Spať na novinky
Aktuality zo sveta novej generácie

Toto je veľká vec, hovorí budúca manažérka ošetrovateľstva Lenka

Do novej Nemocnice Bory sa dostala úplnou náhodou. Má totiž rada výzvy. Ale po prvom stretnutí jej bolo jasné, že toto je veľká vec a že chce byť toho súčasťou.

Lenka Lanžová bude manažérka ošetrovateľstva pre ambulancie, diagnostiku, rádiodiagnostiku, denný stacionár a fyzioterapiu v novej Nemocnici Bory.

„Chcem, aby môj tím bol tímom profesionálov, odborníkov, ktorí ale svoju odbornosť nepovyšujú nad ľudskosť a empatiu. Mali by byť rešpektujúci a tímoví, teda dúfam, že takí budú. A chcem, aby sme si v tíme zakladali nie na nejakom postavení, ale na vzťahoch,“ hovorí.

Lenka vysvetľuje, že sestra nebude v novej nemocnici riešiť problémy, ktoré sa netýkajú jej odbornosti, od toho bude odbremenená. Jediné, čím sa v práci bude zapodievať, bude samotný pacient.

„Celý môj profesijný život mi vždy išlo o to, aby moja práca smerovala k spokojnosti pacienta. A v tomto projekte je to hlavná myšlienka. Na prvom mieste je tu pacient. Všetko, čo nové sa zavádza v nemocnici na Boroch, či už sú to nové technológie alebo digitalizácia, nemocnica bez papierov – všetko to odbremení zdravotnícky personál natoľko, že sa skutočne budú môcť venovať tomu podstatnému a vrátiť sa k pacientovi.“

Pozrite si viac vo videu s Lenkou, ktorú od roku 2023 tiež stretnete v novej Nemocnici Bory.

Chcete sa k nám pridať? Kliknite na záložku Kariéra.

Viac o výberových konaniach sa dozviete v tomto článku.

Dajte nám
o sebe vedieť