Spať na novinky
Aktuality z Nemocnice Bory

Renáta Šiňanská prišla pracovať do Nemocnice Bory až z Košíc

Renáta Šiňanská pracuje ako nemocničná manažérka zmeny v Nemocnica Bory. Ide o novú pozíciu, ktorá je vo veľkej miere známa skôr v západných krajinách. Ako sa o Nemocnici Bory dozvedela? Prečo sa rozhodla odísť z Košíc až do Borov v Bratislave? Renáta prezradila odpovede nielen na tieto otázky.

Nemocnica Bory ju očarila

Renáta Šiňanská chcela byť jednoducho pri tom, ako sa otvorí najmodernejšia nemocnica na Slovensku. Do Nemocnice Bory prichádza zo siete Svet zdravia, kde pracovala v Železničnej nemocnici s poliklinikou v Košiciach. Ako sa dozvedela o práci v nemocnici?

Bola som u známych na návšteve v Stupave, a cestou sme išli okolo Borov. Povedali mi, že v tej veľkej jame, okolo ktorej sme išli, bude raz stáť nová moderná nemocnica. Tak ako rástla nemocnica, narastal aj môj záujem o túto nemocnicu, a záujem v nej pracovať,” vysvetľuje Renáta Šiňanská.

Do Nemocnice Bory si poslala žiadosť, na ktorú jej veľmi promptne odpovedali. Už prvý rozhovor bol pre ňu veľmi príjemný a očarujúci. Po prvom rozhovore nasledovali ďalšie, osobné stretnutia, školenia a výsledok bol jasný. Renátu sme oslovili s ponukou na prácu nemocničného manažéra zmeny. S rozhodnutím pracovať v Nemocnici Bory neváhala ani chvíľočku.

V slovenskom zdravotníctve sa dlho nič nedialo

Renátu Šiňanskú ako sestru s dlhoročnými skúsenosťami zaujala nielen veľkosť Nemocnice Bory, moderné technológie, ale aj ľudia, ktorí v nej začali pracovať. Pretože v rámci slovenského zdravotníctva ide o ojedinelý koncept. Navyše sa dlhé roky na Slovensku v oblasti zdravotníctva nič v takomto rozmere nedialo. 

Každý rozpráva o zlepšení zdravotníctva, ale nikto nekoná. Zažila som vo Svete zdravia, ako sa tam zlepšujú niektoré podmienky, ako to rastie pod jednou hlavičkou a ako to naberá jasný a konkrétny smer. A vedela som, že takto to bude aj v tejto nemocnici. Navyše videla som, akí ľudia na tom pracujú,” vysvetľuje nemocničná manažérka zmeny.

Koncept ošetrovateľstva v Nemocnici Bory vráti sestry k pacientom

Renáta ešte zažila zdravotníctvo a ošetrovateľstvo, keď sestry mali podstatne viac času na pacienta. Oceňuje, že koncept Nemocnice Bory to opäť ponúka. Prispieva k tomu aj iná hierarchia riadenia. Vedúce sestry, vôbec sestry a celý zdravotnícky personál, vždy bude mať zabezpečené všetko tak, aby sa mohol plne venovať pacientom. V rámci svojej práce sa nebude musieť zaoberať procesnými nedostatkami, logistikou alebo nedostatkom materiálu či lôžok. 

Sestry budú elektronicky zadávať mnohé údaje o pacientovi a nebudú musieť tak zaoberať zdĺhavou administratívou. V Nemocnici Bory môžu prejaviť svoju profesionalitu, uplatniť kompetencie, vzdelanie a skúsenosti, ktoré majú, a zároveň prevziať viac zodpovednosti na seba. Vďaka tomu bude môcť ošetrovateľstvo znova nabrať na sile a stane sa rovnocenným partnerom medicíny. Pretože lekár so sestrou nemajú byť konkurenti, ale spolupracujúci partneri.

Viac o ošetrovateľstve v Nemoncici Bory prezradila Renáta Šiňanská vo videu:

Sestra vďaka hospitalistom nebude musieť lekára zháňať po celej nemocnici

Nemocnica Bory má víziu poskytovať najlepšiu zdravotnú starostlivosť, akú sme schopní v týchto podmienkach. Pre všetkých pacientov bez výnimky v rámci verejného zdravotného poistenia.

Máme veľké vzory, veľmi dobré vedenie, ktoré má jasnú víziu a chce vytvárať veľmi dobré podmienky nielen pre pacientov, ale aj personál. Navyše pacienti budú  hospitalizovaní v krásnych jednolôžkových izbách so svojím sociálnym zariadením. Taktiež budú mať pri sebe neustále lekára, lebo je tu koncept hospitalistiky. Aj to otvára veľké možnosti sestrám. Nebudú musieť zháňať lekára po nemocnici, pretože všetci operujú a jej nemá kto pomôcť, nemá sa na koho obrátiť,” nadšene popisuje Renáta, čo sa jej páči na Nemocnici Bory.

Hospitalista bude neustále k dispozícii pacientom, ale aj sestrám. Tento inovatívny koncept priniesol do Nemocnice Bory MUDr. Martin Izakovič, ktorý stál pri rozbehu hospitalistiky v amerických nemocniciach. Hospitalistika je koncept efektívnej, kvalitnej a personalizovanej internej medicíny. Mohli by sme ju nazvať celostnou holistickou medicínou pre hospitalizovaných pacientov.

Viac o hospitalistike si môžete pozrieť aj v našom videu:

Kto by mal prísť do Nemocnice Bory pracovať?

Ak by som sa mala vyjadriť k tomu, že kto by tu mal pracovať, povedala by som, že všetci. Všetci, ktorí chcú niečo iné, chcú zmenu, ktorí sa chcú vrátiť k pacientom, chcú využívať nové technológie, tí, ktorí nechcú iba rozprávať, ale konať, lebo rozprávame všetci. Určite nech sem prídu všetky profesie, či už sú to lekári alebo sestry, logisti alebo iní pracovníci, nezdravotnícki, jednoznačne to treba skúsiť. Treba sem prísť, pozrieť sa, porozprávať,” pozýva pracovať do najmodernejšej nemocnice na Slovensku nemocničná manažérka zmeny Renáta Šiňanská.

Pretože Nemocnica Bory je pripravená poskytovať zdravotnú starostlivosť na európskej úrovni a ponúka veľmi dobré podmienky nielen pre pacientov ale aj pre personál. Konečne je tu niečo nové vo veľmi peknom prostredí a všetci sú vítaní.

Pridajte sa do nášho tímu

Chceli by ste sa pridať do nášho tímu? Dajte nám o sebe vedieť! Pošlite nám svoj životopis prostredníctvom webového formulára. Alebo si pozrite aktuálnu ponuku pozícií na našom webe v časti “Kariéra”.