Spať na novinky
Aktuality z Nemocnice Bory
Predstavenie noveho CEO nemocnice Bory

Generálnym riaditeľom Nemocnice Bory bude Ľuboš Lopatka

Nemocnica Bory bude mať nového generálneho riaditeľa. Tým sa od prvého mája 2022 stane Ľuboš Lopatka. Do nemocničnej skupiny Penta Hospitals sa vracia po piatich rokoch s cieľom úspešného uvedenia najväčšej súkromnej investície v dejinách slovenského zdravotníctva do praxe. Nová koncová nemocnica siete ProCare a Svet zdravia plánuje spustiť svoju prevádzku už v marci budúceho roka 2023.

Generálny riaditeľ nemocnice Bory Ľuboš Lopatka

„Sme veľmi radi, že novú koncovú nemocnicu na bratislavských Boroch bude viesť Ľuboš Lopatka. O jeho vysokých manažérskych a ľudských kvalitách sme sa mali možnosť presvedčiť v minulosti ešte na úrovni vedenia nemocníc Svet zdravia. Vtedy bolo cieľom naše nemocnice stabilizovať a naštartovať ich rozvoj na úrovni novovzniknutej siete. Teraz je hlavnou úlohou vytvoriť z Borov najlepšiu nemocnicu pre všetkých pacientov na Slovensku a v budúcnosti využiť jej potenciál pre akademickú výuku a výskum,“ zdôraznil Václav Jirků, partner skupiny Penta Investments.

„Do zdravotníctva sa vraciam s veľkou pokorou. Novú Nemocnicu Bory vnímam ako obrovskú príležitosť pre celý sektor. Som presvedčený, že kľúčovým predpokladom úspechu bude nastavenie zdravej internej kultúry. Buduje sa tu nový veľký tím výborných zdravotníkov, ktorí chcú dokázať, že poskytovanie zdravotnej starostlivosti je možné na oveľa vyššej úrovni aj v podmienkach verejného zdravotného poistenia. Spravíme všetko preto, aby sme vysoké očakávania verejnosti naplnili,“ doplnil Ľuboš Lopatka, nový generálny riaditeľ nemocnice Penta Hospitals Bory.

Top manažér roka

Ľuboš Lopatka vyštudoval Strojnícku fakultu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Od roku 1998 do 2010 zastával vedúce pozície vo viacerých nadnárodných papierenských spoločnostiach. V rokoch 2010 až 2012 počas vlády Ivety Radičovej bol generálnym riaditeľom Sociálnej poisťovne. Následne v rokoch 2013 až 2017 bol generálnym riaditeľom siete nemocníc Svet zdravia. Počas jeho éry narástla sieť z 8 na 17 nemocníc a zahájila výstavbu novej nemocnice v Michalovciach. Neskôr viedol Výskumný ústav zváračský. Od mája 2020 pôsobil ako generálny riaditeľ a predseda predstavenstva štátnej spoločnosti MH Manažment. V roku 2012 získal v ankete Trend TOP ocenenie manažér roka.

Nová koncová Nemocnica Bory siete ProCare a Svet zdravia bude mať viac ako 30 medicínskych špecializácií, šesť komplexných multidisciplinárnych  programov, 1 400 zamestnancov, 400 lôžok a plánuje uskutočniť 35-tisíc hospitalizácií ročne. Zdravotnú starostlivosť bude poskytovať v podmienkach verejného zdravotného poistenia bez doplatkov. Pacienti sa môžu už dnes do nej predregistrovať online na webe nemocnice www.nemocnica-bory.sk/predregistracia. Celková investícia predstavuje 240 miliónov eur.