Spať na novinky
Aktuality zo sveta novej generácie
pohlad-na-nemocnicu_1600x900

Predstavujeme vám ďalšie tváre Nemocnice Bory

Nemocnica Bory, ktorú plánujeme v Bratislave otvoriť už v marci budúceho roka, predstavuje ďalšiu päticu medicínskych a ošetrovateľských tvárí.

Má zmysel pracovať v slovenskom zdravotníctve

V Nemocnici Bory plánujeme zamestnať celkovo 1400 ľudí, z toho bude 320 lekárov, 440 zdravotných sestier, 470 ostatných zdravotníckych pracovníkov a 170 administratívnych a prevádzkových zamestnancov. To je veľké množstvo ľudí, u ktorých hľadáme nielen vysokú odbornosť. Ak ide o vedúce pozície aj ľudský prístup a iniciatívu. Aj preto sa výberovému procesu posledné roky zodpovedne venujeme.

„Snažíme sa presvedčiť mnohých Slovákov pracujúcich v zahraničí, že má zmysel sa vrátiť. Zároveň motivovať talentovaných zdravotníkov na Slovensku, aby neuvažovali nad odchodom do cudziny, ale prišli realizovať svoje nápady k nám. A veľmi sa tešíme, že sa nám to darí. Dosiaľ sme stretli množstvo fantastických ľudí, ktorí chcú posúvať slovenské zdravotníctvo vpred,“ hovorí generálny riaditeľ Nemocnice Bory Ľuboš Lopatka. 

Nemocnica Bory

Hľadáme sestry i pracovníkov prevádzky

Aktuálne sú v Nemocnici Bory už obsadené všetky pozície klinických lídrov a takmer všetky pozície primárov. Rovnako tak sú obsadené pozície manažérov ošetrovateľstva a väčšina pozícií vedúcich sestier, pričom niektoré sa budú obsadzovať až neskôr. Aktuálne prebieha výber na posty manažérov klastrov a výber sestier. Ten bude trvať až do otvorenia nemocnice, ale aj potom, keďže jednotlivé pracoviská sa budú otvárať postupne. 

Hoci dnes prebiehajú výberové konania na pozície na všetkých úsekoch nemocnice, prioritne sa v tíme zameriavajú na tie pracoviská, ktoré sa otvárajú ako prvé, teda napríklad:

  • rádioterapia,
  • fyzioterapia,
  • ambulancie.

Postupne sa podpisujú akceptačné listy a už aj prvé pracovné zmluvy. V treťom kvartáli tohto roka, resp. začiatkom leta začne Nemocnica Bory vyberať aj zamestnancov do prevádzky, teda:

  • logistov,
  • strážnikov,
  • technických dispečerov.

O pracovnú pozíciu je stále možné sa uchádzať, všetky informácie o aktuálne obsadzovaných postoch nájdu uchádzači len na webe Nemocnice Bory v časti kariéra.

Slovenský lekár sa po 20 rokoch vracia z USA a zakladá nový odbor!

Medzi távrami, ktoré vám predstavíme, je napríklad Martin Izakovič, slovenský lekár, ktorý sa po vyše 20 rokoch vracia z Ameriky na Slovensko, aby tu založil nový medicínsky odbor – hospitalistiku.

Klinickým lídrom pre ortopédiu sa zase stane Jozef Almási, ktorého vyhľadávajú významní slovenskí športovci i pacienti z rôznych častí sveta a ktorý v nemocnici v Dunajskej Strede vybudoval špičkové ortopedické pracovisko.

Manažérkou vzdelávania pre zdravotnícke pozície bude Lucia Lieskovská, ktorá má z oblasti výchovy a vzdelávania budúcich sestier vyše 20-ročné skúsenosti a v nemocnici bude dbať aj na komunikačné štandardy.

Manažérkou ošetrovateľstva pre plávajúce lôžka bude zase Zuzana Krajčovič, ktorá už má na Slovensku skúsenosti s budovaním nového pracoviska a ošetrovateľského tímu. A Martina Handulová, ktorá sa stane nemocničnou manažérkou zmeny, prináša do Nemocnice Bory aj svoje skúsenosti zo Saudskej Arábie.

Dajte nám
o sebe vedieť