Veduca sestra_anesteziologia-nemocnica-bory

Vedúcou sestrou pre anestéziológiu bude Lucia Hlucháňová

Nemocnicu Bory otvoríme pre prvých pacientov budúci rok. Už teraz pracujeme na tom, aby v nej nebolo len najmodernejšie medicínske vybavenie, ale aj kvalitný personál. Súčasťou ošetrovateľského tímu Nemocnice Bory je aj Lucia Hlucháňová, vedúca sestra pre anestéziológiu.

O novej Nemocnici Bory sa dozvedela cestou na Záhorie

Výstavba novej bratislavskej nemocnice odštartovala v roku 2018 a spustenie jej plnej prevádzky je naplánované na prvý kvartál roka 2023. Ide o najväčšiu súkromnú investíciu do zdravotníctva, ktorá sa vyšplhá na vyše 240 miliónov eur.

Najmodernejšia nemocnica na Slovensku vyrastá na Boroch

Ako sa o novej bratislavskej nemocnici dozvedela vedúca sestra anestéziológie? „Išla som na výlet s rodinou na Záhorie a všimla som si, že pri Boroch sa niečo stavia. Manžel mi povedal, že to bude nová nemocnica. To ma zaujalo. Hneď ako sme prišli domov, začala som hľadať informácie o Nemocnici Bory na internete.“ vysvetľuje Lucia Hlucháňová, vedúca sestra pre anestéziológiu.

Oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej medicíny

Oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej medicíny bude zabezpečovať poskytovanie predoperačnej a intenzívnej starostlivosť pre všetky klinické programy Nemocnice Bory. Lídrom tohto pracoviska bude český lekár prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D., FCCM.

nemocnica bory kardiovaskularny program

Inovácie v práci sestry a zdravotníckeho personálu

Čo prvé zaujalo Luciu Hlucháňovú na Nemocnici Bory? „Potrubná pošta, to som ešte počas mojej praxe nevidela. Väčšinou sme si trénovali buď nohy alebo nižší zdravotnícky personál. Ušetrí nám to veľmi veľa času.” vysvetľuje vedúca sestra anestéziológie.

Pacient na prvom mieste

Ďalším dôležitým pilierom je pre Luciu Hlucháňovú prístup k pacientovi. Nielen to, že pacient je v Nemocnici Bory na prvom mieste, ale aj prístup sestry k nemu. Zásadné pre ňu je to, že ošetrovateľský personál bude mať čas na pacienta.

„Je pre mňa dosť dôležité, že budeme mať čas sa s pacientom porozprávať, pohladiť ho a upokojiť. Chcem dokázať, že to naše slovenské zdravotníctvo sa dá robiť inak.” vysvetľuje. Aj vďaka tomuto podľa nej pacient nepocíti ten nemocničný chlad, ktorý väčšinou každý z nás zažíva.

Čo špeciálne čaká v Nemocnici Bory na sestry?

Pre sestry bude veľmi dôležité, že budú môcť rotovať v rámci pracovísk Nemocnice Bory. Taktiež budú môcť meniť chirurgické odbory, napríklad z brušnej chirurgie sa dostanú na gynekológiu alebo pôrodnicu, na cievnu chirurgiu i ortopédiu. Predídeme tým stereotypom, taktiež možnému syndrómu vyhorenia.

„Sama som si zažila, že som niekoľko rokov bola na jednej sále a veľmi ma to nudilo. Tie stereotypy sú potom v nás. Už nerozmýšľame a ideme automaticky. Tomu by sme sa chceli vyhnúť.” uvádza Lucia Hlucháňová.

Naším cieľom je, aby hlavne sestra bola v kontakte s niečím novým, aby stále nadobúdala nové informácie a vzdelávala sa. Pretože kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti ide ruka v ruke so vzdelávaním zdravotníkov.

Chceli by ste vedieť viac? Pozrite si video s Luciou Hlucháňovou.

Aké sestry hľadáme do Nemocnice Bory?

Ak chceme pracovať v rámci najmodernejšej nemocnici na Slovensku dynamicky, sestry musia uplatniť počas svojej práce svoje zručnosti a vzdelanie. A ako si predstavuje sestry na svojom oddelení? Mali by byť usmiate, komunikatívne, empatické s fokusom na pacienta. Práve také uvíta vo svojom tíme.

Dajte nám o sebe vedieť! Zašlite svoj profesijný životopis prostredníctvom nášho online formuláru.

A naopak, aká bude Lucia Hlucháňová ako vedúca sestra? Nechce byť vedúca sestra, ktorá zatvorí dvere a nevie nič o svojich sestrách. Základom kultúry jej oddelenia bude pravidelné stretávanie sa ošetrovateľského tímu, komunikácia a spätná väzba.

Spoznajte Nemocnicu Bory už teraz! Vyskúšajte si našu online simuláciu a v nej prácu sestry.