peter lednicky ceo nemocnice bory

Peter Lednický sa ujíma vedenia Nemocnice Bory

Od prvého novembra bude zodpovedný za vedenie Nemocnice Bory Peter Lednický. Na pozícii strieda Ľuboša Lopatku, ktorý na projekte novej nemocnice pôsobil od mája 2022. Peter Lednický je generálnym riaditeľom medzinárodného holdingu Penta Hospitals International, ktorý prevádzkuje nemocničnú sieť okrem Slovenska aj v Česku a Poľsku.

Nový generálny riaditeľ

„Ľuboš Lopatka zásadným spôsobom pomohol Nemocnicu Bory pripraviť, vdýchnuť jej dušu a následne uviesť do prevádzky všetky jej medicínske časti. História si jeho prínos pri tomto unikátnom zdravotníckom projekte navždy zapamätá,“ zdôraznil Peter Lednický, generálny riaditeľ medzinárodného holdingu Penta Hospitals International.

Dosiahnuté míľniky nemocnice Bory

Nemocnica Bory od svojho spustenia zrealizovala vyše 54-tisíc vyšetrení a takmer 2 300 hospitalizácií. Vykonala vyše 840 operácií, z toho vyše 100 najmodernejšou robotickou metódou. Počas posledných piatich mesiacov sa v Pôrodnici Bory uskutočnilo takmer 450 pôrodov. V novej koncovej nemocnici aktuálne pracuje vyše 1200 zamestnancov.

Ako postupuje nemocnica Bory

„Pod vedením Ľuboša Lopatku nemocnica splnila kľúčové projektové ciele a časové míľniky. Stala sa preferovaným poskytovateľom náročných intervenčných zákrokov, komplexnej liečby a v prípade novej pôrodnice a neonatológie môžeme hovoriť až o „srdcovej záležitosti“ budúcich mamičiek. Za tieto výsledky mu patrí veľká vďaka. Počas ďalších mesiacov aktívne pracujeme na našich dlhodobých prioritách. Pokračujeme vo výbere nových zamestnancov do cieľového počtu 1 500.  Postupne budú nabiehať do prevádzky ďalšie ošetrovacie jednotky a medicínska výkonnosť sa bude zvyšovať. Súčasne pristúpime k väčšej integrácii so sieťou štrnástich regionálnych nemocníc Penta Hospitals, vďaka čomu zabezpečíme vyššiu dostupnosť náročnej intervenčnej liečby aj pre ostatné naše regióny na Slovensku. Práve integrácia Nemocnice Bory ako koncového pracoviska do siete nielen slovenských, ale všetkých 45 nemocníc v rámci medzinárodného holdingu v rámci Slovenska, Česka a Poľska už bude moja úloha ako holdingového riaditeľa a samozrejme celého vedenia Nemocnice Bory,“ uzavrel Peter Lednický.