou a izbami budú vybavené presklenými posuvnými dverami a presklenými panelmi, vďaka čomu bude mať personál priamy dohľad nad pacientmi a centrálny priestor bude presvetlený.

Intimita pacienta na izbe bude zabezpečená prostredníctvom ovládania vnútro okenných žalúzií. Každá izba bude disponovať vlastnou toaletou a sprchou. Veľkosť izby a jej zariadenie je navrhnuté tak, aby umožnila pohodlné prespanie a pobyt sprevádzajúcej osoby počas celej doby hospitalizácie.

Zásada: Jeden lekár a jeden pacient

Pacienti sa na vyšetrenia budú objednávať telefonicky alebo elektronicky cez internet. Po príchode do nemocnice sa pacient zaeviduje a od tejto chvíle sa o neho nemocnica už postará.

Keďže zdravotná starostlivosť sa bude v Nemocnici Bory poskytovať tzv. integrovaným spôsobom, pacient bude teda vopred vedieť, aké vyšetrenia a zákroky ho čakajú. Taktiež, aké všetky úkony mu nemocnica zabezpečí. Bude tak odbremenený od vyhľadávania špecialistu či vyšetrenia vo vlastnej réžii.

Nemocničná starostlivosť bude zároveň založená na zásade jeden lekár – jeden pacient. Čo to znamená pre pacienta? Počas celej doby hospitalizácie bude pacient vedieť, kto je jeho ošetrujúci lekár, ktorý zodpovedá za jeho liečbu od začiatku do konca.

Prvých pacientov nemocnica privíta začiatkom roka 2023

Spustenie plnej prevádzky je naplánované v roku 2023, kedy Nemocnica Bory v Bratislave privíta prvých pacientov. Do vtedy nemocnica plánuje zazmluvnenie všetkých troch zdravotných poisťovní, aby pacientom pri návšteve Nemocnice Bory stačila len ich kartička poistenca.

Zaujímajú vás novinky z Nemocnice Bory? Prihláste sa na odber nášho newslettra a buďte medzi prvými, ktorí sa dozvedia všetko dôležité o Nemocnici Bory. Prihlásiť sa na odber newslettra.