Oddelenie anestéziológie, perioperačnej a intenzívnej medicíny

Pracovisko OAPIM

Oddelenie anestéziológie, perioperačnej a intenzívnej medicíny poskytuje perioperačnú a intenzívnu starostlivosť pre všetky klinické programy Nemocnice Bory. 

Oddelenie disponuje špičkovým vybavením ako pre 24 lôžok intenzívnej a resuscitačnej starostlivosti, tak aj pre lôžka intermediálnej starostlivosti. Tie sú určené primárne pre pacientov po kardiovaskulárnej a neurovaskulárnej intervencii. Celé pracovisko disponuje veľkým počtom ultrazvukových prístrojov s využitím v rámci:

  • anestéziologickej starostlivosti, 
  • intenzívnej a urgentnej starostlivosti, 
  • zahájenia činnosti unikátneho edukačného centra “point of care ultrasound” pre lekárov a sestry.

Vedenie OAPIM

Český lekár prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D., FCCM je klinickým lídrom Oddelenia anesteziológie, perioperačnej a intenzívnej medicínym v Nemocnici Bory. V Českej republike patrí medzi vedúcich predstaviteľov oboru anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Nemocnica Bory je treťou nemocnicou, kde prof. MUDr. Černý prijal poverenie vybudovať oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny. Kliniky v Hradci Králove a Ústí nad Labem si pod jeho vedením vydobyli postavenie rešpektovaných pracovísk, a to nielen po stránke medicínskej, ale aj organizačnej a edukačnej. Dlhú dobu pracoval v zahraničí, pôsobil v USA, Saudskej Arábii či Kanade.

INFORMÁCIE PRE PACIENTA

ANESTÉZIOLOGICKÁ AMBULANCIA

ANESTÉZIA - LETÁK PRE PACIENTA

Objednajte sa k nám