Spať na novinky
Aktuality z Nemocnice Bory
Nemocncia Bory sa otvori 30.4.2023

Nemocnica Bory sa oficiálne otvorí už 30. marca

Nemocnica Bory sa intenzívne pripravuje na spustenie svojej prevádzky. Prvé pracoviská, v súlade s pôvodným plánom, otvorí už koncom marca 2023.

Skúšobná prevádzka

Ešte pred ich otvorením si ich počas niekoľkých týždňov otestuje aj v skúšobnej prevádzke. Tento týždeň uzatvorila prvé zmluvy so zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union. V Nemocnici Bory doposiaľ pracovalo 300 zamestnancov, aktuálne k nim od začiatku mesiaca pribudlo ďalších 100 zamestnancov.

Ambulantná starostlivosť nemocnice Bory

Nemocnica Bory oficiálne spustí svoju prevádzku 30. marca. Dňa 15. februára sme podali žiadosť o zazmluvnenie na všetky tri zdravotné poisťovne.„Už tento týždeň sme uzavreli zmluvy na prvý balík ambulantnej starostlivosti s poisťovňou Dôvera a Union. Veríme, že ešte do oficiálneho otvorenia sa nám podarí doladiť detaily zazmluvnenia aj so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou,“ uviedol generálny riaditeľ Nemocnice Bory Ľuboš Lopatka.

Zdravotníci už pracujú v Nemocnici Bory

Do Nemocnice Bory začiatkom marca nastúpilo 100 zamestnancov, ďalší nastúpia v polovici mesiaca. Je medzi nimi 25 lekárov, 35 sestier a pôrodných asistentiek a viac ako 25 ostatných zdravotných pracovníkov, ako sú praktické sestry, farmaceutickí laboranti, sanitári a ďalší. „Všetci noví kolegovia sa začínajú školiť na svoje pozície na pracoviskách, ktoré v Nemocnici Bory otvoríme o mesiac. Budú tak mať dostatočne dlhý čas na to, aby sa zoznámili s pracoviskom, spoznali nových kolegov a adaptovali sa,“ uviedla HR riaditeľka Nemocnice Bory Jana Palenčárová. 

Nemocnica Bory bude prijímať zamestnancov postupne. Jednotlivé pracoviská plánujeme postupom času rozširovať, a teda budú prijímať aj väčší počet zamestnancov. „Výber zamestnancov bude pokračovať postupne počas celého roka. S približujúcim sa termínom otvorenia evidujeme intenzívnejší záujem o prácu v Nemocnici Bory,“ dodáva HR riaditeľka Jana Palenčárová. 

Nemocničné ambulancie otvoríme prvé

Ako prvé otvoríme špecializované nemocničné ambulancie. V týždni nasledujúcom po oficiálnom otvorení nemocnice budú môcť prísť na vyšetrenia prví pacienti, po predošlom objednaní s výmenným lístkom a preukazom poistenca. Ambulancie budú slúžiť pacientom, ktorí sa budú pripravovať na hospitalizáciu v nemocnici, alebo budú sledovaní po operačných zákrokoch.

Budú medzi nimi ambulancie anestéziológie a intenzívnej medicíny, ambulancia diabetológie a porúch látkovej premeny a výživy, gastroenterologické ambulancie či gynekologicko-pôrodnícke ambulancie. Medzi prvými, ktoré v Nemocnici Bory otvoríme, budú aj chirurgická ambulancia, ambulancia vnútorného lekárstva, ale aj oftalmologické, otorinolaryngologické ambulancie, ortopedická ambulancia, ambulancia radiačnej onkológie, ambulancia klinickej onkológie, ambulancia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, a tiež ambulancia klinickej farmakológie. 

Starostlivost-o-onkologickych-pacientov_cyberknife

V Spúšťame aj rádiologiu a radiačnú onkológiu

Okrem špecializovaných nemocničných ambulancií koncom marca otvoríme aj rádiologické oddelenie a pracovisko radiačnej onkológie. Nasledovať bude jednodňová chirurgia. V máji pribudnú prvé hospitalizácie v lôžkovej časti nemocnice, začiatkom júna bude otvorená pôrodnica s neonatológiou.

Od 30. marca sprístupníme aj call centrum a webový formulár, ktorý bude slúžiť na objednávanie pacientov.